FANDOM


Mara- Nocna Furia oswojona przez Jowy.


Imię

Imię nadała jej Jowy. Mara w mitologii nordyckiej to była półdemoniczna istota, która nocą męczyła śpiących ludzi, czyli tak samo jak smoczyca dziewczynę ;).


Wygląd

Mary łuski są koloru bardzo ciemnego fioletu, ale aby go zobaczyć trzeba mieć bardzo dobre oświetlenie. Oczy Mary są niezwykłe, bo oba są różnego koloru. Lewe oko jest niebieskie, zaś prawe żółte. Przy lewym uchu posiada małą bliznę.


Charakter

Mara jest dość upartą smoczycą i ma swoje humorki, ale jest kochana, miła i pomocna. Uwielbia jedno miejsce w Królestwie czyli Grotę Wodospadów, gdzie bywa najczęściej. Do obcych jest agresywna 

Zdolności

Inteligencja: smoczyca jest niezwykle inteligentna i rozumie wszystko niemal tak, jak człowiek. Chociaż sama nie potrafi rozmawiać, rozumie to, co się do niej mówi. Mara posiada także zdolność do strategicznego myślenia, nie tylko zwyczajnej walki — wie, w jaki sposób zaatakować Wikingów, by ich unieszkodliwić.

Gestykulacja: bardzo ważną rolę w wyglądzie smoka pełnią jej uszy oraz kocie oczy. Są one podstawową formą komunikacji niewerbalnej, dzięki nim smoczyca potrafi bardzo wyraźnie gestykulować i wyrażać swoje emocje. Gdy uszy smoka są uniesione ku górze, oczy szeroko otwarte, a źrenice rozszerzone, oznacza to, że smok jest zadowolony. Opuszczone uszy, zmrużone oczy, zwężone źrenice i często także wyszczerzone zęby wyrażają strach lub wściekłość. Z kolei szeroko otwarte oczy z opuszczonymi uszami mogą oznaczać zainteresowanie.

Latanie: jako przedstawicielka gatunku Nocnej Furii, smoczyca zdaje się drugim (chyba) najszybszym i najzwinniejszym zwierzęciem podbijającym niebo. W powietrzu potrafi wykonywać zwinne piruety, pikować ku ziemi z ogromną prędkością lub po prostu swobodnie opadać, a także szybować, bez konieczności machania skrzydłami, dzięki dużej ich powierzchni w stosunku do reszty ciała.

Poruszanie się po ziemi: oprócz ogromnych prędkości rozwijanych w powietrzu, Mara potrafi też niezwykle zwinnie poruszać się po ziemi. Gdy biega, jej ciało przypomina czarną, przesuwającą się falę. Biega bezszelestnie i szybko, dorównując prędkością nawet Szybkim Szpicom.

Siła: Ogromna w stosunku do rozmiarów siła smoka przejawia się między innymi w umiejętności gwałtownego poderwania się do lotu. Przez cały dzień potrafi latać nad Królestwem. Skrzydła smoka są potężne, mogą powalić  kilku vikingów naraz. Ogonem może odrzucić vikinga na niedużą odległość.

Chowane zęby: Kiedy nie są potrzebne lub gdy smoczyca chce zdezorientować przeciwnika, może schować swoje zęby w głąb dziąseł.

Zmysły: Mara ma bardzo wyczulone zmysły, głównie słuchu oraz wzroku. Jest w stanie usłyszeć wołanie o pomoc z odległości kilku kilometrów. Jej wyczulony słuch pozwala jej na korzystanie ze zdolności echolokacji. Dzięki swojemu wyostrzonemu wzrokowi jest w stanie doskonale widzieć w nocy oraz w ciemnych jaskiniach.

Strzał plazmą: Mara jest w stanie ziać kilkoma typami ognia. Najpopularniejszym jest strzał plazmą, czyli splunięcie potężną kulą eksplodującej plazmy. Najczęściej atakuje z rozwiniętej w powietrzu ogromnej prędkości (lub pikując), dzięki czemu strzał jest jeszcze bardziej niebezpieczny. Smoczyca może także strzelać mniej niebezpiecznym ogniem, który ma na celu jedynie odstraszenie zbliżającego się nieprzyjaciela albo odrzucenie jakiegoś przedmiotu.

Echolokacja: Echolokacja pozwala jej na poruszanie się w zupełnych ciemnościach dzięki fali dźwiękowej, nadanej przez smoka i odbijającej się od przeszkód na drodze.

Ślina: Wiadomo, że ślina w zasadzie każdej Nocnej Furii nie spiera się z odzieży oraz nadaje się na klej i jest lecznicza.

Pływanie: Mara potrafi nurkować na głębokość kilku metrów i wstrzymać oddech na kilkadziesiąt minut.

Klaskanie płytkami grzbietowymi: Mara potrafi rozdwoić swoje kolce grzbietowe. Dzięki nim, smoczyca może wykonywać gwałtowne zwroty podczas lotu.

Maskowanie się w ciemności: Mara potrafi zamaskować się w ciemnych jaskiniach, a także w okowach nocy. Kiedy maskuje się w nocy można określić jej pozycje, bo jej ciało zakrywa gwiazdy, gdy ich nie ma staje się całkowicie niewidoczny.

Atak w locie nurkowym: Mara potrafi atakować stylem na bombę. Dzięki tej zdolności plazma znacznie zwiększa swoją moc, sprawiając, że atak jest jeszcze bardziej skuteczny.


Jajo

Jajo mary było fioletowawe i pokryte czarnymi plamami.


Ogień

Ogniem Mary są jasno fioletowe z lekką barwą błękitu pociski plazmy. Potrafi nimi strzelać z dużych odległości i nigdy nie chybia.

Smoczyca zwiększa efektywność ataków, atakując wroga z lotu nurkowego. Polega on na tym, że smok składa skrzydła i pikuje w dół do celu. Przed strzałem słychać tylko świst powietrza. Kiedy smok strzeli, szybko wzbija się w powietrze i znika z pola widzenia, by zaatakować następny cel.


Słabości

 • świecący punkt, przyciągający uwagę smoka
 • drapanie po szyi
 • węgorze
 • niebieski oleander
 • smoczy korzeń
 • wrzask Krzykozgona
 • śpiew Death Songa


Rodzina

Matka Mary mama nazywała się Odium(nienawiść).Mara nienawidzi swojej matki dla tego iż ją porzuciła

Rodzeństwo Mara ma jedną siostrę Mgłę.


Ciekawostki

 • Uwielbia robić sztuczki w powietrzu.
 • Nie znała i nie zna swojego taty.
 • Jest to pierwsza Nocna Furia wytresowana przez Jowy.
 • Jest jedną z niewielu Nocnych Furii, które żyją w Królestwie Smoków.
 • Często kiedy zajada się rybami toważyszą jej Nocne Koszmary.  

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.