Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Drużyna A (ang. Team A) — nazwa drużyny smoczych jeźdźców, która została utworzona przez Astrid Hofferson w odcinku Drużyna Astrid. Jest to kolejna, po powstałej trzy lata wcześniej drużynie głównych bohaterów, grupa smoczych jeźdźców. 

Skład

Początkowym przywódcą oraz nauczycielem grupy była Astrid Hofferson. Chętnych rekrutów do drużyny było kilkunastu, jednak po wstępnym sprawdzianie umiejętności i pierwszej selekcji wybranych zostało sześcioro jeźdźców.

Do drużyny należą następujący jeźdźcy oraz ich smoki:

Działalność

Drużyna A powstała w tym czasie, gdy nastoletni jeźdźcy smoków większość czasu zaczęli spędzać na Końcu Świata, z dala od wyspy Berk. Ponieważ bez jeźdźców wioska była osłabiona, utworzenie nowej drużyny jeźdźców, która stacjonowałaby właśnie na Berk, miało na celu zapewnić obronność w razie ataku wroga, a pod nieobecność nastoletnich jeźdźców. 

Historia

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Kiedy dom Astrid zostaje zniszczony w wyniku ataku jednego ze statków Dagura Szalonego, dziewczyna czuje wyrzuty sumienia i postanawia znaleźć pretekst, by zostać na wyspie Berk i w razie kolejnego ataku móc stanąć do walki. Jako pretekst postanawia przeprowadzić szkolenie mieszkańców wioski na nowych jeźdźców smoków. 

Zgłasza się wielu kandydatów, jednak po pokazie siły Wichury i przekonywaniach Astrid, że bycie jeźdźcem jest bardzo niebezpieczne, tylko garstka (w składzie: Gustav, Sączyślin, Wiadro, Gruby i Gothi) ma odwagę pozostać na szkoleniu. Gusta jako jedyny uczestnik szkolenia ma już własnego smoka, pozostali kandydaci tresują własne smoki z pomocą Astrid. Treningi są wymagające, a Astrid w swoim gniewie nieustannie skazuje wszystkich rekrutów na porażkę, by mieć pretekst do dłuższego pozostania na wyspie. 

Gdy pewnego dnia na Berk przylatuje Straszliwiec z wiadomością, że Koniec Świata został zaatakowany, Astrid leci na pomoc i rozkazuje swoim uczniom pozostać na Berk. Ci jednak łamią zakaz i lecą w ślad Astrid, by następnie pomóc w pokonaniu floty Dagura. Właśnie dzięki nowym jeźdźcom została ustalona przewaga liczebna jeźdźców nad wojownikami Dagura. 

Po przygodzie Astrid zwraca uwagę nowym jeźdźcom, że ich zachowanie było nieodpowiedzialne, lecz również odważne. Postanawia mianować ich pełnoprawnymi smoczymi jeźdźcami, a Gustava mianuje przywódcą nowo powstałej drużyny. Nazwana zostaje Drużyną A - od pierwszej litery imienia Astrid. Na pomysł takiej nazwy wpada Czkawka.

Advertisement