FANDOM


Bob - wiking należący do plemienia Wandali, postać pojawiająca się w jednym z krótkich filmików Racing For The Gold jako sanki.  

Wygląd

Jest to typowy wiking. Jest średniego wzrostu i dość potężnej budowy, co wskazuje na jego siłę oraz doświadczenie w boju. Ma charakterystyczną dla większości wikingów ciemnobrązową, długą i bujną brodę, a także bujne wąsy oraz krótkie włosy. Nosi grube, wytrzymałe ubrania, odporne przed zdzieraniem się podczas jazdy brzuchem po śniegu. Tak jak większość wikingów, nosi tunikę, zaś na plecach futrzaną pelerynę. Ramiona okrywają metalowe i obite od spodu futrem naramienniki, zaś na nadgarstkach znajdują się karwasze. Na głowie spoczywa hełm z dwoma rogami.

Charakter

Nie wiadomo, czy mężczyzna posłużył Czkawce i Astrid jako sanki z własnej woli, czy został zaciągnięty przez innych wikingów. Można wywnioskować, iż Bob ma poczucie humoru i chętnie poddaje się tego typu zabawom. Jest z pewnością człowiekiem wesołym i zdystansowanym.

Historia

Wiking pojawia się wyłącznie w krótkim filmiku z serii Racing For The Gold pod tytułem Bobsledding. Posłużył Czkawce i Astrid jako sanki podczas szybkiego zjazdu po zaśnieżonym zboczu góry. Nie wiadomo, czy z kimś się ścigali, czy tylko pobijali rekord czasowy, bowiem pod koniec odcinka stali na podium (Bob na pierwszym miejscu).

Boba możemy zobaczyć również w jednym z odcinków serialu, jednakże występuje tam tylko jako postać trzecioplanowa.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.