Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Artykuł

Caldera Cay (brak polskiego tłumaczenia) - jedna z mniejszych wysp należących do Archipelagu. Stanowi ona siedzibę organizacji Obrońców Skrzydła. Po raz pierwszy pojawia się w odcinku Obrońcy Skrzydła (część 1).

Lokalizacja

Wyspa znajduje się w odległości 26 godzin lotu na smoku z Końca Świata. Według mapy Viggo, wyspa położona jest w centralnej części Archipelagu (na pograniczu jego północnej i południowej części), z niewielkim odchyleniem na wschód. Jednak według oficjalnej mapy Czkawki wyspa ta leży na północy, tuż pod Wyspą Łowców Smoków

Opis

Wyspa ma nieregularny kształt. W jej sercu znajduje się wulkan, a w jego niewielkim sąsiedztwie wioska Obrońców Skrzydła. Pozostała część wyspy porośnięta jest lasami. 

Smok zamieszkujący wulkan, Eruptodon, żywi się lawą. Z tego powodu jest czczony przez mieszkańców wyspy, ponieważ jego nawyki zapobiegają pochłonięciu lądu przez lawę wydostającą się z wulkanu podczas erupcji. Nieobecność smoka oznacza sukcesywne podnoszenie się poziomu lawy, a w konsekwencji jej ewentualne zalanie. 

Zabudowania w wiosce Obrońców Skrzydła

Wioskę Obrońców Skrzydła stanowią w znacznej mierze zbudowane z drewnianych bali domy o bryłowatym kształcie i spadzistych dachach, nie tak wysokich i stromych jednak, jak w przypadku domów na Berk. W wiosce znajduje się między innymi lecznica dla ludzi oraz smoków, a także plac zgromadzeń, na który składa się kamienna posadzka i zwieńczony kolumnami tron Mali - w tym miejscu również znajduje się posąg Wielkiego Protektora. W podziemiach wioski żyją dzikie smoki, między innymi Gronkiele oraz Szybkie Szpice, żyjące w harmonii z Obrońcami Skrzydła.

Mieszkańcy

Wśród poznanych gatunków dzikich smoków, które zamieszkują wyspę, znajdują się Gronkiele, Szybkie Szpice, a także samotny przedstawiciel gatunku Eruptodon. Według wierzeń Obrońców Skrzydła, Eruptodon jest "Wielkim Opiekunem" wyspy i plemienia, żywiącym się lawą i chroniącym wyspę przed erupcją oraz atakami wrogów. W wulkanie żyją także Ogniste Koszmary.

Wyspa jest również siedzibą organizacji znanej pod nazwą Obrońcy Skrzydła - organizacji, działającej przeciwko Łowcom Smoków. Utrzymują swoje istnienie i swoją lokalizację w tajemnicy, dlatego aż do czasu, w którym Jeźdźcy samodzielnie odwiedzili wyspę, nie mieli pojęcia o istnieniu ani wyspy, ani organizacji. 

Historia

Jeźdźcy trafiają na wyspę w odcinku Obrońcy Skrzydła (część 1). Znaleźli ją na mapie podarowanej im przez Viggo, tuż przy linii dzielącej proponowane strefy wpływów Łowców i Jeźdźców. Wędrując po lesie, Jeźdźcy zostali schwytani przez ukrywających się w drzewach strażników Obrońców Skrzydła, by później trafić do wioski. Podczas przesłuchania Jeźdźców, na wyspę zakradają się Łowcy Smoków, którzy wykradają Eruptodona z głębi wulkanu. Stanowi to ogromne zagrożenie, ponieważ nieobecność smoka grozi zalaniem wyspy przez wzrastający poziom lawy. 

W kolejnych odcinkach, Jeźdźcy pomagają Obrońcom odbić Eruptodona z rąk Łowców. Wyspie nie zagraża już niebezpieczeństwo, a Obrońcy zjednoczeni są w uldze oraz radości. Kolejne dni przynoszą jednak następne wyzwania, między innymi zagrożenie bezpieczeństwa jaja Eruptodona, które musi trafić do wulkanu, by móc się wykluć. Podczas misji ratunkowej okazuje się, iż podziemia wyspy zamieszkuje też inny gatunek smoka, Ognisty Koszmar, niegdyś czczony przez ludzi, a obecnie wciąż opiekujący się jajami Eruptodona.

Zobacz też

Advertisement