FANDOM


Ogniochłon (ang. Firelymph) - mój fanowski smok., przedstawiciel tajemniczej klasy. Niewiele o nim wiadomo, jednak jego mocną cechą jest to, że pochłania typy ognia różnych smoków i używa ich jako swojej amunicji.

Wygląd

Gad występuje w dwóch odmianach kolorystycznych, fioletowo-różowej (na zdjęciu) i żółto-szarokremowej.  Ma szczupłą sylwetkę, przez co jest niezwykle zwinny. Posiada równiesz duże skrzydła, co wydawałoby się przydatne, jednak smoki tego gatunku nie używają ich.

Głowa jest jajowata, koloru szarokremowego lub różowego, pysk zwężony ku nozdzrom. Na jej tyle są kolce i uszy podzielone błonami.

Siedlisko

Ogniochłon lubi jaskine lub nory. Przeważnie "dekoruje" je kwiatami (z niewiadomych przyczyn). Jaja składa w bujnym lesie, aby nikt ich nie widział. Głównie żyją w Wyjących Lasach. Nie wiadomo więcej o ich siedlisku, ponieważ każdy ciekawski, kto podszedł bliżej, nie przeżył.

Dieta

Tak jak każdy smok, gatunek ten również uwielbia ryby. Nie pogardzi owcą, czy innym mięsem.

Zachowanie i tresura

Nikt nie próbował tresować tych smoków, wiadomo więc że sposób jej jest nieznany. Przedstawiciele tego gatunku są skore do zabaw, żartów i dowcipów. Raczej tolerancyjnie zachowują się wobec ludzi, lecz stają się agresywne gdy ktoś wejdzie na ich terytorium.

Moce i umiejętności

Ogniochłony są niezwykle zwinne na lądzie, rzadko jednak latają. Mają także silny ogon (po jednym uderzeniu nim mogą nawet złamać kość drugiego smoka). Najsilniejszą jego cechą, jest jednak możliwość pochłaniania ognia innych gatunków, i używania ich jako swojego. Tyle ile dostał od danego smoka, tyle razy może strzelić jego ogniem.

Ogień

Jak już wcześniej wspomniano, gad ten nie ma własnego ognia, lecz pochłania jego typy od innych gatunków.
Ogniochłon dla Night Furia

Rysunek-Cudo od Toffiny *U*

Słabości

Obezwładnia go zapach smoczymiętki, źle reaguje na węgorze, oraz staje się agresywny przy smoczym korzeniu. Smoczy Alfa ma nad nim kontrolę, oraz  paraliżuje go krzyk Krzykozgona

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.