FANDOM


==   

==                                                                                                                                                                                                         Dzioboszpon-gatunek średniej wielkości, żółtego smoka zamieszkujący Europę i Amerykę Północną

Wygląd

Jest to żółty smok średniej wielkości. Pysk jest w kształcie dzioba a na głowie znajduje się pasiasty grzebień służący do przyciągania samicy. Na dolnej szczęce znajduje się ostro zakończony wyrostek. Zęby są małe ale ostre. Tułów u samców jest krępy i masywny a u samic wydłużony i bardziej wąski. Samice mają również większe skrzydła, dzięki czemu są trochę szybsze od samców. Na grzbiecie znajduje się kilka pojedyńczych kolców. Ogon jest długi a na końcu znajduje się maczuga kostna. Smocze nogi są krótkie ale masywne. Na każdym palcu znajduje się wielki pazur.


Siedliska

Smok preferuje morskie klify blisko lasu. Za pomocą mocnego dzioba wydziobuje sobie dziurę w klifie która stanie się jego domem. Zawsze obok klifu musi być las, ponieważ jest on żródłem pożywienia jak i obrony smoka. Można go również spotkać w górach ale jest jeden warunek-smok musi mieć jeskinię. Prawdopodobnie kolebką Dzioboszponów jest Wężowa wyspa.


Dieta

Smok je głownie zwierzęta leśne np.jelenie, sarny, dziki, wilki, niedżwiedzie,bobry, kaczki itp. oraz ryby. Prawdopodobnie wzmacnia swój jad jadem węży z Wężowej Wyspy. Czasami zjada owoce.


Tresura

Aby wytresować Dzioboszpona należy zdobyć jego zaufanie np. poprzez wyrzucenie wszelkiej broni i wolne zbliżanie się do smoka z rękami na widoku. Warto zaopatrzyć się w troche jedzenia dla smoka. Przed zblizeniem się do smoka, warto upewnić się ile strzałów pozostało smokowi.


Moce i umiejętności

Drzazgi+jad: Dzioboszpon mieli kawałki drewna w przeznaczonym do tego celu narządzie wewnętrznym a póżniej nasącza je w jadzie zawierającym neurotoksynę. Gdy smok czuje się zagrożony, strzela trującymi drzazgami w przeciwnika lub w potęcjalną ofiarę. Narząd smoka jest od wewnątrz pokryty grubą warstwą śluzu który zapobiega wbijaniu się drzazg w narząd. Śluzem pokryte jest też gardło smoka. Pozatym smok jest odporny na swój jad.

Węch: Smok ma fenomenalny węch.

Silne szczęki: Szczęki smoka są tak silne ,że potrafią przegryźć pień na pół.

Mocne pazury: Smok ma tak mocne pazury ,że może nimi przebić zbroję z chartowanego żelaza czy wzmocnionej stali.


Słabości

Słabości :

-krzyk Krzykozgona

-kontrola Oszołomostracha

-śpiew Śmiercipieśnia

-niebieski oleander

-smoczy korzeń

-węgorze

Nie działa na nie:

-drapanie po szyi

-hałas

-smoczymiętka

-świecący punkt


Jaja

Jaja smoka są ciężkie, żółte i błyszczące przez co wyglądały jakby były ze złota. Dawniej, piraci znajdując jaja tego smoka ,myśleli że są ze złota i zabierali je ze sobą jako skarb. Smok składa średnio 3-5 jaj.


Ciekawostki

-Niemcy nazwali go Schädel zerdrücken ( Schädel-czaszka, zerdrücken-miażdżyć),

-Smok jest w stanie zjeść rekina,

-Smok ma najlepszy węch w wieku 5-7 lat,

-Czasem smok wykluwa się bez maczugi (zdarza się to średnio 1 na 100),

-Smoka można wytresować mszcząc się na osobie która zniszczyła lub zabrała jego jaja,


Galeria

                                    

Dzioboszpon
Dzioboszponek 002

Fan Art użytkowniczki Armii1512

                       
Sketch-1459600381461

Pierwotny Dzioboszpon

                                                           
Dziobuś
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.