Drastyk (ang. Ziggerastica) — jeden z małych nanosmoków z gatunku Cesarski Bohaterski Żuczek. Jest władcą wszystkich nanosmoków.

Wygląd

Drastyk jest malutkim nanosmokiem. Jego ciało jest koloru czerwonego, a na jego tułowiu oraz ogonie widać czarne plamki. Z tyłu jego głowy wyrastają trzy malutkie różki oraz dwoje uszu. Ma dwie małe łapki oraz dwie jeszcze mniejsze nóżki. Z jego grzbietu wyrastają dwa wielkie w stosunku do ciała skrzydełka, które są różowego koloru. Jego ogonek pokryty jest malutkimi, tępymi kolcami, a na jego końcu widać duży kolec.

Charakter

Drastyk jest bardzo pewnym siebie oraz przemądrzałym smokiem. Gardzi ludźmi, lecz jest także uczciwy i szczery. Gdy Czkawka uratował mu życie, Drastyk obiecał mu, że zrobi dla niego jedną przysługę, jak tylko go zawoła. 

Smoczek jest władcą nanosmoków, a prócz tego uważa się za najpotężniejszego bohatera, centrum wszechświata i nie interesują go sprawy polityczne, ludzkie ani smocze. Wierzy, że księżyc i słońce świecą tylko po to, by oświecać mu drogę i ogrzewać jego skrzydła.

Historia

Jak mówić po smoczemu

Drastyk pojawia się w książce Jak mówić po smoczemu. Gdy Czkawka i Śledzik przypadkowo znaleźli się na pokładzie Rzymian, szybko postanowili uciec. W tym celu syn Słoicka potajemnie zabrał nanosmoka z miski nanosmoków, które zjadał Gruby Konsul i zastąpił go Elektrobalem. Kiedy Konsul zostaje porażony prądem, przyjaciele uciekają.

Następnego dnia rano Czkawka znajduje w swoim płaszczu nanosmoka, którego uratował przed pożarciem przez Grubego Konsula. Nazywa się Drastyk. Smok mówi, że za uratowanie życia jest winny chłopakowi przysługę. Kiedy Czkawka, Śledzik i Kamikazia zostali porwani przez Rzymian, Czkawka zawołał Drastyka, a ten, razem z innymi nanosmokami sprawił, że Rzymianie uwierzyli, że Czkawka jest Thorem. Po tym wydarzeniu, Czkawka i jego przyjaciele nie widzieli już więcej tego smoka.

Późniejsze losy

Podczas Smoczej Rebelii Drastyk, jako władca wszystkich nanosmoków, ma potężną moc dowodzenia wszystkimi smokami z tej grupy. Jednak wcale nie zależy mu na poparciu żadnej ze stron podczas wojny, gdyż jest zbyt zapatrzony w siebie i swoją wspaniałość.

Ciekawostki

  • Drastyk uwielbia miód.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.