Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Chimeragon (brak polskiego tłumaczenia) — hybryda kilku gatunków smoków stworzona sztucznie przez Eir Stormheart. Po raz pierwszy pojawia się w grze DreamWorks Dragons: Dawn of New Riders, jest wspomniana także w School of Dragons. Jedynym wyhodowanym osobnikiem jest Patch.

Wygląd

Chimeragon Eir to średniej wielkości smok poruszający się na czterech łapach. Ma stosunkowo dużą głowę z długim pyskiem, z której wyrastają dwa proste i grube rogi skierowane do tyłu, a także dwie większe wypustki przypominające uszy i cztery mniejsze, po dwie z każdej strony głowy.

Posiada smukłe ciało i ogon, które są pokryte dużymi łuskami, podobnie jak u pancernika. Jest też wyposażony w parę dużych skrzydeł z łuskami przypominającymi pióra o ostrych krawędziach. Jego łapy są krótkie i krępe, każda zakończona czterema okrągłymi pazurami. W dorosłej formie zieje lodem i błyskawicami.

Siedlisko i dieta

Nie istnieje naturalne siedlisko tej hybrydy, ponieważ została ona sztucznie stworzona przez człowieka i w związku z tym nie występuje w naturze. Jedynym istniejącym osobnikiem jest smok obecnie należący do Scribblera, Patch, który odradza się co siedem dni. Przedtem hybryda ta była w rękach Eir Stormheart.

Nieznana jest dieta Chimeragona stworzonego przez Eir.

Zachowanie i tresura

Chimeragon Eir wydaje się stosunkowo przyjaznym i figlarnym gadem – lubi wystawiać język z paszczy i robić koziołki w powietrzu. Wydaje dźwięk podobny do warczenia i skomlenia psów. To bardzo lojalny smok, który trzyma się swojego jeźdźca w każdej sytuacji i nie zawaha się zaryzykować życia, aby go chronić.

Stworzony przez młodszą z sióstr Stormheart Chimeragon jest bardzo łatwy do wyszkolenia, ponieważ nie ma oporów w stosunku do ludzi. Jedną z metod jest klasyczne dotykanie pyska. Po wytresowaniu smok pozostanie całkowicie lojalny wobec swojego trenera, chyba że nie będzie dobrze traktowany.

Moce i umiejętności

Szybki wzrost

Chimeragon ma niezwykle szybkie tempo wzrostu i potrafi w ciągu krótkiej chwili przejść transformację z pisklęcia w dorosłego smoka, a później w tytana. Wraz z rozwojem smok zdobywa również nowe umiejętności.

Ze względu na szybki wzrost Chimeragon ma niezwykle krótki okres życia, wynoszący zaledwie tydzień.

Odradzanie się

Kiedy Chimeragon umiera, zamienia się w jajo, z którego wylęga się następny smok, tym razem o innym ubarwieniu. Nie wiadomo jednak, czy smok pamięta coś z poprzedniego życia.

Ogień

Chimeragon ma trzy rodzaje ognia, z których każdy kolejny nabywa na poszczególnych etapach swojego życia. Już od pisklęcia jest w stanie ziać lodem; u dorosłego smoka dochodzą do tego błyskawice, a u tytanicznego jeszcze ogień.

 • Mroźny oddech: Chimeragon jest w stanie wytworzyć strumień zamarzającej, przypominającej mgłę substancji, używanej do spowalniania przeciwnika lub zamrażania wody. Może korzystać z tej umiejętności od samego wyklucia.
 • Błyskawice: Chimeragon jest zdolny do miotania skoncentrowanymi wiązkami błyskawic. Nabywa tę zdolność jako dorosły smok.
 • Ognisty podmuch: Chimeragon po przemianie w tytana może również strzelać kulami ognia.

Etapy rozwoju

Jajo

Jajo Chimeragona jest dość duże, mniej więcej w połowie tak wysokie jak człowiek. Zwykle jest owalne, fioletowe, o fakturze przypominającej kryształ. Spomiędzy łusek tworzących skorupę jaja emanuje pulsująca niebieska poświata. Wykluciu się smoka towarzyszą jednoczesne eksplozje lodu, błyskawic i ognia.

Pisklę

Pisklę Chimeragona poza wielkością niewiele różni się od dorosłego osobnika. Przede wszystkim ma znacznie mniejszą powierzchnię skrzydeł, a także drobniejsze wypustki okalające głowę. Jego grzbietu nie pokrywa też zbyt wiele łusek. Ta forma smoka jest w stanie ziać lodem.

Tytan

Tytaniczny Chimeragon jest większy niż dorosły osobnik. Wzory na ciele i kolory ciemnieją – smok kończy swój rozwój w zimnych odcieniach fioletu z czarnymi i białymi elementami. Ta forma smoka potrafi ziać lodem i błyskawicami, a także ogniem.

Słabości

 • Chimeragon Eir co siedem dni się odradza, co oznacza regularne narażenie na atak. Gdy zamienia się w jajo, może zostać łatwo porwany lub uwięziony.

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Znani przedstawiciele

Z gier

DreamWorks Dragons: Dawn of New Riders

 • Patch (jedyna stworzona hybryda)

W grach

DreamWorks Dragons: Dawn of New Riders

Chimeragon o imieniu Patch jest hybrydą stworzoną przez Eir Stormheart z pomocą nauki. W grze pojawia się już jako smok Scribblera, który jest głównym bohaterem opowieści.

Ciekawostki

 • Nazwa "Chimeragon" powstała z połączenia słów Chimera i dragon.
  • W mitologii greckiej Chimera jest potworem, który jest po części lwem, częściowo kozą i częściowo wężem z umiejętnością ziania ogniem.
 • Projekt Chimeragona Eir Stormheart opiera się na prawdziwych zwierzętach, w tym łuskowcu i wilku, podczas gdy zdolność odradzania się została zainspirowana feniksem.
 • Ani dokładny proces tworzenia hybrydy, ani użyte do jej stworzenia gatunki smoków nie są znane. Według twórców "należy spojrzeć na moc Patcha, aby zrozumieć, które gatunki są przodkami Chimeragona". Wskazuje to na użycie smoków, które mogą strzelać lodem, błyskawicami i ogniem.
 • Według Richarda Hamiltona Chimeragon reprezentuje klasę tajemniczą.

Chimeragon (brak polskiego tłumaczenia) — hybryda Oszołomostracha i Strażnika[1] stworzona sztucznie przez Nikorę Stormheart na podstawie notatek jej siostry, Eir. Po raz pierwszy i jedyny pojawia się w grze School of Dragons.

Wygląd

Chimeragon Nikory jest dużym smokiem. Porusza się na czterech masywnych łapach, z których przednie są nieco większe od tylnych. Jest też wyposażony w parę średniej wielkości skrzydeł. Charakterystycznymi cechami smoka są jego sporych rozmiarów głowa, podłużny pysk z dwoma ciosami oraz ogromny kostny pióropusz, dzięki którym zwierzę bardzo przypomina Oszołomostracha. Wzdłuż jego grzbietu ciągną się poprzeczne rzędy dużych kolców. Długi ogon okalają wąskie płetwy, na końcu przyjmujące formę dwóch lotek.

Siedlisko i dieta

Nie istnieje naturalne siedlisko tej hybrydy, ponieważ została ona sztucznie stworzona przez człowieka i w związku z tym nie występuje w naturze. Jedynym istniejącym osobnikiem jest smok wyhodowany przez Nikorę Stormheart.

Jak większość smoków, Chimeragon Nikory prawdopodobnie żywi się rybami lub innym mięsem.

Zachowanie i tresura

Chimeragon Nikory jest dużo bardziej agresywny niż hybryda stworzona przez Eir. Znacznie mniej chętnie współpracuje z człowiekiem i raczej woli trzymać się od niego na dystans.

Moce i umiejętności

Ogień

Chimeragon dysponuje trzema rodzajami splunięć. Naprzemiennie zieje lodem, błyskawicami i ogniem.

Umiejętności bojowe

Ze względu na swoją agresję, wytrzymałość oraz różnorodność ognia Chimeragon jest skutecznym wojownikiem.

Słabości

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Znani przedstawiciele

Z gier

DreamWorks Dragons: Dawn of New Riders

W grach

School of Dragons

Chimeragon pojawił się wraz z aktualizacją 15 grudnia 2020 roku jako smok limitowany. Można go było zdobyć w trwającym miesiąc wydarzeniu o nazwie Snoggletog. Jego jajo wykluwa się 10 godzin. Smok posiada własną animację.

Ciekawostki

 • Według Nikory jej Chimeragon jest ulepszoną wersją hybrydy, nad którą pracowała Eir.
  • Składa się na to kilka czynników: Chimeragon Nikory od pisklęcia ma do dyspozycji wszystkie możliwe rodzaje splunięć, jest znacznie bardziej agresywny i nie ufa ludziom, a jego cykl życiowy nie ogranicza się do tygodnia.
 • Gra School of Dragons zalicza hybrydę do klasy tajemniczej.

Przypisy

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperSlumberjackThunderbottomZipplewraith
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Advertisement