FANDOM


RASA W TRAKCIE BUDOWY

Tomitia - rasa smoka należąca do klasy tropicieli. Tomitie zostały udomowione przez ludzi północy około V w przed narodzinami Czkawki.


Wygląd

Natura

Występowanie

Podstawa

Mapa północnego kontynentu. Czarna kropka oznacza Oaze

Tomitie mieszkają daleko, na północnym kontynencie. Ich mroźna kraina wypełniona tajgami i stepami aktualnie zapewnia im wszystko co trzeba.

Pomimo stosunkowo krótkich lat i wiosen a aż siedmiomiesięcznej zimy Tomitie nauczyły się przetrwania w tych warunkach. Podczas przedwiośnia migrują wielotysięcznymi stadami w kierunku wielkich stepów by żywić się tam wysokimi trawami, korzonkami i bulwami młodych roślin. w połowie jesieni powracają na wyżyny porośnięte tajgami. Nie są to jednak takie zwykłe lasy ponieważ są one upstrzone gejzerami których największa aktywność przypada na zimę. Miejsce zawierające ich największe skupisko zostało nazwane przez ludzi północy Oazą i znajduje się u podnóża nieczynnego już wulkanu Nianki w łańcuchu gór Terlickich, to też miejsce w czasie zim jest również największym skupiskiem Tomiti. 

Nieco inaczej przedstawia się sprawa Tomiti miniaturowych, które są wszystkożerne. Nie migrują i są samotnikami, spędzają cały rok przy największych rzekach które nigdy nie zamarzają. 

Tomitie długowłose jako wynik działalności człowieka nie migrują ponieważ całe życie spędzają z ludźmi.

Odżywianie

Wszystkie Tomitie są roślinożerne a za przysmak uchodzą u tych smoków... ziemniaki. Miniaturowe jedynie dodatkowo żywią się mięsem które stanowi główną cześć ich diety.

Tresura

Wbrew pozorom tresura Tomiti jest trudna.  Pierwsze osobniki zostały zmuszone okrucieństwem do posłuszeństwa. Dopiero po kilku pokoleniach smoków wyhodowanych przez ludzi smoki zaczęły się do nich przyjaźnie odnosić a około 47 lat temu smoki odnosiły się do ludzi w ten sam sposób co psy do ich ukochanego pana. Przechodząc jednak do sedna - tresura tak, jest możliwa ale tylko jeśli smok od wyklucia przebywa z człowiekiem. Pomimo tylu lat gdy przeprowadzono test i młode pisklę po smokach nadzwyczaj przyjaznych wypuszczono do dzikiego stada a po miesiącu gdy je stamtąd zabrano, pomimo ponownego ciągłego przebywania z ludźmi smok już posłuszny nie był i u smoka trzeba było zastosować przemoc by się słuchał.

Zdolności

Ciekawostki

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.