Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Kwiat Dragon Bloom

Dragon Bloom (brak polskiego tłumaczenia) — roślina o bardzo nieprzyjemnym, odstraszającym smoki zapachu, pojawiająca się w grze School of Dragons. Jest pożywieniem dla przedstawicieli gatunku Luminous Krayfin.

Opis

Dragon Bloom przypomina ogromny kwiat, kilka razy większy od dorosłego człowieka. Na grubej niczym pień łodydze osadzony jest trwały, zrosłodziałkowy kielich, którego płatki nieznacznie rozchylają się na samym szczycie. Ze środka wyrasta długi słupek, rozdzielający się na końcu na kilka mniejszych odnóg. Każda z nich zakończona jest okrągłą, żółtą kulą w czerwone cętki, która jest owocem rośliny. Dojrzałe owoce spadają na ziemię, robiąc miejsce dla następnych kul.

Znaczenie

Owoce tej rośliny są pożywieniem dla smoków z gatunku Luminous Krayfin. Według notatek Borka dzięki żywieniu się tym pokarmem zwierzęta te mogą osiągnąć ogromne rozmiary i dorosnąć do formy tytanicznej, stając się lewiatanami.

Dragon Bloom wydziela okropny zapach, przyrównywany do smrodu gnijącego mięsa, przez co skutecznie odstrasza wszystkie smoki od miejsc żerowania i dorastania Krayfinów. Jedynym gatunkiem, który uodpornił się na zapach rośliny, jest Flame Whipper. Jego przedstawiciele przystosowali się do odpychającej woni i osiedlają się w pobliżu kwiatów, dzięki czemu nie są niepokojeni przez smoki innych gatunków.

W grach

School of Dragons

Jedyny odnaleziony Dragon Bloom rośnie w podziemiach Impossible Island, gdzie ukrył go Bernardyn II. Poszukiwanie rośliny jest jednym z głównych etapów rozszerzenia Secret of the Leviathan. Za jej zapachem podąża młody Luminous Krayfin, Lumie, który z pomocą gracza próbuje znaleźć drogę do pokarmu. Aby tego dokonać, bohater i smok ruszają w głąb labiryntów zbudowanych przed wiekami przez Obrońców Skrzydła.

Zobacz też

Advertisement