FANDOM


Owocowiec Futrzasty to niezwykle rzadki gatunek smoka. Cechuje się tym, że są dwie odmiany tego gatunku, Owocowiec Ślepy i Owocowiec Zwyczajny. Owocowiec ślepy ma wielkie kły, zdolne zmiażdżyć potężną skałę. Nie ma jednak oczu, więc wyczuwa wszytko dotykiem oraz za pomocą echolokacji. Jest inteligentny i niezwykle agresywny. Owocowiec Zwyczajny w przeciwieństwie do jego Ślepego kuzyna, nie ma ostrych kłów. Ma za to oczy, które widzą wszystko dookoła smoka. Jest niezwykle szybki. Zamiast łusek posiada grubą warstwę futra, która pozwala mu przetrwać zimę. Jest niezwykle inteligentny, ale nie jest agresywny. Obie odmiany smoka żywią się owocami oraz rybami.

Ogień

Ogień Owocowca Futrzastego to niszczycielski, potężny strumień plazmy, lub rozpuszczonego magnezu. Potrafi nim ziać na odległość ok. 20 metrów. Może zniszczyć wielki statek w ciągu 2 minut. Lepiej więc unikaj jego ognia, jeśli nie chcesz zostać spalonym na popiół.

Tresura

Owocowca Ślepego jeszcze nikt nie wytresował, ze względu na to, że jest niezwykle agresywnym i silnym smokiem. Owocowca Zwyczajnego zaś, wytresowało już dosyć sporo młodych jeźdźców. Aby wytresować takiego smoka, lepiej mieć przy sobie jakieś owoce. Gdy znajdziesz Owocowca, podejdź do niego schylony. Jeśli cię jeszcze nie zauważył, pomachaj mu owocem. Gdy zwróci on uwagę na jedzenie, podejdzie do ciebie, i wychyli głowę, czekając, aż mu podasz owoc. Jak smok już zje, będzie się na ciebie patrzył. Oznacza to, że chce więcej. Jeśli masz więcej, to bardzo dobrze, a jeśli nie, to już gorzej. Daj mu wszystkie owoce. Jak już to zrobisz, oddal się od niego lekko wyciągnij rękę, nie patrząc na smoka. Jeśli dotknie cię głową, jest już po wszystkim. Całkowite wytrenowanie smoka oraz zdobycie jego zaufania trwa jednak lata.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.