FANDOM


Chimeragon (brak polskiego tłumaczenia) — hybryda kilku gatunków smoków, po raz pierwszy i jedyny pojawiająca się w grze DreamWorks Dragons: Dawn of New Riders.

Wygląd

Chimeragon to średniej wielkości smok poruszający się na czterech łapach. Ma stosunkowo dużą głowę z długim pyskiem, z której wyrastają dwa proste i grube rogi skierowane do tyłu, a także dwie większe wypustki przypominające uszy i cztery mniejsze, po dwie z każdej strony głowy.

Posiada smukłe ciało i ogon, które są pokryte dużymi łuskami, podobnie jak u pancernika. Jest też wyposażony w parę dużych skrzydeł z łuskami przypominającymi pióra o ostrych krawędziach. Jego łapy są krótkie i krępe, każda zakończona czterema okrągłymi pazurami. W dorosłej formie zieje lodem i błyskawicami.

Chimeragon jest hybrydą, stworzoną przez Eir Stormheart z pomocą nauki. Ani dokładny proces tworzenia hybrydy, ani użyte do jej stworzenia gatunki smoków nie są znane. Według twórców "należy spojrzeć na moc Patcha, aby zrozumieć, które gatunki są przodkami Chimeragona". Wskazuje to na użycie smoków, które mogą strzelać lodem, błyskawicami i ogniem.

Siedlisko i dieta

Nie istnieje naturalne siedlisko tej hybrydy, gdyż została ona stworzona przez człowieka i nie występuje w naturze. Jedynym istniejącym osobnikiem jest smok obecnie należący do Scribblera, Patch, który odradza się co siedem dni. Przedtem hybryda ta była w rękach Eir Stormheart.

Nieznana jest dieta Chimeragona.

Zachowanie i tresura

Chimeragon wydaje się być stosunkowo przyjaznym i figlarnym gadem - lubi wystawiać język z paszczy i robić koziołki w powietrzu. Wydaje dźwięk podobny do warczenia i skomlenia psów. To bardzo lojalny smok, który trzyma się swojego jeźdźca w każdej sytuacji i nie zawaha się zaryzykować życia, aby go chronić.

Chimeragony są bardzo łatwe do wyszkolenia, ponieważ nie mają oporów w stosunku do ludzi. Jedną z metod jest klasyczne dotykanie pyska. Po wyszkoleniu smok pozostanie całkowicie lojalny wobec swojego trenera, chyba że nie będzie dobrze traktowany.

Moce i umiejętności

Szybki wzrost

Chimagony mają niezwykle szybkie tempo wzrostu i potrafią w ciągu krótkiej chwili przejść transformację z pisklęcia w dorosłego smoka, a później w tytana. Wraz z rozwojem smok zdobywa również nowe umiejętności.

Ze względu na ich szybki wzrost, Chimeragony mają niezwykle krótki okres życia, wynoszący zaledwie tydzień.

Odradzanie się

Kiedy Chimeragon umiera, zamienia się w jajo, z którego wylęga się następny smok, tym razem o innym ubarwieniu. Nie wiadomo jednak, czy smok pamięta coś z poprzedniego życia.

Ogień

Chimeragony mają trzy rodzaje ognia, z których każdy kolejny nabywają na poszczególnych etapach swojego życia. Już od pisklęcia są w stanie ziać lodem; u dorosłych smoków dochodzą do tego błyskawice, a u tytanicznych jeszcze ogień.

 • Mroźny oddech: Chimeragony są w stanie wytworzyć strumienie zamarzającej, przypominającej mgłę substancji, używanej do spowalniania przeciwnika lub zamrażania wody. Rodzą się z tą umiejętnością.
 • Błyskawice: Chimeragony są zdolne do miotania skoncentrowanymi wiązkami błyskawic. Nabywają tę zdolność jako dorosłe smoki.
 • Ognisty podmuch: Chimeragony po przemianie w tytana mogą również strzelać kulami ognia.

Etapy rozwoju

 • Jajo
 • Pisklę
 • Dorosły
 • Tytan

Jajo

Jajo Chimeragona jest dość duże, mniej więcej w połowie tak wysokie jak człowiek. Zwykle jest owalne, fioletowe, o fakturze przypominającej kryształ. Spomiędzy "łusek" tworzących skorupę jaja emanuje niebieska, pulsująca poświata. Wykluciu się smoka towarzyszą jednoczesne eksplozje lodu, błyskawic i ognia.

Pisklę

Pisklę Chimeragona poza wielkością niewiele różni się od dorosłego osobnika. Przede wszystkim ma znacznie mniejszą powierzchnię skrzydeł, a także drobniejsze wypustki okalające głowę. Jego grzbietu nie pokrywa też zbyt wiele łusek. Ta forma smoka jest w stanie ziać lodem.

Tytan

Tytaniczny Chimeragon jest większy niż dorosły osobnik. Wzory na ciele i kolory ciemnieją – smok kończy swój rozwój w zimnych odcieniach fioletu z czarnymi i białymi elementami. Ta forma smoka potrafi ziać lodem i błyskawicami, a także ogniem.

Słabości

 • Chimeragony co krótki czas się odradzają, co oznacza regularne narażenie na atak. Smok bowiem co siedem dni zamienia się w jajo i przez ten czas może zostać łatwo porwany lub uwięziony.

Znani przedstawiciele

Z gier

DreamWorks Dragons: Dawn of New Riders

 • Patch (jedyna stworzona hybryda)

W grach

DreamWorks Dragons: Dawn of New Riders

Chimeragon o imieniu Patch pojawia się w tej grze jako smok Scribblera, który jest głównym bohaterem opowieści.

Ciekawostki

 • Nazwa Chimeragon to połączenie słów "Chimera" i "dragon".
  • W mitologii greckiej Chimera jest potworem, który jest po części lwem, częściowo kozą i częściowo wężem z umiejętnością ziania ogniem.
 • Zdolność Chimeragona do odrodzenia się po jego śmierci upodabnia go do feniksów z mitologii greckiej.
 • Projekt Chimeragona, a konkretnie głównego bohatera gry Patcha opiera się na prawdziwych zwierzętach, w tym łuskowcu i wilku, podczas gdy zdolność odrodzenia się została zainspirowana feniksem.
 • Według Richarda Hamiltona Chimeragon reprezentuje klasę tajemniczą.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class GruchotnikPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSkrillknapperThunderbottom
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.