FANDOM


(School of Dragons )
Linia 101: Linia 101:
 
{{SoD Smok
 
{{SoD Smok
 
|nazwa ang = Stormcutter
 
|nazwa ang = Stormcutter
|obraz-duży = Chmuroskokhero.png
+
|obraz-duży = AdlutSC.gif
|obraz-młody = Chmurki treswa.png
+
|obraz-młody = BabySC.gif
 
|obraz-jajko = Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-11-07 121710.bmp.jpg
 
|obraz-jajko = Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-11-07 121710.bmp.jpg
 
|cena = 1000
 
|cena = 1000
Linia 108: Linia 108:
 
|zwrotność = 5
 
|zwrotność = 5
 
|góra-dół = 5
 
|góra-dół = 5
|przyspieszenie = 8.1|czas wyklucia = 12h|obraz-bojowy = ChmuroskokBattle.png|wielkość-duży = 350pxpx
+
|przyspieszenie = 8.1|czas wyklucia = 12h|obraz-bojowy = WarSC.gif|wielkość-duży = 350pxpx
 
|wielkość-młody = 300px
 
|wielkość-młody = 300px
 
|wielkość-jajko = 200px
 
|wielkość-jajko = 200px

Wersja z 12:44, wrz 15, 2016

Stormcutter (brak polskiego tłumaczenia) — gatunek dużego smoka, który pojawia się po raz pierwszy w filmie Jak wytresować smoka 2. Należy do ostrej klasy. Jedynym poznanym przedstawicielem gatunku jest Chmuroskok

Wygląd

Smoki te są ogromne (przerastają człowieka około ośmiokrotnie) i mają dwie pary silnych skrzydeł, z czego jedna ukryta jest pod drugą i nie zawsze jest używana podczas lotu - jest wówczas złożona wzdłuż ciała. Kiedy jednak smok używa obu par skrzydeł, jest jednym z najbardziej manewrowych, zwrotnych i zwinnych smoków poruszających się w powietrzu. Ogon zakończony jest trzema dużymi lotkami w kształcie podobnym do liścia. 

Kości smoka są puste w środku, co niweluje jego wagę wobec ogromnego rozmiaru i czyni smoka jeszcze lepszym, szybszym i zwinniejszym lotnikiem.

Szpony wyrastające z przodu skrzydeł są takie ostre, że są w stanie zniszczyć smocze pułapki.

Smoki te poruszają się na jednej silnej parze nóg i spodniej parze skrzydeł. W tym czasie większa para skrzydeł jest złożona i trzymana po bokach ciała.

Skóra smoka ma jasnobrązowy kolor, grzebienie na głowie są pomarańczowe. Na dolnej szczęce znajduje się pojedyncze niebieskie pasemko. Nad sowimi oczami (przez które smok sprawia wrażenie tego właśnie ptaka) wyrasta para wielkich, połączonych ze sobą,twardych rogów, dalej zaś kołnierz złożony z wielu płatów skórnych, ukształtowanych w fantazyjne wzory. Szyja jest dość krótka, a głowa może obracać się na niej nawet o 180 stopni.

Zachowanie

Smoki te są niezwykle dumne i pewne siebie. Wzbudzają szacunek u innych, mniejszych gatunków, potrafią nad nimi zapanować i przywołać do porządku. Są także spokojne i opanowane.

Są również ufne w stosunku do ludzi. Nie atakują, chyba że same zostaną zaatakowane. Stają się wówczas agresywnymi, groźnymi przeciwnikami w walce. 

Tresura

Metoda tresury jest nieznana. Kluczem do stworzenia więzi między smokiem a człowiekiem to głębokie zaufanie ze strony smoka i jego akceptacja, a także podobieństwo charakterów.

Moce i umiejętności

Ogień

Stormfire

Ogień

Ogniem tego smoka jest trwały torus (pierścienie) ognia, który stanowi zwyczajne, pomarańczowe płomienie. Potrafi przybierać spiralny kształt, dlatego przypomina on płonące tornado. Smok jest w stanie ziać nim na dalekie odległości.

Latanie

Dzięki swojej potężnej budowie, dużym rozmiarom oraz silnym mięśniom smok ten jest bardzo dobrym wojownikiem. Zwinny w powietrzu, używa zazwyczaj jednej pary skrzydeł, jednak, aby wykonać skomplikowany lub gwałtowny manewr, a także podczas walki, rozwija drugą parę. Prócz tego, potrafi spadać poziomo w powietrzu, hamując spadek swoimi wielkimi skrzydłami.

Umiejętności bojowe

Posiada szpony na końcach skrzydeł, które są na tyle zręczne, aby ostrożnie otworzyć zamek smoczej pułapki - lub wystarczająco silne, aby zniszczyć maszynę wojenną.

Obracanie głowy

Jumper-X

Charakterystyczną umiejętnością Stormcuttera jest obracanie swojej głowy nawet o 180 stopni.

Dzięki temu smok, zwłaszcza podczas lotu, może objąć wzrokiem całe swoje otoczenie i odpowiednio wcześnie obronić się przed nieprzyjacielem lub podjąć atak na ofiarę.

Etapy rozwoju

Jajo

Jako smoka zostało przedstawione jedynie w grach. Ma ono klasyczny kształt i strukturę małych, smoczych łusek. Wzdłuż skorupy, w płaszczyźnie pionowej, biegnie pojedynczy pas większych, szerokich łusek.

Pisklę

Pisklę pojawia się tylko w grach. Ma dużą głowę i ciało w stosunku do małych skrzydeł.

Tytan

Tytaniczna forma smoka pojawia się tylko w grach. Smok nie zmienia znacząco swojej barwy, ale wszystkie kolce i szpony ulegają powiększeniu.

Siedlisko

Nie wiadomo, gdzie żyją smoki z tego gatunku. Jedynego znanego Stormcuttera o imieniu Chmuroskok posiada Valka, który zamieszkuje Berk. Dawniej, podobnie jak wiele innych smoków, zamieszkiwał Smocze Sanktuarium.

Dieta

Stormcutter uwielbia ryby.

Słabości

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Pojawienie się

Jak wytresować smoka 2

Przecinarz Burz pojawia się po raz pierwszy w filmie Jak wytresować smoka 2. Jedyny poznany przedstawiciel tego gatunku, Chmuroskok, przed laty zaatakował Berk i porwał matkę Czkawki, Valkę. Zabrał ją do Smoczego Sanktuarium, gdzie kobieta wytresowała i została bliskim przyjacielem smoka. Później, wraz z innymi mieszkańcami Sanktuarium, Chmuroskok zamieszkał na wyspie Berk.

Znani przedstawiciele

W grach

Rise of Berk

School of Dragons

Jajo Stormcuttera jest dostępne do kupienia w sklepie od 7 listopada. Jajo kosztuje 1000 gemsów (w promocji 800 gemsów). Po aktualizacji (z dnia 6 listopada 2015 roku) posiada własną animację. Został zmniejszony do rozmiarów Ponocnika.

Ten masywny, sowio-podobny smok o dwóch parach skrzydeł jest jednym z najbardziej oczekiwanych kompanów. Dzięki płetfowemu ogonowi oraz dużych skrzydłach Stormcutter może latać w wąskich miejscach i łatwo zwijać się w powietrzu. Dzięki niemu staniesz się obiektem zazdrości wikingów

—Część tłumaczenia ze strony gry

Ciekawostki

  • Stormcutter jest połączeniem sowy, doga niemieckiego i nietoperza, dodatkowo posiada dwie pary skrzydeł w układzie "X".
  • Jest to pierwszy poznany smok z dwoma parami w pełni sprawnych skrzydeł (drugim jest Singetail).
  • Style ciała i skrzydeł Stormcuttera przypominają te u Nocnej Furii.
  • W The Art of How To Train Your Dragon 2 okazuje się, że Stormcuttery mają iryzujące łuski, tak jak ryba.
  • Według książki Guide to the Dragons, gatunek ten jako jedyny posiada pneumatyczny szkielet, co oznacza, że jego kości są puste w środku.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class GruchotnikPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSkrillknapperThunderbottom
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
   
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.