FANDOM


==                                                                                                                                                                                                                                                                      

== Kostuchościsk-Gatunek średniej wielkości, nielotnego, dwunożnego smoka leśnego.


Wygląd

Smok jest średniej wielkości. Dorasta do ok.8 metrów długości. Charakterystyczną cechą tego smoka jest to, że posiada dziwne twory naskórka podobne do tych jakie ma longisquama. Głowa smoka jest trójkątna a szczęki mogą zacisnąć się z niebywałą siłą. Szyja razem z głową stanowią 25% długości smoka. Sylwetką smok jest podobny do strutiomima. Nogi są dość krótkie ale i tak zwierze może biec z dużą prędkością. Twory skurne znajdują się na głowie, ramionach, przedramionach, łydkach, grzbiecie i ogonie smoka. Gad jest czarny i posiada niebieskie wzory na ciele (najczęściej paski) które świecą. Świecą równierz twory skórne i dolna szczęka. 

20160402 144606

Kostuchościsk

  

                                                                                                                                              Występowanie

Smok występuje na Archipelagu a konkretnie na Paprocianej Wyspie. Gdy zwierze jest młode często wchodzi na naturalne tratwy powstałe po huraganach i burzach a następnie płynie na nich na inne wyspy. Niekiedy można było je zobaczyć na terenie Grecji (wtedy to była starożytna Grecja).


Dieta

Gad żywi się mięsem. Zjada ssaki, ptaki i gady. Nie je płazów i bardzo żadko je ryby. Gdyby potrafił latać albo pływać prawdopodobnie jadłby również ryby. Nie zawacha się zaatakować innego smoka czy człowieka. Smok zjada również fluorescsncyjne i halucynogenne grzyby które sprawiają ,że smok świeci.


Tresura

Smoka prawdopodobnie nie da się wytresować. Podobno w starożytnej Grecji potrafiono je ujarzmić, uzbroić i używać ich w czasie wojny. 


Moce i umiejętności

Szybkość: Kostuchościsk pomimo dość krótkich nóg potrafi bardzo szybko biegać. Jest w stanie w ciągu 20 sekund rozwinąć prędkość 100 km. na godzinę. 

Świecenie: Po zjedzeniu pewnego gatunku grzybów smok potrafi świecić niebieskim światłem. W nocy widać tylko niebieskie smugi światła gdy smok biegnie.

Kamuflaż: W ciągu dnia smok przybiera szarą barwę i przestaje świecić. Twory skórne kładą się wzdłóż ciała smoka a zwierzę chowa się do jaskini, nory lub innej kryjówki.

Inteligencja: Smok potrafi przewidzieć ruchy przeciwnika lub potencjalnej ofiary i zaatakować w odpowiednim momęcie. Ogólnie zwierze jest bardzo inteligentne i przebiegłe.


Słabości

Słabości:

-kontrola Oszołomostracha,

-smoczy korzeń,

-niebieski oleander,

-węgorze,

-halucynogenne, fluorescencyjne grzyby,

Nie działa na nie:

-krzyk Krzykozgona,

-smoczymiętka,

-śpiew Śmiercipieśnia,

-hałas,

-świecący punkt,

Jaja

Jaja smoka są szare, przypominają barwą kolor smoka za dnia. Ten kolor kamufluje jaja, dzięki czemu są bezpieczne przez całą dobę. Skorupa jest chropowata i przypomina kamień. Po złożeniu jaj obydwa smoki pozostają razem przez kilka pierwszych lat życia młodych. Smok składa do 5 jaj.


Ciekawostki

-Gad w starożytnej Grecji był zabijany na arenie, aż odkryto jego zastosowania bojowe,

-Na początku nazywał się Neonokąsacz,

-Zwykle do dorosłości dożywają wszystkie młode, to dzięki temu że rodzice zrobią wszystko żeby je ochronić,

-Jeżeli smok straci swoje twory skórne to odrosną po kilku tygodniach,

-Ich ślina powoduje halucynacje które są bardzo silne i trwają ok. 1 godzinę,

       

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.