Snaptrapper transparent.png
Artykuł dotyczy lokacji z gier. Jeśli szukasz miejsca z serialu, sprawdź Koniec Świata.

Dragon's Edge (brak polskiego tłumaczenia) — jedna z lokalizacji pojawiających się w grach School of Dragons oraz DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Jest odpowiednikiem serialowego Końca Świata.

Wygląd

Według School of Dragons wyspa, choć znacznie mniejsza od swojego serialowego odpowiednika, bardzo przypomina go wyglądem. Jest dużym wzniesieniem zwieńczonym trzema ośnieżonymi szczytami, poniżej których rozciągają się zielone zbocza pokryte liściastym lasem.

Nad zatoką wyodrębnioną przez wysunięte formacje skalne góruje wioska jeźdźców. Ich chaty stoją w większości na ogromnych kamiennych słupach, będących częścią naturalnej rzeźby terenu wyspy. Najbardziej z lewej strony znajduje się dom Mieczyka i Szpadki, poniżej którego na drewnianej platformie wybudowane zostały smocze stajnie, a obok stacja Dragon Tactics. W centrum wioski na szczycie wysokiej formacji skalnej znajduje się budynek klubu, który jest najwyższym punktem wioski – gracz może obserwować ocean przez ustawiony tam teleskop.

Z prawej strony kamiennego słupa wybudowany jest dom Sączysmarka, a nieco dalej położone tylko odrobinę niżej niż klub domy Czkawki i Astrid. W dole, na osobnej formacji skalnej tuż przy brzegu wyspy znajduje się dom Śledzika. Prawy kraniec wioski stanowi Hideout, czyli dom postaci gracza. Do każdego z budynków można się dostać kamiennymi ścieżkami lub drewnianymi pomostami.

W samym centrum wioski usytuowana jest arena wyposażona w osłaniającą ją czaszę, do wnętrza której – podobnie jak w serialu – można wlecieć przez pęknięcie w ścianie klifu.

Poniżej wioski leży port, w którym cumuje łódź. Prowadzi do niego system pomostów. Przy pobliskiej plaży cumują też okręty Obrońców Skrzydła.

Na wyspie można spotkać Czkawkę ze Szczerbatkiem, Astrid, Sączysmarka, Śledzika, Mieczyka, Szpadkę i Malę.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

RoB Dragon’s Edge.png

W grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk nazwa Dragon's Edge odnosi się do dwóch miejsc. Jest to przede wszystkim fragment lądu, który leży na wschód od Berserker Island i można go odblokować na późniejszym etapie rozgrywki. Znajdują się tam:

  • Fish Basin – budowla, która pozwala zwiększyć ilość przechowywanych ryb.
  • Wood Stack – budowla, która pozwala zwiększyć ilość przechowywanego drewna.
  • Dome Academy – miejsce od strony wizualnej wykorzystujące projekt czaszy z Końca Świata, w którym od 135 można trenować smoki.

Dragon's Edge jest też celem podróży Sztukamięs, Wichury, Hakokła oraz Wyma i Jota.

School of Dragons

Dragon's Edge pojawił się w grze 18 grudnia 2015 roku wraz z rozszerzeniem Battle for the Edge jako tytułowa lokacja. Jest dostępny dla wszystkich graczy. Ma tam miejsce duża część misji z tego rozszerzenia – na Dragon's Edge gracz między innymi poznaje Haralda, buduje umocnienia, przygotowuje wyspę do obrony przez atakiem Łowców oraz bierze udział w samej bitwie o Dragon's Edge, a ostatecznie dostaje tam swoją chatę i dołącza do drużyny jeźdźców.

Na Dragon's Edge rozgrywa się także część misji z dodatku Rise of Stormheart. Wyspa zostaje zaatakowana przez oszalałą samicę Potrójnego Ciosa, a gracz razem z jeźdźcami odkrywa, że stoi za tym niejaka Nikora Stormheart, piratka, która przybyła właśnie na Archipelag. Choć początkowo wydaje się ona mieć pokojowe nastawienie, w rzeczywistości przy pierwszej nadarzającej się okazji atakuje Dragon's Edge, zatruwając toksyną Paszczona mieszkające tam smoki, a gracz z jeźdźcami ponownie musi bronić wyspy.

Galeria

School of Dragons

Ciekawostki

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.