Jak Wytresować Smoka Wiki
Jak Wytresować Smoka Wiki
Linia 10: Linia 10:
 
Smok ten, jako hybryda dwóch gatunków o różnej anatomii, posiada cechy właściwe dla każdego z nich. Wyróżniają się one w poszczególnych częściach ciała zwierzęcia.
 
Smok ten, jako hybryda dwóch gatunków o różnej anatomii, posiada cechy właściwe dla każdego z nich. Wyróżniają się one w poszczególnych częściach ciała zwierzęcia.
   
Budowa ciała bez wątpienia pochodzi od rodzica z [[Klasa uderzeniowa|uderzeniowej klasy]], a świadczy o tym charakterystyczny dla Wandersmoka garb (który nadaje tułowiu trójkątny kształt), jedna para tylnych kończyn oraz kolce, które biegną od grzbietu aż po ogon. Elementy Gruchotnika za to można dostrzec w wyglądzie głowy, nieco grubszym niż u Wandersmoka tułowiu oraz skrzydłach, na których zgięciach widnieją jednak typowe dla gatunku z klasy uderzeniowej grube pazury.
+
Ogólną budową ciała Brooding Boltstamper przypomina [[Wandersmok]]a smok ma charakterystyczny dla niego garb, jedną parę tylnych kończyn oraz kolce, które biegną od grzbietu aż po ogon. Po Gruchotniku zwierzę odziedziczyło wygląd głowy i twarde pokrywy pancerza na karku. Geny tego gatunku uwidaczniają się także w nieco grubszym niż u Wandersmoka tułowiu oraz skrzydłach, na których zgięciach widnieją jednak typowe dla gatunku z klasy uderzeniowej potężne pazury.
   
 
==Siedlisko i dieta==
 
==Siedlisko i dieta==
Boltstamper, według gry ''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]'', zamieszkuje miejsca z zimowymi, leśnymi, ale również wulkanicznymi klimatami.
+
Według gry ''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]'' Boltstamper zamieszkuje głównie tereny [[Berk Village|wyspy Berk]] oraz lasy.
   
Podobnie jak oba gatunki, z których powstał, najpewniej gustuje we wszelkiego rodzaju [[Ryba|rybach]].
+
Podobnie jak Gruchotnik i Wandersmok, najpewniej gustuje we wszelkiego rodzaju [[Ryba|rybach]] lub innym mięsie.
   
 
==Zachowanie i tresura==
 
==Zachowanie i tresura==
Ze względu na bycie potomkiem groźnego, terytorialnego Wandersmoka oraz względnie spokojnego i lojalnego Gruchotnika, Boltstamper prawdopodobnie sytuuje się gdzieś między nimi. Można się po nim spodziewać pewnej dozy nieufności, ale także troski w stosunku do bliskich mu osób bądź smoków. Może się okazać bardzo agresywny i zajadły, kiedy przyjdzie mu bronić terytorium lub swoich najbliższych.
+
Ze względu na bycie potomkiem groźnego, terytorialnego Wandersmoka oraz nieugiętego, przystosowanego do boju Gruchotnika Boltstampery smokami pewnymi siebie, silnymi i brawurowymi. Doskonale sprawdzają się w walce, a swój doskonały węch wykorzystują do tropienia uciekających przeciwników. Zazwyczaj bardzo żywiołowe, choć zdarzają się też spokojniejsze osobniki.
   
 
==Moce i umiejętności==
 
==Moce i umiejętności==
 
===[[Różnorodność smoczego ognia|Ogień]]===
 
===[[Różnorodność smoczego ognia|Ogień]]===
Ogień hybrydy jest krzyżówką umiejętności obojga rodziców, gdyż są to naelektryzowane pociski magmy. Łączą one elektryczne właściwości błyskawic [[Wandersmok]]a z dalekosiężnością splunięć [[Gruchotnik]]a, dzięki czemu pocisk potrzebuje bardzo długiej drogi, by się wypalić.
+
Ogień hybrydy jest połączeniem umiejętności obojga rodziców, gdyż są to naelektryzowane pociski magmy. Łączą one elektryczne właściwości błyskawic [[Wandersmok]]a z dalekosiężnością splunięć [[Gruchotnik]]a, dzięki czemu pocisk potrzebuje bardzo długiej drogi, by się wypalić.
 
===Pancerz===
 
===Pancerz===
Boltstamper posiadaj pancerz (który widać najlepiej w miejscu karku zwierzęcia), do tego ma naprawdę grubą skórę, być może grubszą od swoich przodków razem wziętych, co chroni smoka przed silnymi atakami.
+
Boltstamper posiada odziedziczony po Gruchotniku pancerz, który widać najlepiej na karku zwierzęcia. Do tego ma naprawdę grubą skórę, chroniącą smoka przed silnymi atakami.
 
 
===Węch===
 
===Węch===
Hybryda odziedziczyła z linii Gruchotnika umiejętności śledzenia z pomocą węchu, umożliwiając im tropienie uciekających wrogów na wiele mil. Drugą stroną medalu jest to, że podobnie jak i jego, łatwo oszukać jego nos zapachem [[Smocze jagody|smoczej jagody]].
+
Hybryda odziedziczyła z linii Gruchotnika umiejętności śledzenia z pomocą węchu, umożliwiającą im tropienie uciekających wrogów przez wiele mil. Drugą stroną medalu jest to, że podobnie jak i Gruchotnika, łatwo oszukać nos Boltstampera zapachem [[Smocze jagody|smoczej jagody]].
   
 
==Słabości==
 
==Słabości==
*Zapach [[Smocze jagody|smoczej jagody]]; tak samo jak u Gruchotnika, potrafi zmylić smoka i zgubić jego trop za tropionym zwierzęciem bądź człowiekiem.
+
*Zapach [[Smocze jagody|smoczej jagody]] tak samo jak u Gruchotnika, potrafi zmylić smoka i sprawić, że zgubi trop śledzonego człowieka lub zwierzęcia.
 
{{Main|Słabości smoków}}
 
{{Main|Słabości smoków}}
   
Linia 44: Linia 43:
 
==W grach==
 
==W grach==
 
===''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]''===
 
===''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]''===
Brooding Boltstamper został po raz pierwszy wprowadzony w tej powyższej grze, podobnie jak wiele innych smoczych hybryd. Jedynym sposobem, w jaki gracz może go zdobyć, jest skrzyżowanie ze sobą Gruchotnika i Wandersmoka.
+
Brooding Boltstamper został po raz pierwszy wprowadzony w grze ''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]'' razem innymi smoczymi hybrydami. Jedynym sposobem, w jaki gracz może go zdobyć, jest skrzyżowanie ze sobą [[Gruchotnik]]a i [[Wandersmok]]a.
   
 
==Galeria==
 
==Galeria==
Linia 53: Linia 52:
   
 
==Zobacz też==
 
==Zobacz też==
{{Gatunki z filmów}}[[en::Brooding Boltstamper]][[ru:Задумчивый Грохотальщик]]
+
{{Gatunki z filmów}}[[en:Brooding Boltstamper]][[ru:Задумчивый Грохотальщик]]
 
[[Kategoria:Gatunki smoków]]
 
[[Kategoria:Gatunki smoków]]
 
[[Kategoria:Hybrydy]]
 
[[Kategoria:Hybrydy]]

Wersja z 15:06, 23 maj 2020

Brooding Boltstamper (brak polskiego tłumaczenia) — hybryda będąca krzyżówką Wandersmoka i Gruchotnika, po raz pierwszy i jedyny pojawiająca się w grze DreamWorks Dragons: Titan Uprising.

Wygląd

Smok ten, jako hybryda dwóch gatunków o różnej anatomii, posiada cechy właściwe dla każdego z nich. Wyróżniają się one w poszczególnych częściach ciała zwierzęcia.

Ogólną budową ciała Brooding Boltstamper przypomina Wandersmoka – smok ma charakterystyczny dla niego garb, jedną parę tylnych kończyn oraz kolce, które biegną od grzbietu aż po ogon. Po Gruchotniku zwierzę odziedziczyło wygląd głowy i twarde pokrywy pancerza na karku. Geny tego gatunku uwidaczniają się także w nieco grubszym niż u Wandersmoka tułowiu oraz skrzydłach, na których zgięciach widnieją jednak typowe dla gatunku z klasy uderzeniowej potężne pazury.

Siedlisko i dieta

Według gry DreamWorks Dragons: Titan Uprising Boltstamper zamieszkuje głównie tereny wyspy Berk oraz lasy.

Podobnie jak Gruchotnik i Wandersmok, najpewniej gustuje we wszelkiego rodzaju rybach lub innym mięsie.

Zachowanie i tresura

Ze względu na bycie potomkiem groźnego, terytorialnego Wandersmoka oraz nieugiętego, przystosowanego do boju Gruchotnika Boltstampery są smokami pewnymi siebie, silnymi i brawurowymi. Doskonale sprawdzają się w walce, a swój doskonały węch wykorzystują do tropienia uciekających przeciwników. Zazwyczaj są bardzo żywiołowe, choć zdarzają się też spokojniejsze osobniki.

Moce i umiejętności

Ogień

Ogień hybrydy jest połączeniem umiejętności obojga rodziców, gdyż są to naelektryzowane pociski magmy. Łączą one elektryczne właściwości błyskawic Wandersmoka z dalekosiężnością splunięć Gruchotnika, dzięki czemu pocisk potrzebuje bardzo długiej drogi, by się wypalić.

Pancerz

Boltstamper posiada odziedziczony po Gruchotniku pancerz, który widać najlepiej na karku zwierzęcia. Do tego ma naprawdę grubą skórę, chroniącą smoka przed silnymi atakami.

Węch

Hybryda odziedziczyła z linii Gruchotnika umiejętności śledzenia z pomocą węchu, umożliwiającą im tropienie uciekających wrogów przez wiele mil. Drugą stroną medalu jest to, że podobnie jak i Gruchotnika, łatwo oszukać nos Boltstampera zapachem smoczej jagody.

Słabości

  • Zapach smoczej jagody – tak samo jak u Gruchotnika, potrafi zmylić smoka i sprawić, że zgubi trop śledzonego człowieka lub zwierzęcia.

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Znani przedstawiciele

Z gier

DreamWorks Dragons: Titan Uprising

W grach

DreamWorks Dragons: Titan Uprising

Brooding Boltstamper został po raz pierwszy wprowadzony w grze DreamWorks Dragons: Titan Uprising razem innymi smoczymi hybrydami. Jedynym sposobem, w jaki gracz może go zdobyć, jest skrzyżowanie ze sobą Gruchotnika i Wandersmoka.

Galeria

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperThunderbottom
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki