Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Dusiciel (ang. Monstrous Strangulator) — gatunek smoka, który pojawia się w książkach Cressidy Cowell. Dusiciele żyją głęboko w wodzie, zamieszkując głównie podwodne jaskinie.

Wygląd

Dusiciel jest hybrydą smoka, węża i ośmiornicy i jest jeszcze większy niż Morskosmokus Gigantikus Maksimus. Ma parę skrzydeł i małe nogi, które są bezużyteczne. Jego ciało jest przezroczyste i widać wszystkie jego wnętrzności (także przezroczyste) oraz ich zawartość. Ogon smoka jest zielony, gdyż jest wypełniony jadem. Na końcu ogona znajduje się kolec, którym smok wstrzykuje jad. Ma bardzo mały mózg.

Moce i umiejętności

Dusiciel, jak sama nazwa wskazuje, słynie ze swoich umiejętności duszenia ofiary. Swoje macki ośmiornicy potrafi owinąć wokół ofiary i ściskać ją do utraty świadomości, a nawet do śmierci. Na końcu ogona ma kolec wypełniony jadem.

Słabości

Istota porozumiewa się bardzo starą formą języka smokońskiego i można bardzo łatwo ją oszukać. Dodatkowo ma słaby wzrok i zazwyczaj nie widzi dalej niż na kilka metrów - gdy łapie zdobycz, stawia ją sobie tuż przed oczami, aby zobaczyć, czy jest to jedzenie, czy też nie.

Historia

Dusiciel pojawia się w książce Jak zostać piratem, kiedy Czkawka, Śledzika, Osesek i Alvin Przechera trafiają do podwodnej jaskini będącej jego kryjówką, w której ukryty został skarb Srogobrodego Upiora. Smok zjadł Alvina i prawie zabił Czkawkę, ten jednak, zanim Dusiciel go ukłuł jadem, przechytrzył go i sprawił, że smok zabił sam siebie.

W książce Jak mówić po smoczemu okazało się, że Alvinowi udało się uciec z żołądka martwego Dusiciela.

Zobacz też