FANDOM


Nagłozgon (także Nagłozgoniec)- gatunek średniej wielkości smoka z klasy kamiennej zamieszkującego pustynie.

Wygląd

Smok ma wydłużoną głowę z przodozgryzem. Na górnej szczęce znajduje się ok.6 kolców. Na dolnej natomiast jest kilka małych szpikulców. Wzdłóż szyi ciągnie się rząd igieł. Tułów jst owalny. Zwierze posiada 2 pary kończyn na których się poruszało i parę kończyn do chwytania i kopania. Na grzbiecie wyrasta kilka kolców, zazwyczaj ok.12. Przednie łapy są krótsze od tylnich. Są na nich po 3 palce zakończone szponem. Tylne odnóża są długie a od tyłu wyrastają na nich po 2 kolce na łapie. Ogon jest dłuższy niż reszta ciała. Jest podzielony na segmenty. Wyrastają z niego kolce słóżące do wbijania się w ofiarę i dodatkowego przytrzymywania jej gdy zostanie owinięta ogonem. Górna szczęka, wierzchnia częśc szyi, grzbiet i ogon smoka są pokryte pancerzem.

                                                                                                                                            Siedliska

Ryhrthd
Nagłozgon zamieszkuje miejsca z suchym klimatem np. pustynie. Ważne żeby w miejscu w którym żyje był piasek lub sucha gleba w której się schowa. Żyje na terenie północnej Afryki, Hiszpanii, Grecji i Włoch. Można go spotkać idąc wgłąb lądu (nigdy nie ma go przy brzegu morza).


Dieta

Zwierze odżywia się głównie mięsem. Na pustyni trudno o pożywienie więc zjada to co upoluje. Może to myć człowiek, wielbłąd czy nawet mała jaszczurka. Oprócz mięsa lubi też zjeść miód. Dając mu go można go wytresować. Pozatym czasami oblizuje swój ogon i wkłada go do kopca termitów, póżniej wyciąga go i zlizuje owady.


Tresura

Wytresowanie Nagłozgona to bardzo trudna sztuka. Jego nazwa nie wzięła się bez powodu. Smok zakopuje się w piasku i czeka aż ktoś się zbliży by zaatakować znienacka. Trzeba być szybkim i czujnym. Oblanie smoka chłodna wodą zdecydowanie jest najlepszym sposobem na wytresowanie go. Zwierze żyje w bardzo gorącym klimacie i chce się troche ochłodzić. Pozatym można też podać im miód który uwielbiają.


Moce i umiejętności

Cierpliwośc: Smok potrafi czekać godzinami na to aż jakaś nieuważna istota podejdzie zbyt blisko.

Kopanie: Zwierze potrafi zakopać się w piachu. Pomimo małej powierzchni przednich łap, smok macha nimi tak szybko ,że potrafi się zakopać w kilkanaście sekund.

Ogon: Smok ma chwytny ogon którym owija ofiarę dodatkowo wbijając w nią kolce na ogonie po czym wciąga ją pod ziemię. Jego ogon jest bardzo dobrze wyćwiczony.

Jad: Jego jad jest dość silny. Nie służy do zabicia ofiary, a do chwilowego oślepienia jej.


Słabości

Jego słabości to :

-krzyk Krzykozgona,

-śpiew Śmiercipieśnia,

-kontrola alfy,

-smoczy korzeń,

-hałas,

-miód,

Nie działa na nie:

-świecący punkt (na pustyni jest tak jasno że ciężko byłoby zobaczyć świecący punkcik),

-węgorze (Nagłozgony nie jedzą ryb),

-niebieski oleander (ciężko o niego na pustyni),

-smoczymiętka (o nią też),   


Jaja

Jaja Nagłozgona są guzkowate, srebrzyste i owalne. Podobnie jak w przypadku Kostuchościska,  jego jaja przypominają kamienie. Zazwyczaj smok składa do 10 jaj.


Ciekawostki

-Autor tego smoka spieszył się z wymyślaniem nazwy więc wyszła jaka wyszła,

-Nagłozgon był inspirowany sylurskimi skorpionami z serialu ,,Siły Pierwotne",

-Po łacinie nazywa się Subita Morte (subita-nagły, morte-zgon),

-Jest jednym z trzech moich smoków które były inspirowane bezkręgowcami,

-Właściwie to niewiadomo do końca jak działają na nie niebieskie oleandry, smoczymiętka czy węgorze,        

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.