Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Deathly Galeslash (brak polskiego tłumaczenia) — hybryda będąca krzyżówką Burzochlasta i Śmiertnika Zębacza, po raz pierwszy pojawiająca się w grze DreamWorks Dragons: Titan Uprising, a później także w School of Dragons.

Wygląd

Smok ten, jako hybryda dwóch gatunków o różnej anatomii, posiada cechy właściwe dla każdego z nich. Wyróżniają się one w poszczególnych częściach ciała zwierzęcia.

Ogólną budowę Galeslash ma po Śmiertniku Zębaczu, co ujawnia się między innymi w dwóch silnych łapach, z czego każda jest opatrzona trzema pazurami oraz trzema wypustkami z tyłu. Podobny jest również kształt jego korpusu oraz głowy, ozdobionej specyficzną koroną kolców – choć te bardziej przypominają raczej okrojoną kryzę Burzochlasta niż kolce Śmiertnika. Ponadto cechami odziedziczonymi po Burzochlaście są przede wszystkim dwie pary potężnych skrzydeł, z czego jedna służy jako podpora dla tułowia smoka podczas chodu, a także charakterystyczny dla tego gatunku ogon oraz "pręciki" wyrastające po bokach żuchwy smoka.

Siedlisko i dieta

Według gry DreamWorks Dragons: Titan Uprising zwierzę zamieszkuje głównie wyspę Berk i mroźne terytoria.

Podobnie jak Burzochlast i Zębacz, prawdopodobnie gustuje we wszelkiego rodzaju rybach.

Zachowanie i tresura

Galeslashe odziedziczyły po dumnym, statecznym Burzochlaście oraz śmiałym i nieco próżnym Śmiertniku zestaw cech czyniący z nich urodzonych liderów. Są pewne siebie i odważne, choć czasem nazbyt wyniosłe. Lubią przewodzić i niechętnie słuchają innych, więc ich tresura wymaga sporej cierpliwości. Jeśli jednak zdobędzie się ich zaufanie i szacunek, stają się lojalnymi i troskliwymi towarzyszami. W polowaniu polegają na swoim wyostrzonym wzroku, dzięki któremu potrafią dostrzec zwierzynę z pokaźnych odległości, a także na węchu odziedziczonym po rodzicu z klasy tropicieli.

Moce i umiejętności

Ogień

Galeslash zieje niezwykle gorącym ogniem opartym na podpalonym magnezie. W przypadku tego smoka układa się on w ognisty torus podobny do tego, jakim dysponują Burzochlasty.

Wzrok i węch

Smok ma bardzo wyostrzone zmysły, zarówno węchu, jak i wzroku. Śmiertnikowi zawdzięcza umiejętność wyczucia zwierzyny z bardzo dużych odległości, co sprawdza się również w przypadku poszukiwań zaginionych osób.

Według opisu z gry DreamWorks Dragons: Titan Uprising zwierzę potrafi zobaczyć jacze oko z odległości tysiąca stóp.

Zwinność

Posiadanie dwóch par rozłożystych skrzydeł zapewnia mu w powietrzu doskonałą szybkość, zwrotność oraz koordynację ruchową.

Słabości

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Znani przedstawiciele

Z gier

DreamWorks Dragons: Titan Uprising

W grach

School of Dragons

Deathly Galeslash pojawił się wraz z aktualizacją 30 czerwca 2020 roku. Jego jajo kosztuje 1000 gemów i wykluwa się 12 godzin. Smok posiada własną animację.

DreamWorks Dragons: Titan Uprising

Deathly Galeslash został po raz pierwszy wprowadzony w grze DreamWorks Dragons: Titan Uprising razem z innymi smoczymi hybrydami. Jedynym sposobem, w jaki gracz może go zdobyć, jest skrzyżowanie ze sobą Burzochlasta oraz Śmiertnika Zębacza.

Galeria

DreamWorks Dragons: Titan Uprising

Ciekawostki

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperSlumberjackThunderbottomZipplewraith
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Advertisement