FANDOM


Loki Trees

Prawdopodobnie drzewa Loki na Wyspie Łupieżców

Drzewo Loki (ang. Loki Tree) — typ drzewa rosnący jedynie na Wyspie Łupieżców, po pierwszy wspomniany w odcinku Jesteśmy rodziną (część 2).

Opis

Drzewo nigdy nie zostało wyraźnie wskazane, ale według Pyskacza okropnie śmierdzi i rośnie jedynie na Wyspie Łupieżców, na której widać tylko jeden typ drzew - rośliny o czarnych pniach i powykręcanych konarach. Jako że wyspa ta jest obszarem suchym i skalistym, drzewo Loki prawdopodobnie nie potrzebuje dużej ilości wilgoci i składników mineralnych w glebie. 

Znaczenie

Popiół z tych drzew może być wykorzystywany do uzyskania barwnika w kolorze czarnym. Jako że rosną one tylko w jednym miejscu, bardzo łatwo rozpoznać pochodzenie pomalowanych tym barwnikiem elementów.

Pojawienie się

Jeźdźcy smoków

W odcinku Jesteśmy rodziną (część 2), kiedy Stoick, Pyskacz i jeźdźcy przybywają na Wyspę Nocy w poszukiwaniu Czkawki, natrafiają na fałszywą Nocną Furię, którą po chwili niszczą Szpadka i Mieczyk. Pyskacz podnosi z ziemi kawałek zniszczonej Furii i stwierdza, że skóra "smoczej podróbki" została pokryta popiołem z drzewa Loki. Gdy Sączysmark stwierdza, że nigdy nie słyszał o takim typie drzewa, mężczyźni ujawniają, że rośnie on jedynie na Wyspie Łupieżców. Dzięki temu berkianie wiedzą, gdzie dalej szukać Czkawki i jego smoka.

W odcinkach Smarkaty smarkacz, gdy Czkawka i Sączysmark trafiają na Wyspę Łupieżców, oraz Wandersmok (część 2), kiedy w to samo miejsce przylatują Mieczyk i Szpadka, można dostrzec tam czarne drzewa o powykręcanych konarach. Najprawdopodobniej są to właśnie drzewa Loki.

Ciekawostki

  • Nazwa tego drzewa pochodzi od nordyckiego boga Lokiego.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.