FANDOM


Tutaj pokażę wam mojego wymyślonego smoka. Zapraszam do czytania :D. Niektóre informacje mogą się zmienić

Wężogon Zielonoskrzydły (Nazywany również przez wikingów zemsta Odyna) - rzadki i tajemniczy gatunek smoka należący (na razie) do klasy tajemniczej. Może przebywać w wodzie jak i na lądzie.Nazewnictwo

Nazwa Zielonoskrzydły pochodzi od tego że zewnętrzna część skrzydeł smoka jest zielona. 

Wygląd i cechy

Smok jest koloru niebiesko - zielonego. Jest trochę większy od Nocnej Furii. Ma 2 pary łap. Przednie łapy są zakończone krótkimi pazurami zaś tylnie - długimi szponami. Tylnimi łapami smok w locie potrafi zręcznie złapać zwierzę lub człowieka. Jedna para silnych skrzydeł pozwala na szybki lot. Niezwykłą zwrotność w powietrzu daje mu ogon zakończony 3 płetwami. Głowa jest podłużna z rogiem na nosie. W paszczy ma dużo małych ostrych zębów. Po bokach głowy ma 2 pary uszu. Jedna mała i jedna duża, przez co smok ma świetny i bardzo czuły słuch. Na grzbiecie ciągnie sie "Żagiel" co daje większą zwrotność w wodzie. Smok ma również bardzo dobry wzrok, lecz słaby węch.

Kolorystyka

Wyłącznie zielono - niebieski w różnych odcieniach. Najczęściej zdażają się osobniki z niebieskim brzuchem, łapami, uszami i częścią skrzydeł a zielonym grzbietem, podbrzuszem, zewnętrzną częścią skrzydeł i częścią ogona. U niektórzych osobników umiejscowienie kolorów może się czasem różnić np: jeden osobnik może posiadać całkowicie niebieski tułów a inny - niebieski z zielonymi plamami. Takie ubrawienie pozwala smokom ukrywać się wśród roślin i w wodzie.

Siedlisko

Smok najczęściej zamieszkuje wilgotne i zalesione tereny oraz wilgotne jaskinie choć mogą się szybko przystosować do zmiany otoczenia i warunków. Budowa ciałą pozwala na długie przebywanie w wodzie oraz możliwość pokonywania w wodzie długich dystansów.

Odżywianie

Smok jak każdy inny żywi się rybami, lecz jego przysmakiem jest miód (zarówno pszczeli jak i miód Ognioglist). Aby zdobyć miód smok wypracował taktykę jak go zdobywać. Smok posiada zdolność zionięcia usypiającym gazem. Gdy znajdzie gniazdo, zionie w nie chmurą gazu. Pszczoły (lub Ognioglisty) zasypiają, a smok długim językiem wyjada miód. Poza tym jako jeden z dwóch smoków jest odporny na chorobę wywołaną Niebieskim Kwiatem, i żywi się nim.

Ogień

Smok może zionąć potężnym strumieniem ognia, lub cienkim promieniem. Poza tym pociski są niezwykle szybkie przez co bardzo trudno ich uniknąć.

Tresura

Prace w toku...

Zdolności

Zianie gazem - Smoki posiadają zadziwiającą zdolność zionięcia usypiającym gazem. Oprócz snu gaz powoduje zanik pamięci sprzed około 10 minut. Pozwala to smokom na ochronę siedlisk. Nieczego niespodziewających się wikingów atakują gazem, biorą w łapy i odlatują z nimi daleko od gniazda. Wikingowie budzą się i niepamiętając co się stało, powracają do wiosek.

Szybki strzał - ogień smoka jest bardzo szybki.

Zachowanie

Smoki są samotnikami. Po ziemi stąpają cicho i nie zapuszczają się blisko granic wikingów. Unikają z nimi kontaktu. Tylko nieliczni widzieli te smoki a jeszcze mniej z nich je pamięta. Są spokojne, choć w obronie gniazda potrafią być bardzo niebezpieczne.

Jaja i młode

Jaja smoków są ciemno niebieskie, zlewające się z kolorem wody. Smocze matki składają je w wodzie. Jaja są pokryte bąblami z gazem smoka aby uśpić ewentualnych drapieżców. Młode smoki nie umieją latać ani ziać ogniem, mogą jedynie dmuchać małymi chmurkami gazu.

Słabości

  • Węgorze
  • Krzyk Krzykozgona
  • Drapanie po brodą, smok wtedy "zasypia"
  • Smoczy korzeń
  • Smoczymiętka

Ciekawostki

  • Ślina tych smoków może być użyta jako środek nasenny

Galeria

Moje prace

Prace od innych użytkowników

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.