Snaptrapper transparent.png
Artykuł dotyczy lokacji z gier. Jeśli szukasz miejsca z serialu, sprawdź Mroczna Głębia.

Dark Deep (brak polskiego tłumaczenia) — jedna z lokalizacji pojawiających się w grach School of Dragons oraz DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Wygląd

Według gry School of Dragons jest to skalista wyspa złożona głównie z ogromnych, często stromych i ostro zakończonych formacji skalnych, pomiędzy którymi znajduje się połać stałego lądu. W centrum wyspy można natrafić na opuszczony obóz Łowców, na który składają się namioty, palenisko, broń, a także mnóstwo beczek i worków z zapasami. W pobliżu stoi też smokoodporna klatka. Na drugim końcu lądu potężny masyw skalny formuje się w kształt komina wulkanicznego. U jego podnóża znajduje się jaskinia, w której ścianach od wewnątrz umiejscowione są niewielkie wnęki. Można dzięki nim zobaczyć przepływającą pod skałą lawę. Na wyspie nie występują żadne rośliny.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

W grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk Dark Deep jest celem podróży Sztukamięs.

School of Dragons

The Dark Deep pojawiła się w grze wraz z rozszerzeniem Battle for the Edge. Gracz udaje się na nią, by odnaleźć Miażdżytłuka Kafara, który pomógłby przetestować nowy mur wybudowany na Końcu Świata. Przy okazji spotyka uwięzionego przez Łowców Prickleboggle'a i pomaga mu. Okazuje się, że Miażdżytłuk i Prickleboggle żyją w symbiozie – smok z klasy kamiennej chroni swojego pobratymca, a ten odwdzięcza mu się leczącą mgłą, kiedy tylko Kafar dozna jakiegoś urazu.

Wyspa powraca także w rozszerzeniu Wrath of Stormheart. Atak ludzi Nikory Stormheart na ten ląd jest dywersją, mającą odwrócić uwagę od jej działań na Auction Island.

Ciekawostki

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.