FANDOM


Wpis na blogu zostaje uaktualniany, powoli się wszystko uzupełni!

Szaindżen - przedstawiciel z klasy ognistej, zamieszkujący Królestwo Smoków. Jest ostatni ze swojego gatunku, który wymarł w skutek epidemii. Gatunek smoka nigdy nie został dokładnie opisany ani zbadany. (Aż do teraz)


Wygląd

Szaindżen to tytaniczny smok, wielkich rozmiarów. Jego mięśnie są zbudowane tak żeby wytrzymywać duży wysiłek, szczególnie mięśnie nóg i mięśnie piersiowe, które odpowiadają za pracę skrzydeł. Smok posiada ich aż trzy pary, co nie jest zwyczajne u jego gatunku. Normalny osobnik posiadał dwie pary lecz Szaidżen jeszcze zanim wykluł się na świat "wchłonął" swoje rodzeństwo, gdyż ten gatunek jest jajożyworodny i jedyne co po nich został to para skrzydeł, którymi bez problemu jest w stanie poruszać i latać, co prawda nie są one bardzo silne, jak pozostałe skrzydła, ale nie sprawiają mu większego problemu. U nasady ogona wyrastają mu również płaty wspomagające, podobnie jak lotki na końcu ogona wydłużone, które mają kształt fali skierowanej na zewnątrz.

Nogi smoka jak już zostało wspomniane posiadają bardzo wytrzymałe mięśnie, po to by utrzymać ciężar całego smoka oraz są dostosowane do wytrzymywania walk, które smoki z tego gatunku często toczą. Łapy, natomiast, wyposarzone są w tz. "palce", posiada ich cztery na każdą łapę razem z palcem przypominającym kciuk, gdyż usadowiony jest nieco niżej niż reszta palców. Z każdego z nich jednak, wyrastją ostre, rogowe pazury, których smok używa do walk i polowania. 

Głowa Szaindżena jest płaska, nieco zaokrąglona i zasadniczo mała w porównaniu do reszty ciała, jedyne co dodaje jej większego rozmiaru są rogi. Pysk jest zakończony haczykowatym "dziobem", a z żuchwy wyrasta rząd wystających, długich, ostrych jak brzytwa kłów z charakterystycznym jednym końcowym kłem, który jest największy z nich. Górne kły natomiast, są mniejsze i schowane w paszczy smoka. 

Wzdłuż ciała ciągnie się rząd dużych kolcy grzbietowych, największe są usadowione na plecach i stają się coraz mniejsze na ogonie.  

Nowa galeria

Prace fanówStara Galeria

Jeśli ktoś będzie miał ochotę narysować Szaindżena, chętnie przyjmę:)


Prace Fanów

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.