FANDOM


Bolt & Float (brak polskiego tłumaczenia) — smok, przedstawiciel gatunku Raziprąd, pojawiający się w sezonie Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, po raz pierwszy w odcinku Szok i zgroza, oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk, gdzie zostało ujawnione jego imię.

Wygląd

Smok posiada turkusowe ubarwienie z nieco ciemniejszymi plamkami na krańcach skrzydeł oraz obu głowach. Płetwy zwierzęcia są ciemniejsze od reszty ciała. Na dużych, czarnych kolcach rysują się granatowe paski. Podbrzusze gada jest białe.

Odpowiednik smoka w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk ma nieco ciemniejsze łuski.

Charakter

Smok był początkowo niezwykle agresywny, waleczny i zestresowany, co było spowodowane brakiem możliwości powrotu do domu, głodem, a także zagrożeniem ze strony dzikich Wrzeńców. Dodatkowo Śledzik stwierdził, że tak impulsywne zachowanie jest również adekwatne do dość młodego wieku smoka. Gdy jednak Śledzikowi udaje się uspokoić zwierzę i zdobyć jego zaufanie, smok staje się przyjaźnie nastawiony do jeźdźców i zaczyna z nimi współpracować.

Historia

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Raziprąd pojawia się w odcinku Szok i zgroza. Jakiś czas wcześniej odłączył się od swojego stada i samotny utknął w zatoce Końca Świata, gdzie na jego trop wpada Śledzik. Chłopak, zdając sobie sprawę z obecności nieuchwytnego intruza w lagunie, odgradza ją kamieniami od otwartych wód, uniemożliwiając bestii ucieczkę. Po żmudnych i bezowocnych połowach, w końcu odkrywa smoka i sprowadza do laguny Czkawkę wraz z innymi jeźdźcami. Ci zauważają, że Raziprąd jest niespokojny, więc Śledzik decyduje się zniszczyć stworzoną barierę i uwolnić zwierzę.

Działania jeźdźców wokół smoka przyciągają uwagę okolicznych Wrzeńców, naturalnych wrogów Raziprądów, które zamierzają zapolować na samotnego osobnika. Śledzik jednak zdobywa zaufanie morskiego smoka i z jego pomocą udaje mu się przepędzić drapieżniki. Sam Raziprąd w końcu odpływa, wdzięczny jeźdźcom za pomoc i ratunek, i dołącza z powrotem do swojego stada.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.