Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Artykuł

Dramillion (ang. Dramillion) — gatunek smoka, pojawiający się w sezonie Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, po raz pierwszy w odcinku Wierni słudzy Ingermana. Został opisany na krótko przed tym w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk, a później trafił również do School of Dragons. Słynie ze swojej umiejętności naśladowania typów ognia innych gatunków.

Wygląd

Dramillion jest średniej wielkości smokiem. Posiada dosyć gruby kark i małą głowę z trzema rogami, której górna szczęka przypomina tą ptasią, zaś dolna najeżona jest ostrymi zębami.

Ciało gada jest dobrze zbudowane, a pośród dwóch par kończyn, które posiada, ta tylna jest bardziej masywna, gdyż służy mu do przemieszczania się po ziemi. Każda z jego łap jest zaopatrzona w dwa palce-pazury. Skrzydła są średniej wielkości, z małymi pazurami na ich zgięciach. Ogon jest dosyć charakterystyczny, o unikalnym, rozłożystym kształcie.

Dramillion występuje w dość jaskrawych barwach, między innymi w granatowo-niebieskim, z czerwonymi elementami na grzbiecie czy ogonie, ale także i czerwono-niebieskim oraz żółto-fioletowym.

Siedlisko i dieta

Naturalnym i jedynym poznanym siedliskiem smoka jest jego rodzima wyspa, będąca jednocześnie miejscem, w którym Łowcy mają jedną ze swoich baz.

Dramilliony, jak większość smoków, prawdopodobnie żywią się rybami lub innym mięsem.

Zachowanie i tresura

Dramilliony są smokami stadnymi i żyją w średniej wielkości grupach. Choć w stosunku do swoich pobratymców są one niezwykle przyjazne i troskliwe, tak w przypadku ludzi są często nieufne, a nawet agresywne. Silnie bronią swojego terytorium oraz alfy, którą jest tytaniczny osobnik.

Tresura smoka polega przede wszystkim na zdobyciu jego zaufania, co nie jest bardzo trudne - wystarczy pokazać, że ma się dobre intencje, np. odrzucając broń. We właściwym przebiegu tego procesu pomaga łagodne mówienie do smoka i spokojna atmosfera, bowiem zdenerwowane lub broniące alfy Dramilliony nie rozpoznają w ludziach przyjaciół i atakują każdego bez wyjątku.

Moce i umiejętności

Naśladowanie ognia

Dramillion posiada unikalną w skali całego smoczego gatunku zdolność naśladowania rodzaju ognia dowolnego smoka, z którym miał styczność. Dlatego, walcząc na przykład z Gronklem oraz Śmiertnikiem Zębaczem, jest w stanie jednocześnie pluć lawą i iskrzącym, magnezowym płomieniem Zębacza.

Uniwersalny ogień tytanicznego Dramilliona

Ze względu na tę zdolność, Łowcy Smoków wykorzystują Dramilliony do szkolenia nowych wojowników, ponieważ dzięki temu mogą skutecznie nauczyć się walczyć z każdym gatunkiem smoka z wykorzystaniem zaledwie jednego.

Uniwersalny ogień tytanicznego Dramilliona ma jeszcze jedną właściwość - ponieważ jest kombinacją wszystkich innych, pozwala on odczytać ostatnią i najważniejszą tajemnicę Smoczego Oka - tę dotyczącą Króla Smoków.

Kamuflaż

Podobnie jak Zmiennoskrzydły, tytaniczne osobniki mają zdolność wtapiania się w otoczenie.

Liczba splunięć

Dramiliony są jedynym gatunkiem smoków, który może dzielić się liczbą splunięć. Kiedy jednemu smokowi zabraknie ognia, inne mogą się z nim podzielić, przez co walka z nimi należy do jednej z najtrudniejszych.

Etapy rozwoju

Jajo

Jajo Dramilliona pojawia się tylko w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Ma owalny kształt i ciemnoniebieską barwę z domieszką koloru granatowego i jasnoniebieskiego w postaci dwuczęściowych pasów.

Pisklę

Pisklę Dramilliona również pojawia się jedynie w grze. Jest maleńkie, a jego ciało jest wąskie i drobne. Ubarwienie świeżo wyklutego osobnika nie różni się od tego, które będzie go cechować w wieku dorosłym, pisklę ma także zachowane proporcje.

Tytan

Tytaniczna forma Dramilliona pojawia się także w serialu. Smok na tym etapie znacznie się powiększa, a także zyskuje nieco inne ubarwienie, bowiem jego ciało pokrywają pomarańczowo-czerwone plamki i paski, szczególnie widoczne na grzbiecie, ogonie i skrzydłach. Smok zyskuje również niebieskie ubarwienie wszystkich rogów/kolców na ciele. Dodatkowo, smok nabywa umiejętność kamuflażu identyczną jak u Zmiennoskrzydłego.

Słabości

 • Dramilliony są wobec siebie lojalne i są gotowe narażać się na niebezpieczeństwo, aby ratować zagrożonego członka stada.
 • Kiedy ogon smoka jest zakuty w kajdany, zwierzę nie może latać.

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Pojawienie się

Przeszłość

Ród Ingermanów, a ściślej mówiąc ugrupowanie, które nazwało się Wierni Słudzy Ingermana, kilka pokoleń przed Śledzikiem polowało na smoki i doprowadziło niemal do wyginięcia Dramillionów.

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

W odcinku Wierni słudzy Ingermana, Śledzik dowiaduje się prawdy o swoich przodkach. Razem z Astrid odnajdują wyspę zamieszkiwaną przez Dramilliony i odkrywają na niej obozowisko Łowców, którzy, złapawszy dzikie smoki i uwięziwszy je w klatkach, wykorzystują je do treningu nowych rekrutów. Śledzik i Astrid zdobywają zaufanie jednego z dzikich Dramillionów i z jego pomocą uwalniają uwięzione w klatkach pozostałe smoki.

W odcinku Król smoków (część 1), Johann i jego słudzy poszukują tytanicznego Dramilliona, jako że jego ogień ma pozwolić odczytać zestaw soczewek do Smoczego Oka i odkryć tajemnicę Króla Smoków. Mimo akcji jeźdźców mającej zapobiec ich atakowi chwytają i pętają jednego, a po wykorzystaniu jego ognia rannego porzucają na oceanie. Tam smoka znajdują jeźdźcy i zabierają go na wyspę Obrońców Skrzydła, żeby go wyleczyć. Orientują się, że tytaniczny Dramillion nie jest, jak wcześniej przypuszczali, Królem Smoków, a jedynie ostatnią wskazówką. Posługując się jego uniwersalnym ogniem, odczytują własny zestaw soczewek w drugim Smoczym Oku i ruszają na pomoc prawdziwemu władcy smoczej rasy.

W odcinku Król smoków (część 2) tytaniczny Dramillion, podobnie jak jego stado, przybywa na wezwanie Oszołomostracha i bierze udział w ostatecznej bitwie z Łowcami. Razem z oswobodzonym Paszczogonem Krogana wzlatuje wysoko w niebo i naśladując jego ogień, tworzy do społu ze smoczycą ognisty znak. Na ten sygnał wszystkie Paszczogony pozbywają się Lotników ze swoich grzbietów i wraz z pozostałymi gadami odlatują na wolność.

Znani przedstawiciele

Z filmów i serialu

Z gier

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

DreamWorks Dragons: Titan Uprising

 • Elder Dramillion
 • Myrkva the Immoral
 • Nattvig
 • Ormsliki
 • Standard Dramillion

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

School of Dragons

Dramillion pojawił się wraz z aktualizacją 19 czerwca 2018 roku. Jego jajo kosztuje 500 gemów i wykluwa się 12 godzin. Jego tytaniczna forma została dodana do gry 18 grudnia 2018 roku. Smok posiada własną animację.

Ciekawostki

 • Ich zdolność do naśladowania typów ognia innych gatunków (oraz po części wygląd) silnie sugeruje, że ogólna postać Dramilliona wzorowana jest na papugach.
 • Smok posiada największą ilość splunięć spośród wszystkich innych smoczych gatunków, która wynosi aż 40.
 • Rodzina Ingermanów zajmowała się w przeszłości polowaniem na te smoki oraz opracowała specjalne metody łowieckie dla nich.
 • Nazwa gatunku być może składa się z angielskich słów dragon oraz million, które są nawiązaniem do umiejętności Dramilliona do naśladowania ognia każdego smoka, z którym miał kontakt.
 • Tytaniczny Dramillion posiada tę samą zdolność co Zmiennoskrzydły, czyli potrafi być niewidoczny.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperSlumberjackThunderbottomZipplewraith
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Advertisement