Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Artykuł

Drago Krwawdoń to szaleniec, bez sumienia i litości. Jeśli buduje smoczą armię... bogowie, miejcie nas w opiece.

Stoick Ważki, Jak wytresować smoka 2

Drago Krwawdoń (ang. Drago Bludvist) — jeden z bohaterów i główny antagonista w filmie Jak wytresować smoka 2. Określa się mianem "władcy smoków" i podbija świat, by zgładzić wszystkie smoki, niszcząc wszystko i wszystkich, którzy stają mu na drodze.

Jego odpowiednikiem w powieściach jest Alvin Przechera.

Wygląd

Drago to potężnie zbudowany, silny mężczyzna. Brakuje mu lewej, odgryzionej przez smoka ręki, którą zastępuje metalowa proteza. Mężczyzna ma bardzo gęste, czarne dredy, zarówno we włosach, jak i na brodzie. Twarz jest zeszpecona licznymi bliznami, z których większość to pamiątki zostawione mu przez smoki.

Krwawdoń nosi wykonane ze smoczej skóry ognioodporne, twarde ochraniacze i naramienniki oraz usztywniane karwasze. Niebieska tunika spięta jest pasem złożonym z metalowych, okrągłych płyt. Nie nosi hełmu. Za broń służy mu ogromna włócznia, z hakiem na końcu. Oprócz walki pełni ona funkcje porozumiewania się ze smokami (uderza i wymachuje nią, zwracając uwagę gadów). Płaszcz wykonany jest ze smoczej, ognioodpornej skóry.

Charakter

Drago jest tyranem i człowiekiem nie znającym litości, rani lub zabija, gdy ktoś mu się sprzeciwia. Porywa smoki z pomocą pułapek wykonywanych przez Ereta i wykorzystuje je do budowy swojej armii, by w przyszłości móc podbić świat, zniszczyć swoich wrogów oraz całą smoczą rasę i zdobyć pełnię władzy. W przeciwieństwie do Valki oswaja je w brutalny sposób, chcąc wykorzystać je do zdobycia władzy, a następnie skłócenia całej smoczej rasy przeciwko sobie i zgładzenia jej.

Podczas gdy Oszołomostrach Valki zaprzyjaźnił się z kobietą, Drago torturował swojego Oszołomostracha, zmuszając go do posłuszeństwa. Pragnie się zemścić za to, że smoki odebrały mu we wczesnych latach wszystko, co posiadał, między innymi rodzinę, dom oraz lewą rękę.

Drago Krwawdoń to szaleniec i przywódca wielkiej armii posiadający wojska ludzi i smoków. Wiadomo, że budzi strach w wielu wikingach (m.in. w Erecie), a nawet w Stoicku. Nie toleruje tych, którzy nie zgadzają się z nim. Nazywa siebie "Smoczym Władcą".

Zdolności

  • Siła: Drago dysponuje ogromną siłą. Z łatwością jedną ręką podnosi Ereta i rzuca nim na dystans kilku metrów.
  • Walka: Drago świetnie posługuje się swoją bronią. W połączeniu z brutalną siłą, Drago stanowi groźnego przeciwnika. W walce wręcz jedynie Stoick był w stanie go pokonać.
  • Zaklinacz smoków: Drago potrafi poskromić i zmusić do posłuszeństwa każdego smoka, nawet Oszołomostracha. Narzędziem komunikacji między nim a smokami stanowi jego włócznia. Gdy porozumiewa się lub chce poskromić smoka, wymachuje włócznią nad głową, wydając przy tym niezrozumiałe krzyki i ryki. Smok natychmiast przestaje być agresywny i wykonuje polecenia swojego pana. Co więcej, zdaje się odczuwać strach przed mężczyzną.
  • Przywództwo: Dowodzi ogromną armią Łowców Smoków i panuje nad smokami.

Historia

Młodość

Widzisz... Ja wiem, co to znaczy żyć w strachu, patrzeć jak płonie moja osada... stracić całą... rodzinę. Byłem ledwie chłopcem, i zostałem z niczym! Ale poprzysiągłem wznieść się ponad lęk przed smokami, i uwolnić od nich wszystkich ludzi.

Jak wytresować smoka 2

Początkowo Drago był zwyczajnym, pozbawionym nienawiści chłopcem, który czuł się związany ze swoją rodziną. Wszystko zmieniło się, gdy wioska, w której mieszkał, została zaatakowana przez smoki. W wyniku ataku zginęli wszyscy jego bliscy, a on sam stracił lewą rękę. Ból spowodowany brutalną walką i utratą rodziny przemienił go w szalonego mężczyznę bez sumienia i litości. Pod wpływem strasznych doświadczeń z dzieciństwa postanowił poświęcić swoje życie jednemu celowi: unicestwieniu wszystkich smoków.

Stał się despotycznym przywódcą i rozpoczął budowanie własnej smoczej armii, teoretycznie po to, by za pomocą schwytanych gadów pokonywać inne. Nauczył się walczyć i unieszkodliwiać smoki, a także terrorem zmuszać je do posłuszeństwa. Poznał je również do tego stopnia, że potrafi przewidzieć atak z ich strony i obronić się przed każdym jego rodzajem, od ognia po szpony czy kolce. Prawdopodobnie nabyte przez niego nadzwyczajne umiejętności w zakresie poskramiania tych zwierząt sprawiły, że zaczął myśleć nie tyle o wytępieniu smoczej rasy, co o bezwzględnym podporządkowaniu jej sobie i podbiciu z jej pomocą całego Archipelagu.

Posiedzenie wodzów

Drago podczas posiedzenia wodzów

Lata temu zwołano wielką naradę wodzów w sprawie plagi smoków, która nas nawiedziła. Do naszego grona dołączył obcy z nieznanej krainy, pokryty bliznami, odziany w pelerynę ze smoczej skóry. Nie był uzbrojony i łagodnym głosem oświadczył, że on, Drago Krwawdoń, człowiek z ludu, poświęcił się wyzwoleniu rodzaju ludzkiego spod tyranii smoków. Twierdził, że tylko on panuje nad smokami i tylko on zapewni nam bezpieczeństwo, jeśli oddamy mu pokłon i podążymy za nim. [...] Też się śmialiśmy. Dopóki nie owinął się peleryną i nie krzyknął: "Zobaczymy, jak sobie radzicie beze mnie!". Dach stanął w płomieniach. Zstąpiły z niego opancerzone smoki i sala zmieniła się w pogorzelisko. I... tylko ja jeden ocalałem.

Stoick, Jak wytresować smoka 2

Jakiś czas przed wydarzeniami z filmu Jak wytresować smoka Drago odwiedza posiedzenie wodzów dotyczące plagi smoków, w którym bierze udział również Stoick. Przybysz oferuje pomoc w zniszczeniu smoczego gatunku i uwolnieniu ludzi spod tyranii tych stworzeń. Jednocześnie żąda, by wikingowie pokłonili mu się i poszli za nim. Ci jednak uznają jego słowa za żart i wyśmiewają go. Rozwścieczony Drago owija się w pelerynę, woła "Zobaczymy, jak sobie radzicie beze mnie!" i opuszcza salę. Po chwili zapala się dach i do środka wpadają opancerzone smoki. Oprócz Stoicka żaden z obecnych na spotkaniu wodzów nie przeżywa masakry.

W odcinku Skrzydlata walka (część 1) Stoick wspomina, że po ucieczce z płonącego budynku dostrzegł Drago uciekającego razem z Kroganem na grzbietach Gruchotników.

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Wierny swojemu nowemu celowi, Drago rozpoczyna poszukiwania gatunku znanego jako "Król Smoków", który wedle podań ma naturalne predyspozycje do kierowania smoczą rasą nawet wbrew jej woli – potrafi oddziaływać na smoki "myślą" (choć w rzeczywistości robi to z pomocą bodźców, głównie dźwiękowych) i zmuszać je do ślepego posłuszeństwa.

W szczytowym okresie aktywności jeźdźców na Archipelagu Drago ma już zbudowane mocne podwaliny pod swoją armię, zarówno smoczą, jak i ludzką – werbunek do tej ostatniej przeprowadza metodą siłową, a tych, którzy nie chcą się do niego przyłączyć, likwiduje lub zmusza swoimi działaniami do ucieczki. Jedynym z plemion, które dotkliwie odczuwa skutki jego metod i musi znaleźć sobie nowy dom, jest plemię Bayany.

Jednocześnie Drago wysyła jednego ze swoich ludzi, Krogana, by znalazł mu wyjątkowe smoki do jego armii – Krogan pojawia się wtedy na smoczej aukcji prowadzonej przez Łowców Smoków. Początkowo działa jako niezależny szpieg i łowca nagród, ale po porażce Łowców bitwie o Koniec Świata, podczas której giną ich liderzy, i upadku całej instytucji smoczego łowiectwa, zbiera rozproszonych wojowników, reaktywuje organizację i staje na jej czele. Tworzy powietrzny oddział zwany Lotnikami. Odkrywa też, że jeden z poprzednich przywódców, Viggo Czarciousty, jednak żyje, więc odnajduje go i zawiera z nim sojusz.

Krogan dostaje informację, że istnieje soczewka do Smoczego Oka, która zawiera położenie mitycznego "Króla Smoków", jednak informacja ta pochodzi od Johanna Kupczego, z którym Łowcy obecnie współpracują. Na Archipelagu rozpoczyna się wyścig o zestaw soczewek, mający doprowadzić do potężnego smoka, w którym udział biorą jeźdźcy, Johann z podlegającymi mu Łowcami oraz Krogan, który pod pozorem współpracy z Kupczym ma dotrzeć do smoka, a następnie zlikwidować konkurencję i oddać zwierzę Drago.

Egzekucja Krogana

Ostatecznie mimo wysiłków Kroganowi nie udaje się ani okiełznać Króla Smoków, ani zdobyć jego jaja. Ucieka jeźdźcom, ale wkrótce potem staje przed obliczem Drago, którego musi poinformować o niepowodzeniu misji. Mimo zapewnień mężczyzny, że będzie szukał dalej, Drago gestem nakazuje go zabić. Gdy Krogan zostaje wywleczony przez dwóch wojowników, Drago uśmiecha się pod nosem, poprzysięgając sobie, że zdobędzie innego Króla Smoków.

Swojego Oszołomostracha znajduje niedługo później jako bardzo młodego osobnika. Smok dorasta pod jego kontrolą, stając się bezwzględnie posłusznym szaleńcowi i darząc go ślepą wiernością.

Jak wytresować smoka 2

Czkawka i Astrid trafiają do zniszczonego fortu, w którym spotykają Ereta, łowcę smoków służącego Drago Krwawdoniowi. Młody mężczyzna opowiada im o Drago, który porywa smoki głównie z pomocą pułapek i wysyła swoich podwładnych na smocze łowy po całym Archipelagu. Nieposłuszeństwo, a także niedostarczanie wystarczającej ilości smoków na czas karze wypalaniem swojego emblematu na piersi sługi; wyższą karą są tortury oraz śmierć. Słysząc o poczynaniach Drago, budującego smoczą armię, Stoick Ważki rozkazuje natychmiast ukryć wszystkie smoki z Berk w stajniach. Czkawka ma zamiar znaleźć okrutnego łowcę i porozmawiać z nim, by zmienić jego zdanie na temat smoków, jednak Stoick utrzymuje, że z takimi ludźmi nie da się rozmawiać i jedynym rozwiązaniem jest przygotowanie sie do wojny. Drago po raz pierwszy pojawia się na ekranie w retrospekcji Stoicka, kiedy wspomina on posiedzenie wodzów, na którym mężczyzna się pojawił.

Do pierwszego spotkania wszystkich jeźdźców – poza Czkawką – z Drago dochodzi w jego obozie, kiedy ci, próbując go wyśledzić, zostają zaskoczeni przez łowców, a ich smoki uśpione i przetransportowane na statki Krwawdonia. Mężczyzna dowiaduje się od nich o istnieniu "władcy smoków", którym jest Czkawka z wyspy Berk, a także o samych mieszkających tam jeźdźcach i setkach smoków. Wówczas postanawia unieszkodliwić Alfę stada ze Smoczego Sanktuarium, na które od dawna planował atak, a następnie przeprowadzić inwazję na Berk. Podczas podróży jeźdźcy wraz z Eretem, który po uratowaniu mu życia przez Wichurę postanawia przejść na ich stronę, uwalniają się z pęt i przygotowują do sabotowania działań Krwawdonia.

Drago nasyła swoją armię na Smocze Sanktuarium, w wyniku czego dochodzi do bitwy między jego oddziałem opancerzonych gadów a zwierzętami z Sanktuarium. Przywódca łowców rzuca rozkaz "zgładzić te smoki!", by sprowokować chroniącego je Alfę i wywabić go z wnętrza góry lodowej. Każe też swoim ludziom rozstawić pułapki, jednak te niszczą ukrywający się wewnątrz każdej z nich jeźdźcy.

Jako pierwsza walkę z nim samym podejmuje Valka, zarzekająca się, że Krwawdoń nigdy nie dostanie smoków z Sanktuarium, ponieważ włada nimi Alfa. Drago w odpowiedzi przywołuje swoją bestię, która staje w szranki z Oszołomostrachem Valki. Kobieta ponownie atakuje Drago, jednak zostaje przez niego powalona. Gdy mężczyzna ma zadać ostateczny cios, na pomoc ukochanej przychodzi Stoick i zwiera swój topór z laską Krwawdonia. Ich walkę przerywa z kolei Oszołomostrach Drago, który, zabiwszy przeciwnika, wygrywa pojedynek, tym samym stając się nowym Alfą. Używa znamiennej dla swojego gatunku umiejętności i rykiem zmusza wszystkie obecne na polu bitwy smoki do posłuszeństwa Drago, a ten, zadowolony z rezultatów, w pierwszej kolejności nakazuje swojej bestii zabić Valkę, czemu rusza zapobiec Stoick.

Concept art przedstawiający konfrontację Czkawki z Drago

Próbując zatrzymać rozlew krwi, Czkawka staje twarzą w twarz z szaleńcem – nie podejmuje z nim jednak bezpośredniej walki, a jedynie usiłuje porozmawiać. Wówczas Drago ujawnia chłopakowi, że w rzeczywistości nie posiada lewej ręki, której niegdyś pozbawiły go smoki, i opowiada historię swojego dzieciństwa, twierdząc, że pragnie zemsty za wszystko, co stracił. Młody Haddock szybko jednak odkrywa, że tak naprawdę kontrola nad smokami jest dla Krwawdonia furtką do kontrolowania ludzi. Mężczyzna ignoruje Czkawkę, gdy ten chce mu udowodnić dobrą naturę smoków. Zamiast tego rozkazuje swojemu Oszołomostrachowi, by ten przejął kontrolę nad Szczerbatkiem i zmusił go do zwrócenia się przeciwko Czkawce. W wyniku ataku ginie Stoick, który osłania syna własną piersią. Chłopak w przypływie rozpaczy odpędza wierzchowca od ciała ojca, Drago zaś wykorzystuje ten moment i zabiera Szczerbatka, dosiadając go. Wzywa wszystkich swoich ludzi do inwacji na Berk i sam rusza przodem na Nocnej Furii oraz ze wszystkimi smokami u boku.

Na miejscu ponownie wykorzystuje swojego Oszołomostracha i dzięki niemu pozbawia wszystkich mieszkańców osady ich wierzchowców. Czkawka wraz z przyjaciółmi wraca do wioski na grzbietach młodych Szponiaków i podczas gdy jeźdźcy odwracają uwagę Alfy, Haddock rusza odzyskać swojego smoka, którego obecnie dosiada Drago. Krwawdoń nie jest w stanie zrozumieć, w jaki sposób chłopakowi udaje się wyciągnąć Nocną Furię spod telepatycznej kontroli Oszołomostracha i zamierza uderzyć wybudzonego z hipnozy Szczerbatka, jednak smok chwyta laskę w zęby i zrzuca Drago ze swojego grzbietu.

Mężczyzna ląduje na kle swojego Oszołomostracha, któremu nakazuje pozbyć się przyjaciół. Ci jednak okazują się sprytniejsi: Czkawka zasłania oczy i uszy wierzchowca, by ten nie był dłużej wrażliwy na kontrolę Alfy. W wyniku eksplozji gazu z Piekielnika Drago upada z wysokości, lądując na klifie Berk. Chłopak oznajmia mu, że to koniec, jednak Krwawdoń śmieje się pod nosem. Niemal w tym samym momencie jego Oszołomostrach strzela w Czkawkę strumieniem lodu – tak szybko, że Szczerbatkowi ledwo udaje się zakryć jeźdźca własnym ciałem. Drago jest przekonany, że Czkawka zginął, jednak po chwili z przerażeniem obserwuje, jak lód eksploduje, a Szczerbatek rzuca wyzwanie gigantycznemu smokowi. W momencie, gdy Krwawdoń zdaje sobie sprawę, że Nocna Furia wyzwala wszystkie smoki z Berk spod kontroli Oszołomostracha, wściekły ponagla go do walki z nią. Bestia służąca Drago ostatecznie traci jeden cios i, pokonana, ucieka do oceanu, pociągając za sobą swojego pana.

Relacje

Rodzina

Jako chłopak, Drago niewątpliwie czuł się przywiązany do swojej rodziny. Darzył ją na tyle serdecznymi uczuciami, że utrata najbliższych zadała mu ból tak wielki, iż zmienił się zupełnie i poświęcił swoje życie zabijaniu i sianiu zniszczenia. Po wydarzeniach z dzieciństwa Drago już nigdy nikogo nie pokochał, stracił wręcz szacunek do ludzkiego życia.

Oszołomostrach Drago

Bewilderbeast black gallery 03.jpg

Smok został zniewolony przez Drago jeszcze jako pisklę. Był on wtedy w wystarczająco młodym wieku (i miał dość małe rozmiary), by mężczyzna zdołał go zmusić do posłuszeństwa. W przeciwieństwie do treserów takich jak Valka czy Czkawka, Drago nigdy nie nawiązał przyjaznych stosunków z Oszołomostrachem ani nie obdarzył go krztyną ciepłych, opiekuńczych uczuć. Smok dorastał w terrorze, bezwzględnie posłuszny swojemu mistrzowi. Został wychowany do jednego celu: pozbycia się stanowiących swoistą konkurencję innych Oszołomostrachów (konkretnie Oszołomostracha Valki) na drodze do ustanowienia jednego smoczego władcy, który zapanowałby nad nimi wszystkimi.

Smok spełnia wszystkie rozkazy Krwawdonia, przejmując telepatyczną kontrolę nad smokami i zmuszając je do popełniania każdego czynu, jakiego zażyczy sobie Drago.

Czkawka Haddock

Znajomość Drago z Czkawką nie trwa długo, a jednak, jak przywódcy dwóch wojujących ze sobą stron, są swoimi niemal największymi wrogami. Czkawka od początku wierzy, że jest w stanie rozmową i odpowiednio dobranymi argumentami przekonać szaleńca do zmiany zdania na temat smoków i zaprzestania działań wojennych; chce się z nim spotkać i wyrusza samodzielnie na poszukiwania, mając na względzie przyszłośc ludzi i smoków. Drago jednak nie traktuje chłopaka poważnie. Wysłuchuje, co ten ma mu do powiedzenia, jednak wciąż zaślepiony nienawiścią i przekonany o swojej potędze przerywa Czkawce, gdy ten pragnie udowodnić mu smoczą lojalność. Życie Czkawki jest dla niego niczym; chcąc pokazać swoją siłę, za pośrednictwem Oszołomostracha rozkazuje Szczerbatkowi zabić chłopca.

Drago na Szczerbatku

Gdy później spotykają się ponownie nad Berk, Drago sprawia wrażnie znudzonego jego uporem. Smykałkę Czkawki do smoków zauważa dopiero wówczas, gdy udaje mu się wyzwolić Szczerbatka spod kontroli Oszołomostracha. Podczas ostatecznej bitwy Drago jest przerażony, uświadamiając sobie, że Czkawka ze Szczerbatkiem rzeczywiście dysponują mocą porównywalną do siły Oszołomostracha, jako że z łatwością sprzeciwiają się jego kontroli i wyzwalają spod niej inne smoki.

Gdy Oszołomostrach nurkuje do oceanu, pociągając ze sobą Drago, Czkawka obserwuje pieniącą się wodę z niedowierzaniem i tylko odrobiną melancholii.

Stoick Ważki

– Ty...! Widziałem, jak płonąłeś!
– Ogień to za mało by mnie zabić!

—Drago i Stoick, Jak wytresować smoka 2

Dwaj mężczyźni znają się dość długo, bo koło dwudziestu lat. Do ich pierwszej konfrontacji doszło podczas posiedzenia wodzów, podczas której Stoick przekonał się o potędze Drago Krwawdonia. Już wtedy wiedział, że walka z takim szaleńcem byłaby bezowocna, i mimo swojej wojowniczej natury woli się wycofać oraz nastawić na defensywę w obliczu wojny z Krwawdoniem. Wódz Wandali ma wyrobione zdanie na jego temat i nie zmienia go nawet pod wpływem przekonań syna; utrzymuje, że rozmowa z nim nie ma sensu.

Podczas bitwy pod Smoczym Sanktuarium Stoick oraz Drago stają ze sobą do walki, która ostatecznie nie zostaje roztrzygnięta.

Valka

– Nie dostaniesz naszych smoków! Włada nimi Alfa!
– W takim razie dobrze, że mam dla niego rywala!

Valka i Drago, Jak wytresować smoka 2

Rywalizacja Valki i Drago trwa od wielu lat, choć do spotkania tych dwojga doszło dopiero w trakcie walki o Smocze Sanktuarium. Podczas gdy Drago budował swoją smoczą armię, Valka stała na straży Alfy oraz Smoczego Sanktuarium, chroniąc mieszkające w nim smoki przed schwytaniem przez szaleńca.

W czasie bitwy Valka wprowadza do boju swojego Oszołomostracha, zaś w odpowiedzi Drago jakiś czas później ujawnia swojego. Gdy dochodzi do bezpośredniej konfrontacji między Valką a Drago, kobieta nie próbuje go zabić, lecz jedynie odwrócić jego uwagę od Oszołomostrachów. Mężczyzna natomiast nie waha się zadać jej ostatecznego ciosu, krzycząc przy tym z furią.

Eret

Drago eret astrid.jpg

Jak wszystkich swoich podwładnych, Drago traktuje Ereta bezlitośnie i okrutnie. Wymaga bezwzględnego wykonywania swoich rozkazów pod groźbą tortur albo śmierci. Nawet jeśli Eret wywiązuje się ze swoich zadań, Drago nie darzy go pochwałami; zawsze znajdzie pretekst, aby za coś obdarzyć go reprymendą. Gdy Eret nie spełni rozkazów zadowalająco, Drago posuwa się do tortur, zapowiadając, że "na przyszłość będzie mniej wyrozumiały".

Krogan

Bycie jednym ze skuteczniejszych i najwierniejszych sług Drago Krwawdonia nie jest w stanie ocalić Kroganowi życia, gdy ten, po trudach walki z jeźdźcami, dowodzenia armią Lotników i uczestniczenia w wyścigu o Króla Smoków, ostatecznie nie dostarcza swojemu mistrzowi ani Oszołomostracha, ani jego jaja. Drago, choć początkowo jest wściekły z powodu porażki, bez wahania wydaje na Krogana wyrok śmierci, nie zważając na jego okrzyki błagania, po czym dochodzi do wniosku, że właściwie niewiele stracił i spróbuje znaleźć innego Króla Smoków.

Cytaty

Tylko ja panuję nad smokami.

—Drago Krwawdoń, Jak wytresować smoka 2

Kto panuje nad Alfą, panuje nad wszystkimi.

—Drago Krwawdoń, Jak wytresować smoka 2

I tak nie uda się wam zatrzymać tych smoków! Słyszycie? Drago chce mieć wszystkie!

Eret, Jak wytresować smoka 2

Ciekawostki

  • Drago ma ciemniejszą karnację, prawdopodobnie dlatego, że nie należy do wikingów.
  • Faktura płaszcza Drago przypomina skórę Nocnej Furii.
  • Pierwotnie miał pojawić się dopiero w trzeciej części cyklu.
  • Dean DeBlois w jednej ze swoich koncepcji filmu Jak wytresować smoka 3 zapowiadał, że pragnie skupić się na losach Drago Krwawdonia, i że jego postać będzie bardziej złożona. Sugerowało to, że mężczyzna miał przeżyć pod koniec filmu Jak wytresować smoka 2 i mógłby powrócić w kolejnym filmie. Ostatecznie w wieńczącej trylogię części została potwierdzona śmierć Drago, zaś głównym czarnym charakterem okazał się Grimmel Gnębiciel.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP.png
Dragon icon TOOTHLESS.png
Humans icon DRAGO.png
Humans icon GOTHI.png
Humans icon HEATHER.png
Scifim 2.png
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Advertisement