FANDOM


Bonecrusher's Conquest (brak polskiego tłumaczenia) — smok, przedstawiciel gatunku Wrzeniec, pojawiający się w sezonie Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, po raz pierwszy w odcinku Wiking, co się zowie, a także w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Wygląd

W serialu smok ten nie wyróżnia się spośród innych przedstawicieli swojego gatunku, jednak według gry krawędzie skrzydeł oraz worek skórny na spodzie paszczy ma niebieską barwę.

Historia

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Smok pojawia się w odcinku Wiking, co się zowie. W okolicach wyspy Berk grasuje dziki i niebezpieczny Wrzeniec. Jeźdźcy smoków dostają za zadanie schwytanie i przeniesienie go w inne miejsce.

Podczas lotu nad oceanem Śledzik niespodziewanie dostaje alergii. Jego kichnięcie zwraca uwagę dzikiego smoka, do którego przyjaciele usiłowali się zakraść. Zamiast smoka, w sieć zostaje złapany Sączysmark. Po misji zakończonej niepowodzeniem jeźdźcy wracają do wioski.

Jakiś czas później Śledzik pod wpływem hipnozy jest przekonany, że jego imię brzmi Thor Łamikość. Gdy leci wraz z Sączysmarkiem na grzbiecie Hakokła nad oceanem, na ich drodze staje Wrzeniec. Śledzik, w przypływie odwagi, skacze na smoka i zaczepia się o jego szyję. Zwierzę walczy z chłopakiem. Na ratunek Śledzikowi wkrótce przybywa Czkawka ze Szczerbatkiem, a potem także Sztukamięs. Odwraca ona uwagę Wrzeńca od Śledzika. Morski smok zaczyna ją gonić, a wówczas Śledzik odczuwa obawę o jej los i powraca do normalności. Dosiada swojej smoczycy i z pomocą pozostałych jeźdźców pokonują smoka, który zostaje schwytany w sieć i przeniesiony z dala od Berk.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Smoka można kupić za runy. Był też dostępny podczas specjalnych okazji w dniach:

  • od 24 do 29 lipca 2019 roku.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.