FANDOM


Ariadna - jest to Nocna Furia, postać wymyślona przez Nataliannę13. Bohaterka nowego opowiadania Każdy z nas ma w sobie smoka, trzeba tylko go w sobie wzbudzić....


Imię

Autorka bardzo lubi mitologię grecką. Postanowiła więc, że tak nazwie swoją postać. Imię z początku miało być Aurorą lub Aurą, ale Ariadna okazało się tym najtrafniejszym. Ariadna występuje w mitologii greckiej, w opowieści o Tezeuszu i Minotaurze. To ona wręczyła nić Tezeuszowi jak wstąpił do labiryntu by pokonać Minotaura. Nić służyła temu, żeby Tezeusz mógł się wydostać z labiryntu. Ariadna II


Wygląd

Jest to typowa Nocna Furia. Ma duże skrzydła, silne nogi, dobry wzrok oraz wyrostki za głową po obu stronach. Ma też chowane zęby, podwójne kolce oraz dwie pary lotek z tyłu ogona. Ma miętowe duże oczy, oraz nienaturalną barwę skóry - błękitną, w innym świetle szraoniebieską. Większość z gatunku Nocnych Furii ma zazwyczaj czarną bądź granatową barwę.

Jej cechą rozpoznawczą są nie tylko oczy i barwa, smoczyca ma też dosyć widoczną bliznę na szyi. Zrobiła sobie tą ranę w dzieciństwie, zahaczając o ostrą gałąź. Pazury ma średniej i odpowiedniej długośći, pomagają jej w wspinaczce lub obronie przed wrogiem. Zęby ma chowane, chowa je tylko jak czuje się bezpieczna, jak nie czuje komfortu co do sytuacji (nie chodzi o stres) w razie czego wyciąga je.

Ariadna

Dawna przeróbka Ariadny (chyba z około 3 miesięcy temu). Szary i granatowy nie wypalił.

Charakter

Na codzień stara się być pomocna i miła. Jednak czasem jej to nie wychodzi, jak ma doła. Jest odpowiedzialna i ambitna, zawsze wykonuje powierzone jej zadania. Ma niską samoocenę i jest skromna,  nie umie przyjmować komplementów, ale za to je prawić. Pomocna jest, pomaga w każdej sytuacji. Ma wielką zdolność logicznego myślenia, i to ułatwia jej w rozwiązywaniu problemów, zagadek. Nigdy nie myśli optymistycznie, czy też pesymistycznie, jest realistką. Z reguły spokojna, ale jak ktoś jej podpadnie to nie odpuści. Jest sprawiedliwa, nigdy nie da komuś "forów". Bywa obrażalska, strzela fochy.  Kreatywności ma mało, ale czasem do głowy przyjdzie jej wena twórcza. Lubi przygody i wręcz nienawidzi nudy. Łatwo ją urazić, więc nie bądź za szczery co niej myślisz. 

Umiejętności

Jak każda Nocna Furia, Ariadna potrafi:

  • Używać echolokacji
  • Strzelać plazmą
  • Latać szybko i szybować
  • Biegać i poruszać się po ziemi
  • Chować zęby
  • Walczyć
  • Widzieć nawet z dużej odległości
  • Wpaść w furię
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.