FANDOM


Owocowiec Futrzasty to dość rzadko spotykany, tropikalny gatunek smoka.

Główne Cechy

Gatunek ten cechuje się tym, że zamiast warstwy twardych, gładkich łusek, gad ten jest pokryty gęstym, długim futrem. Oczy jego są jednak wiecznie zakryte przez to futro, co pogorszyło jego wzrok przez wieki bez ludzkiej interakcji i niemożliwości skrócenia sierści. Smok ten orientuje się z tego powodu głównie poprzez węch i słuch.

Inna charakterystyka tego gatunku to brak skrzydeł pozwalających mu na szybowanie poprzez nieba.

Inteligencja tego smoka sprawia, że jest on bardzo lubiany przez ludzi, mimo jego rzadkości. Gdy kogoś polubi, będzie niezwykle przyjazny i lojalny dla tej osoby, przez co jeźdźcy sobie go niezwykle cenią.

Dieta

Dieta owocowca futrzastego składa się głównie, jak nazwa gatunku wskazuje, z owoców, ale także z małych zwierząt i ryb. Mocne szczęki oraz ostre kły gada pomagają mu w polowaniu, a jego niezwykle wrażliwy węch sprawia, że szukanie jedzenia staje się dla niego łatwiejsze. Matka natura także podarowała tej istocie słaby, ale skuteczny jad, którym może on pluć. Jad ten krótkotwale unieruchamia małe zwierzęta, dając drapieżnikowi więcej czasu na złapanie jego ofiary.

Ogień

Jego ogień to pocisk ze stopionego żelaza. Nie jest jednak używany zbyt często, ponieważ nie jest on zbyt silny i żyjąc w miejscu otoczonym drzewami i bez skrzydeł, które usprawniłyby smokowi ucieczkę, używanie ognia mogłoby skończyć się katastrofą. 


Tresura

Z powodu inteligencji smoka, wytresowało go już dosyć sporo młodych jeźdźców.

Aby wytresować owocowca, lepiej mieć przy sobie jakieś owoce. Gdy znajdziesz jednego, podejdź do niego schylony. Jeśli cię jeszcze nie zauważył, pomachaj mu owocem. Gdy zwróci on uwagę na jedzenie, podejdzie do ciebie, i wychyli głowę, czekając, aż mu podasz owoc. Jak smok już zje, będzie się na ciebie patrzył. Oznacza to, że chce więcej. Jeśli masz więcej, to bardzo dobrze, a jeśli nie, to już gorzej. Daj mu wszystkie owoce. Jak już to zrobisz, oddal się od niego lekko wyciągnij rękę, nie patrząc na smoka. Jeśli dotknie cię głową, jest już po wszystkim. Proces ten jest jednak tylko początkiem i ma na celu pokazanie gadowi, że nie stanowisz zagrożenia. Całkowite wytrenowanie smoka oraz zdobycie jego zaufania trwa lata.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.