FANDOM


Uwaga!

Strona w rozbudowie! Aires jest starą postacią, stworzoną przeze mnie kilka lat temu. Przestała mi się podobać taka, jaką ją stworzyłam - merysójka, pół-smok, najlepsza we wszystkim. To się zmieni, bo wpadłam na parę pomysłów, które urozmaicą jej historię i osobowość. Zostawiam starą wersję do porównania - dużo tam nie ma, ale swoje wywnioskujecie (przy tym pewnie zniszczycie sobie psychikę słabą jakością postaci, but oh well). Nie wiem, w jakim tempie będę uzupełniać bloga, o tym się jeszcze przekonamy.

Stronę będę poprawiać stopniowo. Na razie życzę miłej lektury.


Widziałem, jak rozmawiała ze smokiem! Zaklinała go, by jej służył. To nie były ludzkie słowa - dziewczyna to jakiś demon!

—Nieznany wiking z armii Drago

Aires - postać występująca w opowiadaniu "Rozwinąć Skrzydła". Jeźdźczyni Burzy, wychowana przez wiele różnych osób i smoków. Uważana jest za zaklinaczkę smoków - wiele lat spędzonych w ich towarzystwie nauczyło ją dokładnie, jakimi dźwiękami się posługiwać przy bestaich, by osiągnąć dany efekt. Jej mimika i język ciała również są bardzo smocze. Niektórzy w związku z tym uważają ją za smoka lub demona ukrywającego się w ludzkim ciele.

Wygląd

Aires jest wysoka, ma długie ręce i nogi. Wiele lat spędzonych w dziczy przyczyniło się do bardzo wytrzymałych, ale słabo rozbudowanych mięśni - jak i małej ilości tkanki tłuszczowej. Razem ze smoczycą, Burzą, większość życia spędziła w ruchu, bez nadmiaru okazji najedzenia się do syta. 

Ze względu na wzrost czasem mylono ją z mężczyzną, jednak było to jedynie gdy miała na sobie grube płaszcze, ukrywające jej szczupłe mięśnie.  Zdarzało się też nieraz, że była obiektem szyderstw z powodu bardzo nikłych krągłości - nie znaczy to jednak, że się nimi przejmowała.


Oczy kobiety są minimalnie skośne, jednak w porównaniu z ostro wyprofilowanymi brwiami i zimnym błękitem tęczówek nadają jej iście drapieżnego wyglądu. Wąskie wargi często unosi w grymasie odsłaniającym zęby - jest to jednak zachowanie, którego nabrała przez lata przebywania ze smokami. 


Włosy Aires są jej ulubioną częścią ciała - udało jej się zapuścić je za pas. Są czarne i mocne, zazwyczaj splątane. Pojedyncze pasemka regularnie wymykają się jej z wymyślnych splotów i zostają na czole. Z racji iż właścicielka nie ma czasu o nie dbać, lubi je upiększać piórkami lub koralikami. Kiedy jednak tylko znajdzie chwilę, poświęca im stosowną uwagę.


Jej ciało pokrywają liczne bardziej lub mniej drobne blizny, poza jedną - dużym śladem szponów na plecach. Jest to wynik nieuwagi Burzy, kiedy ta złapała ją w szpony gdy razem uciekały od armii Drago.


Zazwyczaj ma na sobie kilka warstw ubrań, w tym skórzany napierśnik. Nosi wysokie buty, na biodrach zawsze wiesza kilka różnych pasów, do których mocuje wszelkiego rodzaju sakwy. Pod nimi nosi coś na kształt grubej, podszytej futrem spódnicy umożliwiającej jej dość swobone poruszanie się. Przedramiona osłania mocnymi ochraniaczami, wokół szyi można zobaczyć futro z kaptura. 

Galeria
STARA WERSJA

Aires- pół-smoczyca występująca w opowiadaniu Rozwinąć Skrzydła.


Wygląd

Jako człowiek Aires jest wysoka i szczupła, co zawdzięcza latom ciężkich treningów i polowań. Mierzy ok. 170 cm. Nosi fioletową bluzkę i naramienniki. Oprócz tego zakłada zielone spodnie lub skórzaną spódnicę. Nosi wysokie skórzane buty sięgające niemalże do kolan. Przez bluzkę ma przewieszone dwa skórzane pasy-  do jednego z nich przypięty jest kołczan ze strzałami.

Cotupisac 054

Aires od Sadnymph

Posiada czarne włosy długie prawie do pasa. Zazwyczaj zaplata je w warkocz. Można zobaczyć w nich fioletowe pasmo, które pojawiło się tam po osiągnieciu pełni możliwości. Kobieta ma błękitne oczy i długie, gęste rzęsy.

Na prawej ręce można zobaczyć srebrną bransoletę w kształcie małego smoka owiniętego wokół jej nadgarstka. Kolce zwierzęcia wykonane są z Lapiz-Lazuli.

Wygląd dziewczyny jest mylący- w rzeczywistości jest silniejsza od dorosłego męszczyzny.


W smoczej postaci ma około 8 metrów wysokości. Posiada błękitne łuski i charakterystyczny puch na szyi i głowie. Ma niezwykle ostre zęby.

Ma trzy pary rogów. Wzdłuż oczu widać granatowe paski. Na klatce piersiowej można zobaczyć duży kryształ. Skrzydła są gigantyczne. Kolce na grzbiecie są czarne, tak jak pazury. Ogon zakończony jest charakterystycznym grotem. 

Tylne nogi są nieco dłuższe i bardziej umięśnione od przednich. Dzięki temu łatwiej jest jej biec na dwóch łapach.


Historia

Aires urodziła się na Berk. Jednak z niewiadomych przyczyn trafiła na wyspę Drago Krwawdonia. Wychowali ją przybrani rodzice. Jednak kiedy przywieziono złapaną Burzę, dziewczyna uciekła razem ze smoczycą.

Podróżowały po świecie ratując smoki. W końcu trafiły na Berk. Aires później odkryła swoje moce. Dowiedziała się, że jest siostrą Astrid. Osiągnęła pełnię możliwości, przez co jej smocza postać przybrała wygląd pierwszego Strzelca Szybkoskrzydłego.


Umiejętności

  • Aires potrafi się zmieniać w smoka. Ponadto może z nimi rozmawiać.
  • Jej bransoleta może zmieniać się w miecz.
  • Dziewczyna potrafi strzelać z łuku z zamkniętymi oczami i trafiać idealnie nawet w ruchomy cel.
  • Ma dar jasnowidzenia. Czasem widzi również przeszłość.

Charakter

Dziewczyna jest raczej przyjaźnie nastawiona. Nie lubi rozmawiać o swojej przeszłości. Jednak kiedy ktoś zaatakuje bliską jej osobę, zabija bezwzględnie.

Kocha smoki. Za Burzę mogłaby oddać życie. Nigdy nie zostawi przyjaciół w potrzebie.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.