FANDOM


VikingHome

Dom Gothi

Dom Gothi (ang. Gothi's Hut) — jeden z najbardziej charakterystycznych domów wikingów mieszkających w wiosce Berk. Pojawia się w filmach, ale również w serialu jeźdźcy smoków z serii Jak wytresować smoka.

Wygląd

Domek jest dość wysoki, kilkupiętrowy i wąski. Spadzisty dach łączy się na szczycie w wystającą belkę. Na bocznych ścianach budowli, a także na płocie otaczającym taras, zawieszone są tarcze wikingów. Nad drzwiami wejściowymi znajduje się wsparty na drewnianych belkach daszek. Przed domkiem rozciąga się dość duży taras, który jest tylko częściowo zabezpieczony płotem. Cała konstrukcja wsparta jest na potężnych drewnianych palach.

Lokalizacja

Domek ten widoczny jest z każdej części wioski. Stoi na szczycie najwyższej na wyspie góry, a prowadzą do niego prawdopodobnie schody. Z tarasu rozciąga się bardzo rozległy widok na wszystkie strony świata, dzięki czemu mieszkająca w domku Gothi może przewidzieć pogodę na podstawie panujących w oddali warunków atmosferycznych.

Mieszkańcy

W domu mieszka oczywiście plemienna szamanka Gothi, jednak po zawarciu przez wikingów pokoju ze smokami razem z kobietą mieszka tam również okazałe stadko Straszliwców Straszliwych.

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Dom gothi

W grze Rise of Berk

Domek Gothi pojawia się również w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk, gdzie nie odgrywa znaczącej roli. Kiedy się go odkryje, zdobywa się odznakę.

School of Dragons

DomGothiSoD

W School of Dragons

Dom występuje również w grze School of Dragons. Można tam dolecieć jedynie na smoku. Podczas kilku zadań jest osobną mapką nie spełniającą ważniejszej roli, jednak dostanie się tam pozwala obserwować chmury, co jest konieczne do wypełnienia zadań.

Ciekawostki

  • Dom wygląda jakby był przepołowioną łodzią ustawioną w pionie.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.