Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Snaptrapper transparent.png
Ta strona dotyczy postaci z filmu. Jeśli szukasz gatunku smoka, zobacz Czerwona Śmierć.
Artykuł

Czerwona Śmierć (ang. Red Death) — smok, jedyna poznana przedstawicielka gatunku o tej samej nazwie. Była to królowa smoków ze Smoczego Leża i zarazem główna antagonistka w pierwszym filmie.

Wygląd

Smok ten ma formę tytaniczną[1]. Mierzy kilkadziesiąt metrów długości i wysokości. Ma niezwykle grubą, pancerną, szarą skórę pokrytą licznymi czerwonymi wypustkami i szpikulcami oraz uzbrojony w kolce ogon przypominający maczugę. Dwie pary nóg są równie grube i pancerne, uzbrojone w długie, ostre pazury. Jej skrzydła są średnie w stosunku do reszty ciała, jednak jest w stanie z ich pomocą latać. Ze względu na swoją wielkość i masę musi uderzać nimi bardzo mocno, wznosi się w powietrze powoli i z trudem.

Na pancernej głowie znajdują się trzy pary małych, czerwonych oczu. Czaszka zwieńczona jest kołnierzem przypominającym koronę. Ogromna paszcza potrafi rozwierać się szeroko i złapać nawet kilkanaście smoków naraz. Ponadto smok ma bardzo duży zasięg ziania ogniem.

Charakter

Czerwona Śmierć bezwzględnie podporządkowała sobie wszystkie mieszkające w okolicy Smoczego Leża smoki i tym samym stała się królową całego gniazda. Zmuszała je do wykradania pożywienia wikingom i przynoszenia go do siebie. Nie znosiła sprzeciwu - gdy któryś ze smoków nie dostarczył wystarczająco dużo jedzenia lub nie przyniósł go wcale, wówczas zostawał pożarty.

Historia

Jak wytresować smoka

Czerwona Śmierć pojawia się w filmie jako swoisty wódz wśród smoków, jak królowa pośród pszczół. Zamieszkuje Smocze Leże, do którego wszystkie mieszkające w nim smoki zmuszane są regularnie dostarczać pożywienie, by nakarmić swoją królową. Kiedy choć jeden osobnik nie wykazuje się wiernością, Czerwona Śmierć wpada we wściekłość i wynurza się z głębi góry, pożerając kilka uciekających smoków.

Gdy Czkawka oswaja i tresuje Szczerbatka, podczas wspólnego lotu z Astrid odkrywa Smocze Leże i zamieszkującego je potwora. Ponieważ Szczerbatek nie przynosi żadnego pożywienia, ukrywa się wśród skał, jednak Czerwonej Śmierci udaje się wywęszyć jego i znajdujących się na jego grzbiecie ludzi. Kłapie w jego stronę szczękami, ale ich ofiarą zamiast Nocnej Furii pada Zębiróg Zamkogłowy, zaś przyjaciołom udaje się uciec.

Stoick odkrywa prawdę na temat zachowania syna i dowiedziawszy się od niego o Leżu, zabiera Szczerbatka i udaje się na nieodkryty ląd. Za pomocą katapult wikingowie niszczą ścianę wielkiej góry i wypłaszają stamtąd wszystkie smoki. Przekonanych o zwycięstwie ludzi atakuje rozdrażniona Czerwona Śmierć, która zostaje sprytem pokonana przez Czkawkę i Szczerbatka - kiedy wielki smok chce zionąć ogniem, Nocna Furia strzela plazmą prosto w pełne łatwopalnego gazu gardło potwora. Ten zaczyna płonąć od wewnątrz, a lecąc z dużą prędkością prosto w ziemię, nie jest w stanie się poderwać do lotu, gdyż jego skrzydła zaczynają się drzeć. Podczas zderzenia z ziemią potwór wybucha ogniem, tym samym ginąc.

Ciekawostki

  • "Czerwona Śmierć" jest zarówno nazwą gatunku, jak i imieniem tego konkretnego osobnika[2].
    • Osobnik ten jest też jedynym poznanym przedstawicielem swojego gatunku.
  • Powieściowym odpowiednikiem Czerwonej Śmierci jest gatunek o nazwie Morskosmokus Gigantikus Maksimus, stąd początkowo zaliczano ją do tego gatunku.
  • Nazwa smoka była prawdopodobnie bazowana na nazwie powieściowego odpowiednika Zielonej i Fioletowej Śmierci.

Przypisy

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP.png
Dragon icon TOOTHLESS.png
Humans icon DRAGO.png
Humans icon GOTHI.png
Humans icon HEATHER.png
Scifim 2.png
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier

 

Advertisement