FANDOM


Snaptrapper transparent
Artykuł dotyczy lokacji z gier. Jeśli szukasz miejsca z serialu, sprawdź Mroczna Głębia.

Dark Deep (brak polskiego tłumaczenia) — jedna z lokalizacji pojawiających się w grach School of Dragons oraz DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Wygląd

Według gry School of Dragons jest to skalista wyspa złożona głównie z ogromnych, często stromych i ostro zakończonych formacji skalnych, pomiędzy którymi znajduje się połać stałego lądu. W centrum wyspy można natrafić na opuszczony obóz Łowców, na który składają się namioty, palenisko, broń, a także mnóstwo beczek i worków z zapasami. W pobliżu stoi też smokoodporna klatka. Na drugim końcu lądu potężny masyw skalny formuje się w kształt komina wulkanicznego. U jego podnóża znajduje się jaskinia, w której ścianach od wewnątrz umiejscowione są niewielkie wnęki. Można dzięki nim zobaczyć przepływającą pod skałą lawę. Na wyspie nie występują żadne rośliny.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

W grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk Dark Deep jest celem podróży Sztukamięs.

School of Dragons

The Dark Deep pojawiła się w grze wraz z rozszerzeniem Battle for the Edge. Gracz udaje się na nią, by odnaleźć Miażdżytłuka Kafara, który pomógłby przetestować nowy mur wybudowany na Końcu Świata. Przy okazji spotyka uwięzionego przez Łowców Prickleboggle'a i pomaga mu. Okazuje się, że Miażdżytłuk i Prickleboggle żyją w symbiozie – smok z klasy kamiennej chroni swojego pobratymca, a ten odwdzięcza mu się leczącą mgłą, kiedy tylko Kafar dozna jakiegoś urazu.

Wyspa powraca także w rozszerzeniu Wrath of Stormheart. Atak ludzi Nikory Stormheart na ten ląd jest dywersją, mającą odwrócić uwagę od jej działań na Auction Island.

Ciekawostki

  • W grze School of Dragons na wyspie przez całe rozszerzenie Battle for the Edge znajduje się Prickleboggle, którego gracz może dosiadać, a także latać na nim lub strzelać. Nie można jednak opuścić z nim lokacji.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.