FANDOM


Wygląd

Szybownik wygląda niesamowicie, ponieważ wygląda, jakby rozwiewał się za nim wiatr o takiej samej barwie jak smok. Kolor smok ma bardzo jasny niebieski lub biały, czasem może też w 1-2% mieć dodatek zielonkawego. Ma cztery łapy, spore skrzydła, kształtną głowę, na której nie ma zbyt wielu rogów i długi ogon zakończony "pędzelkiem z powietrza"

Siedlisko

Ciężko stwierdzić, gdzie szybowników występuje najwięcej, bo większość życia spędzają w powietrzu i bardzo rzadko się męczą. Występują na całej kuli ziemskiej, ale niezbyt często, ponieważ nie jest to zbyt pospolity gatunek.

Dieta

Żywią się wszystkim właściwie. Ryby i mięso, jak u innych smoków, ale owocami i innymi roślinami też nie pogardzą. Lubię kiedy jedzenie jest zimne, nigdy nie zjedzą przyrządzonego w jakikolwiek sposób.

Zachowanie i tresura

Smoki te są nieufne i agresywne w stosunku do obcych. Mimo wszystko, dużo czasu potrzeba, aby zaufał jeźdźcowi. Przyjaciołom uwielbia wycinać rożne kawały.

Żyją samotnie, w pary łączą się tylko na czas wychowywania młodych, które też najszybciej ze wszystkich gatunków opuszczają rodziców. Na bardzo krótki czas wysiadywania jaj zatrzymują się na jakichś półkach skalnych, dosłownie dwa tygodnie później młody już się wykluł i potrafi latać, więc smoki wracają w przestworza.

Aby oswoić szybownika, należy przede wszystkim zachować spokój. Poruszać się powoli, ale płynnie, nie wolno się wahać, ale nadmierna pewność siebie również je spłoszy. Ciężko jest znaleźć szybownika, który nie byłby w powietrzu, ponieważ podobnie jak jerzyki (te ptaki) latają nawet we śnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ułamku sekundy z zawrotną prędkością wystrzeliły w niebo, należy więc uważać. Kiedy znajdziemy się parę kroków od smoka, dmuchnijmy na niego. To brzmi bardzo dziwnie, ale wzbudzi to zainteresowanie smoka, który powinien podejść bliżej. Wtedy dmuchamy jeszcze raz, ale w nozdrza. Jest to przywitanie się. Smok również na nas dmuchnie, potem powinien dać się dotknąć.

Słabości

Podobnie jak inne smoki, szybowniki uwielbiają smoczymiętkę, reagują agresywnie w pobliżu smoczego korzenia, mogą ulegać wpływom alfy, boją się także węgorzy.

Moce i umiejętności

  • Strzelanie powietrznymi pociskami z ultradźwiękami, lub infradźwiękami. Pocisk może ogłuszyć ofiarę, lub sparaliżować właśnie dzięki ultradźwiękom. Działa to nieco podobnie do krzyku krzykozgona.
  • Szybowniki są w stanie rozwijać prędkości zbliżone do tych u nocnej furii

Pierwsze pojawienie

Coś, czego pragnę

Ciekawostki

  • Smok ten jest bardzo sprytny, jeśli wybierze sobie ofiarę, umie ją tak podejść, że ta nie ma szans, aby uciec
  • Najczęstsze moce u szybowników to: prędkość - może dorównać wtedy nocnej furii, niewidzialność, zwinność ponadprzeciętna - czyli smok może się zmieścić w otwory dużo mniejsze niż powinien. Te moce ma około 69% smoków, reszta ma inne.

Galeria

Tu również ślad po sobie pozostawia 1234567890ja... Łatwo poznać, które rysunki moje, które jej... Moje, to te dwa brzydsze, które mojej naj jednak bardziej przypadły do gustu, bo jak określiła "Jest taki... Rozwiany i od razu widać, że wiatru"

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.