Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Czyrak (ang. Gumboil) — mężczyzna należący do klanu Zabójców, który występuje w książkach Cressidy Cowell.

Wygląd

Jest to niezbyt potężnej budowy, zgarbiony człowiek o długich, bardzo gęstych włosach, wąskich, podłużnych i odstających na boki wąsach oraz średniej długości brodzie. Na twarzy, na linii oczu namalowany ma czarny pas. Wyróżniają go wystające górne zęby, niczym u królika. Na dłoniach nosi czarne rękawiczki. Ubiera się w rodzaj płaszcza, sięgającego do kostek, na głowie zaś ma trójkątny hełm o dwóch idealnie prostych kolcach, skierowanych w górę. 

Funkcja

Czyrak jest bliskim asystentem i pomocnikiem wodza Zabójców, Bebecha Morderczego. Ponieważ wódz wiecznie milczy, pomocnik wypowiada się w jego imieniu, a oprócz tego nosi jego bronie. Czyrak towarzyszy Bebechowi niemal bezustannie.

Historia

W powieści Drapieżne smoki dla początkujących Czyrak poszukiwał zaginionego (tak naprawdę skradzionego przez Kamikazię) Niewidzialnego Smoka należącego do Bebecha Morderczego.

Czyrak występuje także w książce How to Ride a Dragon's Storm. Pojawia się dość często, wypowiadając się w imieniu swojego wodza przed innymi wikingami. Razem z Bebechem współpracowali z Norbertem Szajbusem, by podstępnie pomóc swojemu wodzowi zwyciężyć w Międzyplemiennych Zawodach Pływackich.

Ciekawostki

  • Słowo Gumboil (imię mężczyzny), tłumaczy się jako fluksja - nazwą tą określa się obrzęk twarzy, wywołany stanem zapalnym zębów; być może imię bohatera wzięło się od jego wystających zębów.

Zobacz też

Advertisement