FANDOM


UWAGA!


Jeżeli zobaczysz gdzieś plagiat poniższej postaci, proszę, skontaktuj się ze mną.

Artykuł

Strona w rozbudowie!

Strona ta jest ciągle rozbudowywana, jej aktualizacja może nastąpić w każdej chwili.

Imię

Polaris (pl. Polarna) - imię to zostało jej nadane przez matkę, ze względu na barwę skóry, która wyjątkowo jest biała, a nie czarna lub granatowa tak jak u pozostałych przedstawicieli tego gatunku. Na początku smoczyca miała mieć na imię Night, lecz gdy po urodzeniu okazało się, że jej skóra jest barwy śnieżnobiałej, matka zmieniła plany i nadała jej imię Polaris.

Imię to jest ściśle powiązane z wyglądem smoczycy, jednak nawiązuje ono również do Gwiazdy Polarnej, która pomaga odnaleźć drogę strudzonym wędrowcom, tym samym dając im nadzieję na dotarcie do celu swej podróży.

Wygląd

White Night Fury Polaris6

Oczy z bliska.

Jest już dorosłą Nocną Furią w wieku 19 smoczych lat (jeżeli chodzi o datę urodzenia, urodziny obchodzi wtedy kiedy jej autorka). Polaris ma śnieżnobiałe łuski, co zapewnia jej doskonały kamuflaż wśród chmur, mgły, a także śniegu, jest ona wtedy praktycznie niewidoczna. Posiada jedną parę stosunkowo dużych skrzydeł, umożliwiających jej bardzo szybkie latanie, oraz drugą, mniejszą, znajdującą się u podstawy ogona. Głowę charakteryzują duże uszy, dwa rzędy wypustków idących od uszu pod podstawę żuchwy, a także duże, błękitne, kocie oczy.

Jej charakterystyczną cechą oprócz unikalnej barwy, są trzy złote bransolety znajdujące się na jej przedniej, lewej łapie. Zostały one założone jej przez wikingów, gdy była jeszcze małym smokiem.

Charakter

Smoczyca jest niezwykle inteligentna, pomysłowa i sprytna. Ma także niesamowicie dobrze rozwiniętą mimikę.

Jest zamknięta w sobie i rzadko komu ufa, zostało to spowodowane jej złymi doświadczeniami z ludźmi, szczerze ich nienawidzi, a zwłaszcza wikingów dlatego, że w przeszłości wyrządzili jej wielką krzywdę. Nieufna jest również w stosunku do innych smoków, gardzi tymi, które zostały wytresowane i udomowione (zdarzają się jednak wyjątki).

White Night Fury Polaris 9

Uśmiechnięta Polaris.

Jest niezwykle posłuszna i lojalna wobec swoich przyjaciół i rodziny. Gdy tylko zajdzie taka potrzeba broni swoich bliskich przed niebezpieczeństwem, często ryzykując przy tym własnym życiem, wykazując się walecznością i agresją. Dba nie tylko o najbliższych, stara się również pomagać innym, nawet obcym sobie smokom oraz zwierzętom. Zwłaszcza gdy grozi im niebezpieczeństwo ze strony człowieka.

Rzadko, ale jednak kilka razy pomogła człowiekowi, jednak krótko po tym znika, tak szybko jak się pojawiła.

Z natury jest dosyć spokojna i stara się unikać walki oraz konfliktów, ale jeżeli zajdzie taka potrzeba potrafi walczyć zawzięcie, do czasu aż ktoś przegra, a nawet straci życie, choć robi wszystko by tego uniknąć.

Przyjazna jest wtedy gdy kogoś zna i wie, że ten ktoś nie wyrządzi jej krzywdy. Najchętniej spędza czas samotnie lub z drugim osobnikiem swojego gatunku albo innym smokiem, wyjątkiem jest lisica o imieniu Rayli. Mimo, iż jest bardzo przyjazna i towarzyska lubi spędzać czas samotnie, najczęściej latając lub też polując. Uwielbia miejsca, w których znajdują się wodospady, jeziorka, lasy, leśne polany i góry.

Pewne sytuacje z przeszłości bardzo głęboko utknęły jej w pamięci dlatego też jest bardzo pamiętliwa. Tak bardzo, że pamięta co zrobili jej ludzie, którym nigdy nie zamierza wybaczyć oraz ufać. Jest także niezwykle uparta, w czasie jakiejkolwiek kłótni jest nie do pokonania, zawsze musi postawić na swoim.

Boi się... nie boi się że straci życie... Boi się jednak, że straci coś ważniejszego... wolność...

Natasza

Smoczyca bardzo ceni sobie lojalność, odwagę, poświęcenie oraz honor, jednak po stracie najbliższych najważniejsza stała się dla niej wolność i niezależność, których utraty boi się bardziej niż śmierci.

Umiejętności

 • Polaris i mapa
  Inteligencja
  : smoczyca jest niezwykle inteligentna i rozumie wszystko niemal tak, jak człowiek. Chociaż sama nie potrafi rozmawiać, rozumie to, co się do niej mówi. Polaris posiada także zdolność do strategicznego myślenia.
 • Gestykulacja: bardzo ważną rolę w wyglądzie smoka pełnią jego uszy oraz kocie oczy. Są one podstawową formą komunikacji niewerbalnej, dzięki nim smok potrafi bardzo wyraźnie gestykulować i wyrażać swoje emocje. Gdy uszy smoka są uniesione ku górze, oczy szeroko otwarte, a źrenice rozszerzone, oznacza to, że smok jest zadowolony. Opuszczone uszy, zmrużone oczy, zwężone źrenice i często także wyszczerzone zęby wyrażają strach lub wściekłość. Z kolei szeroko otwarte oczy z opuszczonymi uszami mogą oznaczać zainteresowanie.
 • Latanie: jako przedstawiciel gatunku Nocnej Furii, smok zdaje się najszybszym i najzwinniejszym zwierzęciem podbijającym niebo. Smok ten potrafi osiągać prędkość ponad stu mil na godzinę (czyli ponad 160 kilometrów na godzinę). Polaris przez całe swoje życie latała sama, jako dzikie zwierzę. Potrafi wzbić się do lotu pionowo. W powietrzu potrafi wykonywać zwinne piruety, pikować ku ziemi z ogromną prędkością lub po prostu swobodnie opadać, a także szybować, bez konieczności machania skrzydłami, dzięki dużej ich powierzchni w stosunku do reszty ciała. Dzięki swojej zwinności, smoczyca jest również w stanie uniknąć kilkunastu wyrzuconych w swoją stronę sieci naraz.
 • Poruszanie się po ziemi: oprócz ogromnych prędkości rozwijanych w powietrzu, Polaris potrafi też niezwykle zwinnie poruszać się po ziemi. Gdy biega, jej ciało przypomina białą, przesuwającą się falę. Biega bezszelestnie i szybko, dorównując prędkością nawet Szybkim Szpicom.
 • Siła: Ogromna w stosunku do rozmiarów siła smoka przejawia się między innymi w umiejętności gwałtownego poderwania się do lotu. Oprócz tego, siła smoka okazuje się niezwykle istotna w walce z innymi smokami. Polaris potrafi obronić się przed większymi od siebie zwierzętami, np. Koszmarem Ponocnikiem czy Szepczącą Śmiercią, a także odrzucić je za pomocą samych swoich łap. Również skrzydła smoka są potężne, mogą powalić nawet kilku Wikingów naraz. Ogonem może odrzucić Wikinga na niedużą odległość.
 • Chowane zęby: Kiedy nie są potrzebne lub gdy smok chce zdezorientować przeciwnika, może schować swoje zęby w głąb dziąseł.
 • Zmysły: Polaris ma bardzo wyczulone zmysły, głównie słuchu oraz wzroku. Jej wyczulony słuch pozwala jej na korzystanie ze zdolności echolokacji (patrz niżej). Dzięki swojemu wyostrzonemu wzrokowi jest w stanie doskonale widzieć w nocy oraz w ciemnych jaskiniach.
 • Strzał plazmą: Polaris jest w stanie ziać kilkoma typami ognia. Najpopularniejszym jest strzał plazmą, czyli splunięcie potężną kulą eksplodującej plazmy. Najczęściej atakuje z rozwiniętej w powietrzu ogromnej prędkości (lub pikując), dzięki czemu strzał jest jeszcze bardziej niebezpieczny. Smok może także strzelać mniej niebezpiecznym ogniem, który ma na celu jedynie odstraszenie zbliżającego się nieprzyjaciela albo odrzucenie jakiegoś przedmiotu.
 • Echolokacja Polaris

  Echolokacja Polaris.

  Echolokacja: echolokacja pozwala jej na poruszanie się w zupełnych ciemnościach dzięki fali dźwiękowej, nadanej przez smoczycę i odbijającej się od przeszkód na drodze.
 • Ślina:Ślina Nocnych Furii, tak więc i Polaris, ma właściwości lecznicze. Wiadomo również, że nie spiera się z odzieży oraz nadaje się na klej.
 • Pływanie: Polaris potrafi nurkować na głębokość kilku metrów i wstrzymać oddech na kilkadziesiąt minut.
 • Maskowanie się: Polaris potrafi zamaskować się wśród chmur, we mgle oraz na tle śniegu, staje się wtedy praktycznie niewidoczna.
 • Atak w locie nurkowym: Polaris potrafi atakować stylem na bombę. Dzięki tej zdolności plazma znacznie zwiększa swoją moc, sprawiając, że atak jest jeszcze bardziej skuteczny.
 • Rysowanie: Smoczyca wykazała zdolność rysowania na ziemi lub też na śniegu. Wtedy też bierze gałąź, bądź w okresie zimowym sopel lodu do pyska i zaczyna rysować.

Jajo

Jajo z którego wykluła się Polaris
Jajo z którego wykluła się Polaris było średniej wielkości, miało czarną barwę i dodatkowo było pokryte białymi, ledwo widocznymi plamami.

Ogień

Ogniem Polaris są błękitne pociski plazmy. Potrafi nimi strzelać z dużych odległości i nigdy nie chybia.

Smok zwiększa efektywność ataków, atakując wroga z lotu nurkowego. Polega on na tym, że smok składa skrzydła i pikuje w dół do celu. Przed strzałem słychać tylko świst powietrza. Kiedy smok strzeli, szybko wzbija się w powietrze i znika z pola widzenia, by zaatakować następny cel.

Słabości

Cytaty

Śmierć to łatwizna, wszystko ustaje, nie żyjesz. Umierający wokół Ciebie, to jest najtrudniejsze, bo Ty żyjesz dalej i wiesz, że już ich nie ma. Powinieneś bać się świadomości, że nie zrobiłeś wszystkiego, żeby ich uratować.
Ukochane osoby kształtują to, jakim człowiekiem jesteś i nadal są częścią Ciebie. Jeśli przestaniesz być sobą, ta ich cząstka, która w Tobie tkwi i która świadczy o Twojej naturze... przepada.
Nie rzucaj mi kłód pod nogi, bo nie wiadomo, czy nie potknę się kiedyś o jedną z nich biegnąc, by ratować Ci życie.
Czas to najlepszy lekarz...wiele go czasem musi upłynąć,żeby zrozumieć dlaczego pewne osoby pojawiły się w naszym życiu i dlaczego z naszego życia odeszły...
W tęsknieniu za kimś nie chodzi o czas, który minął od kiedy ostatnim razem się widzieliście, czy rozmawialiście. Chodzi o te momenty kiedy robiąc coś zdajesz sobie sprawę, jak bardzo chciałabyś, by ta osoba była teraz przy Tobie.

Rodzina

Shadow

Shadow (pl. cień) - nieżyjąca już matka Polaris. Była samicą Nocnej Furii o ciemno-granatowej barwie i pięknych, fioletowych oczach. Na jej przedniej, prawej łapie widniała niewielka, ledwo widoczna blizna.

Smoczyca była bardzo troskliwa, odpowiedzialna, waleczna i odważna. Posiadała ogromne zdolności przywódcze, co widać było m.in. gdy zorganizowała wraz z pozostałymi smokami ucieczkę z wyspy zamieszkałej przez ludzi.

Galeria

Tsume

Tsume (pl. Pazur) - nieżyjący już ojciec Polaris. Był samcem Nocnej Furii o czarnej barwie i ciemno-zielonych oczach. Podczas jednej z walk stracił niewielki kawałek ogona, mimo to nie miał problemów z lataniem. Tsume zginął w obronie Polaris i jej matki przed ludźmi.

Tsume był niezwykle odważnym i honorowym smokiem.

Galeria

Relacje (W budowie...)

Szczerbatek

Szczerbatek x Polaris
Polaris i Szczerbatka już od dzieciństwa łączyła bardzo silna przyjaźń. Smok żywi nieco inne uczucie do smoczycy, jednak boi się jej to wyznać. Polaris również darzy go szczególnym uczuciem, jednakże jest pod tym względem rozdarta.

Vejder

Smoczyca jest bliską przyjaciółką szarookiego smoka. Polaris bardzo mu się podoba, lecz nigdy jej tego nie wyznał, ponieważ bał się jej reakcji.

Shadow

Polaris była bardzo zżyta ze swoją matką, która kochała ją całym sercem. Dodatkowo fakt, iż mała smoczyca była jedynym dzieckiem Shadow sprawiał, że więzi obu smoków były jeszcze silniejsze.

Rayli

Komiks

 • Polaris już pojawiła się w komiksie użytkowniczki Helasz. Serdecznie zapraszam do czytania.

Ciekawostki

 • Potrafi oprzeć się Smoczymiętce mimo, iż jak niektóre smoki ją uwielbia. Jednak robi to tylko wtedy gdy używają jej ludzie.
 • Jeżeli chodzi o rozkazy smoczego alfy, zwyczajnie im nie ulega, bowiem jej silne zamiłowanie do wolności, zwyczajnie sprawia że nie jest podatna na jego rozkazy.
  White Night Fury Polaris 19 Klif
 • Od ryb znacznie bardziej woli kurczaki.
 • Jest jedyną na świecie Nocną Furią albinoską, posiada jednak błękitne oczy, co jest jeszcze bardziej niezwykłe.
 • Wygląd, a także charakter i zachowanie smoczycy jest w większości wzorowane na autorce Polaris, czyli mnie.

Pojawienie się

Polaris pojawia się w wielu opowiadaniach, nie tylko w tych mojego autorstwa (często też ja występuje w jej postaci). Jeżeli chciałbyś/chciałabyś aby Polaris gościnnie pojawiła się w Twoim opowiadaniu, śmiało o to spytaj na mojej tablicy, a ja przemyślę sprawę. ;)

Opowiadania mojego autorstwa

Opowiadania innych użytkowników

Dodatkowe atrakcje

Na Wiki już działa, długo oczekiwany przez niektóre osoby Fan club Polaris! Serdecznie zapraszam do dołączenia.

Specjalnie dla was stworzyłam kilka Quizów o na temat Polaris i mój, ciekawe jakie będą wyniki. ;) Bardzo proszę nie sprawdzać odpowiedzi na pytania na Wiki. Pochwalcie się jak wam poszło, w komentarzach i powiedzcie czy chcecie takich quizów więcej. Proszę nie kopiować pomysłu na quiz na tej stronie. Bo i tak już wiele moich pomysłów skopiowano.

 • quiz'ik o Polaris
 • O mnie to tylko dla tych co dobrze mnie znają.

Zapytaj Liskę i Polaris - kolejna atrakcja, związana z Polaris. Zapraszam do zadawania pytań.

Face Book - Oficjalna strona na Face Book'u mojej smoczycy, serdecznie zapraszam. :)

Fan Art Tygodnia

Prace są wybierane losowo co tydzień.
Polariskawaiilol

Praca autorstwa NaughtyFury.

Ankieta

Jeżeli lubisz Polaris, proszę kliknij "Tak" pod spodem. To dla mnie wiele, a Ciebie to nic nie kosztuje.

Lubisz Polaris?
 
120
 

Ankieta stworzona dnia lip 28, 2015, o godzinie 10:16.
Oddanych głosów: 120

0pxv/hkzf7bw5IuU1


White Night Fury Polaris na prof
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.