FANDOM


Czerwona Furia (ang. Red-Rage; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — pojęcie odnoszące się do stanu obejmującego smoczy gatunek, wywołanego pragnieniem krwi i zemsty. Jest to również określenie dla smoczej armii, atakującej ludzkie siedziby, podczas Smoczej Rebelii. Pojęcie to pojawia się w książkach.

Opis

Nie wiadomo, co dokładnie wywołuje stan Czerwonej Furii wśród smoków. Prawdopodobnie są to wołania ich przywódcy i swoista propaganda, która zakorzeniona została głęboko w umysłach smoków. Co jakiś czas wśród nich są powtarzane słowa, które mówią, by bezwzględnie zabijać wszystkich ludzi.

Dołączcie do Czerwonej Furii,
Zaczerwieńcie swoje szpony ludzką krwią,
Zetrzyjcie z siebie ludzki brud,
Podpalcie ludzi niczym drewno,
Rebelia się zbliża...

—wołanie smoków, How to Steal a Dragon's Sword

Czerwona Furia obejmuje absolutnie wszystkie smoki - przeciwko wikingom zwracają się nawet zwierzęta przez nich udomowione - jednak bywają wyjątki. 

Historia

How to Steal a Dragon's Sword

Uwolniony po niemal stu latach smok o imieniu Wściekły postanowił zemścić się na całym ludzkim gatunku. W tym celu ukrył się przed wikingami, gromadząc jak największą smoczą armię, by wytępić ludzi. Zgodnie ze swoją wcześniejszą zapowiedzią, zaatakował ich po około roku, zsyłając armię smoków nad Szkołę Bystrzaka

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.