FANDOM


Brooding Boltstamper (brak polskiego tłumaczenia) — hybryda określana jako krzyżówka gatunków Wandersmoka i Gruchotnika, po raz pierwszy i jedyny pojawiająca się w grze DreamWorks Dragons: Titan Uprising.

Wygląd

Smok ten, jako hybryda dwóch gatunków o różnej anatomii, posiada cechy właściwe dla każdego z nich. Wyróżniają się one w poszczególnych częściach ciała zwierzęcia.

Budowa ciała bez wątpienia pochodzi od rodzica z uderzeniowej klasy, a świadczy o tym charakterystyczny dla Wandersmoka garb (który nadaje tułowiu trójkątny kształt), jedna para tylnych kończyn oraz kolce, które biegną od grzbietu aż po ogon. Elementy Gruchotnika za to można dostrzec w wyglądzie głowy, nieco grubszym niż u Wandersmoka tułowiu oraz skrzydłach, na których zgięciach widnieją jednak typowe dla gatunku z klasy uderzeniowej grube pazury.

Siedlisko i dieta

Boltstamper, według gry DreamWorks Dragons: Titan Uprising, zamieszkuje miejsca z zimowymi, leśnymi, ale również wulkanicznymi klimatami.

Podobnie jak oba gatunki, z których powstał, najpewniej gustuje we wszelkiego rodzaju rybach.

Zachowanie i tresura

Ze względu na bycie potomkiem groźnego, terytorialnego Wandersmoka oraz względnie spokojnego i lojalnego Gruchotnika, Boltstamper prawdopodobnie sytuuje się gdzieś między nimi. Można się po nim spodziewać pewnej dozy nieufności, ale także troski w stosunku do bliskich mu osób bądź smoków. Może się okazać bardzo agresywny i zajadły, kiedy przyjdzie mu bronić terytorium lub swoich najbliższych.

Moce i umiejętności

Ogień

Ogień hybrydy jest krzyżówką umiejętności obojga rodziców, gdyż są to naelektryzowane pociski magmy. Łączą one elektryczne właściwości błyskawic Wandersmoka z dalekosiężnością splunięć Gruchotnika, dzięki czemu pocisk potrzebuje bardzo długiej drogi, by się wypalić.

Pancerz

Boltstamper posiadaj pancerz (który widać najlepiej w miejscu karku zwierzęcia), do tego ma naprawdę grubą skórę, być może grubszą od swoich przodków razem wziętych, co chroni smoka przed silnymi atakami.

Węch

Hybryda odziedziczyła z linii Gruchotnika umiejętności śledzenia z pomocą węchu, umożliwiając im tropienie uciekających wrogów na wiele mil. Drugą stroną medalu jest to, że podobnie jak i jego, łatwo oszukać jego nos zapachem smoczej jagody.

Słabości

  • Zapach smoczej jagody; tak samo jak u Gruchotnika, potrafi zmylić smoka i zgubić jego trop za tropionym zwierzęciem bądź człowiekiem.

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Znani przedstawiciele

Z gier

DreamWorks Dragons: Titan Uprising

W grach

DreamWorks Dragons: Titan Uprising

Brooding Boltstamper został po raz pierwszy wprowadzony w tej powyższej grze, podobnie jak wiele innych smoczych hybryd. Jedynym sposobem, w jaki gracz może go zdobyć, jest skrzyżowanie ze sobą Gruchotnika i Wandersmoka.

Galeria

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały CieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomSkrzydłocieńStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class GruchotnikPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperDeathly GaleslashGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHushbogleRidgesnipper
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.