FANDOMStormcutter (ang. Storm - burza, Cutter - nóż, przecinak) — nowy gatunek smoka pojawiający się w filmie Jak Wytresować Smoka 2. Poznany został tylko jeden przedstawiciel tego gatunku.

Wygląd 

Smoki te są ogromne (przerastają człowieka około ośmiokrotnie) i mają 2 pary skrzydeł, z czego jedna ukryta jest pod drugą i nie zawsze jest używana podczas latania - jest wówczas złożona wzdłuż boków ciała. Kiedy jednak smok używa obu par skrzydeł, jest jednym z najbardziej manewrowych, zwrotnych i zwinnych smoków poruszających się w powietrzu. Ogon zakończony jest trzema dużymi błonami. 

Szpony wyrastające w przodu skrzydeł są takie ostre, że są w stanie zniszczyć smocze pułapki.

Poruszają się na jednej silnej parze nóg i spodniej parze skrzydeł. W tym czasie większa para skrzydeł jest złożona i trzymana po bokach ciała.

Skóra smoka ma jasnobrązowy kolor, grzebienie na głowie są pomarańczowe. Na dolnej szczęce znajduje się pojedynczy niebieski pas. Nad sowimi oczami (przez które smok sprawia wrażenie tego właśnie ptaka) wyrasta para wielkich, twardych rogów, dalej zaś kołnierz złożony z wielu płatów skórnych, ukształtowanych w fantazyjne wzory. 

Charakter

Smoki te są niezwykle dumne i pewne siebie. Wzbudzają szacunek u innych, mniejszych gatunków, potrafią nad nimi zapanować i przywołać do porządku. Są także spokojne i opanowane. 

Są również ufne w stosunku do ludzi. Nie atakują, chyba, że same zostaną zaatakowane. Stają się wówczas agresywnymi, groźnymi przeciwnikami w walce. 

Zdolności

Dzięki swojej potężnej budowie, dużym rozmiarom oraz silnym mięśniom smok ten jest bardzo dobrym wojownikiem. Zwinny w powietrzu, używa zazwyczaj jednej pary skrzydeł, jednak by wykonać skomplikowany lub gwałtowny manewr, a także podczas walki, rozwija drugą parę. Prócz tego, potrafi spadać poziomo w powietrzu, hamując spadek swoimi wielkimi skrzydłami. 

Smok zieje tornadem zwyczajnego ognia. Potrafi szeroko rozewrzeć swoje szczęki.

Znane smoki

Pojawienie się

Ciekawostki

  • Jedynym znanym przedstawicielem tego gatunku jest Chmuroskok, smok Valki.
  • Stormcutter jest połączeniem sowy, Doga Niemieckiego, nietoperza i X-winga.
  • W książce The Art of How To Train Your Dragon 2 zostało ujawnione, że łuski tego smoka są wzorowane na rybich łuskach.

Zobacz też

Szablon:Gatunki 

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.