FANDOM


Wygląd

Kryształy piórołuskie zawdzięczają swoją nazwę kilku szczegółom. Pierwszym z nich są rogi i kolce przypominające kształtem kryształy, a drugim łuski, które z daleka przypominają pióra, jest to jednak mylne złudzenie, bo łuski są twarde i daleko im do piór.

Smok ma długie ciało i dwie pary łap. Przednia jest w pewien sposób połączeniem łap i skrzydeł, na lądzie używa ich jako łap,  wpowietrzu natomiast jako skrzydeł. Pysk ma dość długi na nosie ma róg, a w paszczy jest mnóstwo niezbyt dużych, ale ostrych zębów. Ogon kończy się twardym układem w kształcie pióra wyglądającym jakby był zrobiony z kryształów. Ciało jest szarawe, "kryształowe" elementy mogą mieć rożne kolory, a brzuch będzie miał inny kolor niż "kryształy". Kolor wnętrza paszczy kontrastuje z kolorem brzucha.

Siedlisko

Smoki te mogą występować w różnych strefach: najczęściej w umiarkowanej zimnej oraz ciepłej wilgotnej, rzadziej w suchej, ponadto w podzwrotnikowej. Rzadziej w równikowej i podrównikowej, biorąc pod uwagę, że i tak jest to gatunek dość rzadki. Można też spotkać je na różnych wyspach na oceanie. Zwykle decydują się na zasiedlenie jakiejś jaskini, nawet jeśłi jest to tylko jama pomiędzy krzakami i korzeniami drzew. Można je też często spotkać w jaskiniach z kamieniami szlachetnymi, gdzie ze względu na swój wygląd łatwo wtapiają się w tło.

Dieta

Smoki te prawie nie jedzą ryb. Polują na zwierzęta i jedzą głównie mięso, ich posiłki zależą od stefy, w jakiej mieszkają.

Zachowanie i tresura

Piórołuskie są smokami żyjącymi samotnie. Młode po osiągnięciu dojrzałości opuszczają rodziców. Okres lęgowy tych smoków następuje zaraz po świętach, w styczniu. Smoki te pelnią też w pewnym sensie funkcję zwiadowców dla innych smoków, bo łatwo dostrzegają zagrożenie. Kieyd inne smoki widzą uciekającego piórołuskiego, wiedzą, że same też powinny uciekać.

Kryształy mogą być agresywne, jeśli zostaną zaskoczone. Są nieufne, ale nie są płochliwe, w sumie nie mają przed czym uciekać, bo żyją w stadach i mogą sobie poradzić z zagrożeniem. Tych smoków nie pezekoanmi rybami, czy błyskotkami. Ewentualnie smoczymiętką, ale to dopiero, jeśli je przekonamy, że jesteśmy przyjaciółmi. Aby to zrobić, należy się wytłumaczyć smokom. Brzmi to nieprawdopodobnie, ale te smoki zrozumieją każde nasze słowo, domyślą się, kiedy będziemy kłamać, itd.

Kryształy piórołuskie nigdy nie odpuszczają w walce, jak już coś zaczną, to i skończą. Jeśli zdobędziemy ich zaufanie, są w stanie oddać za nas życie.

Ogólnie ich charakter jest dość wybuchowy (trochę jak u Hakokła).

Słabości

Podobnie jak wszystkie smoki, piórołuskie uwielbiają smoczymiętke, stają się agresywne przy smoczym korzeniu, mogą ulegać wpływom alfy, oraz boją się węgorzy.

Moce i umiejętności

  • Smoki te zieją żelem naftowym, czyli takim ogniem jak koszmary ponocniki. Jest w nim jeszcze trochę magnezu (jak u śmiertników)
  • Umieją mocno uderzyć ogone, takim uderzeniem łatwo pozbawiają przytomności ofiarę
  • Nie nurkują zbyt dobrze, ale między przeszkodami nie mają sobie równych, zwinnie lawirują między pniami i krzakami, nie zaplątują się w krzaki, pnącza i gałązki.
  • Ich ugryzienie zatruwa przy okazji jadem. Aby zrobić lekarstwo, trzeba zdobyć zaufanie smoków, poneważ do antidotum niezbędna jest ślina smoka
  • Najpopularniejszą mocą u piórołuskich jest totalna trucizna, co oznacza, że wszystko oprócz śliny staje się u nich trujące, a samo dotknięcie parzy. Siodła na piórołuskie są więc wykonywane ze specjalnych materiałów i zajmują dużą powierzchnię. 80% smoków ma tę umiejętność.

Ciekawostki

  • Piórołuski jest trochę podobny do wooly howl. Oba wyglądają, jakby nie maiły lusek, tylko coś innego - sierść, pióra, coś miękkiego.
  • Jaja piórołuskich przypominają kryształy pokryte piórami. Właściwie to wygłąda jak coś zlepionego z różnych śmieci, albo z sowich wypluwek.

Galeria

Chciałabym podziękować jeszcze 1234567890ja, bo pewnie by ten gatunek bez niej nie powstał :)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.