FANDOM


Earsplitter (brak polskiego tłumaczenia) — smok z gatunku Gromogrzmot, pojawiający się w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, w odcinku Harmonia nieidealna oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Wygląd

Smok ten, rozmiarem i budową ciała nie różni się od pozostałych przedstawicieli swojego gatunku. Gromogrzmot ma jasnofioletową barwę skóry z domieszką delikatnego, ledwo widocznego koloru niebieskiego oraz zielonego na skrzydłach i pysku. Podobnie jak wszystkie smoki z tego gatunku, posiada również liczne, białe kropki pokrywające jego ciało.

Charakter

Smok ten jest bardzo troskliwy i odpowiedzialny, bowiem gdy jego młode zostało schwytane przez Śmiercipieśnia, nie zawahał się i próbował je ocalić, ryzykując przy tym utratą własnego życia.

Choć zwierzę na początku okazało się być agresywne w stosunku do ludzi, bez chwili namysłu ocaliło Czkawkę przed ogniem Śmiercipieśnia.

Historia

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Dziki Gromogrzmot wraz z młodym

Earsplitter wraz ze swoim młodym

Smok ten pojawia się w odcinku Harmonia nieidealna, gdzie początkowo atakuje jeźdźców. Później zaś zostaje wytresowany przez Czkawkę i wraz z nim wyrusza pokonać Śmiercipieśnia, który uwięził zarówno jego pisklę, jak i przyjaciół Hadocka.

Ostatecznie udaje się im pokonać wroga i ocalić jeźdźców oraz smoki, a wśród nich pisklę dzikiego Gromogrzmota. Oba smoki po czułym powitaniu odlatują z niebezpiecznej wyspy.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.