Jak Wytresować Smoka Wiki
Jak Wytresować Smoka Wiki
Uwaga! Minigra już nie istnieje!
Eel-roasting.jpg

Eel Roast (brak polskiego tłumaczenie) — jedna z minigier, w którą można było zagrać w grze School of Dragons, będąca formą zabawy ze smokiem. Znajdowała się w menu aktywnego osobnika.

Opis

Do minigry można się było dostać poprzez kliknięcie na swojego aktywnego smoka, a następnie na ikonę z węgorzem. Rozgrywka polegała na zestrzeliwaniu smokiem wyskakujących z wody węgorzy w określonych kolorach, a także na unikaniu pojawiających się co jakiś czas przeszkód. Zadaniem gracza było przejście jak największej liczby etapów i uzyskanie możliwie najwyższego wyniku.

Przebieg gry

W trakcie minigry smok znajdował się na małej kamiennej wysepce pośrodku rzeki, w której skakały węgorze. Klikając na zwierzęta, zestrzeliwało się je ogniem swojego smoka.

W prawym górnym rogu ekranu zaznaczony był kolor węgorzy, w które należało na danym etapie celować. Za zestrzelenie węgorza odpowiedniego koloru zyskiwało się punkty, a za trafienie w kolor nieodpowiedni traciło się je.

Gra podzielona była na etapy. Etap kończył się, gdy gracz zestrzelił wymaganą liczbę węgorzy danego koloru. Ilość ta podana była w prawym górnym rogu ekranu, tuż pod rysunkiem węgorza. Jeśli gracz ukończył etap bez trafienia w zły kolor, po etapie pojawiał się bonusowy poziom, podczas którego gracz mógł strzelać do wszystkich wyskakujących z wody białych węgorzy i zyskać dzięki temu więcej punktów.

Węgorze dzieliły się na zwykłe – różowe, czerwone, żółte, zielone i niebieskie – oraz na specjalne. Ta kategoria obejmowała dwa rodzaje węgorzy:

  • białe – węgorze bonusowe, pojawiające się od drugiego poziomu. Otaczała je błyszcząca aura. Po trafieniu takiego węgorza gracz otrzymywał bonusowe punkty. Zwierzęta pojawiały się w zwykłych etapach oraz były jedynymi celami do zestrzelenia podczas poziomów bonusowych.
  • brązowe – węgorze elektryczne, pojawiające się od siódmego poziomu. Ich ciała otaczały błyskawice. Po trafieniu takiego węgorza eksplozja pozwalała graczowi zdobyć punkty ze wszystkich zwierząt, które znajdowały się w chwili strzału nad powierzchnią.

Od trzeciego poziomu w minigrze pojawiały się fale, a od czwartego Straszliwce Straszliwe, czyli przeszkody utrudniające rozgrywkę. Trzeba było kolejno przeskakiwać nad nimi lub uchylać się. Ich nadejście sygnalizowały odpowiednie dźwięki, dzięki którym gracz miał czas na reakcję.

Ciekawostki

  • Kiedyś co pewien czas organizowane były wtorkowe promocje, podczas których zdobyte doświadczenie dla smoka było dwukrotnie większe niż zazwyczaj.
  • W grze można było zdobyć maksymalnie 400 smoczego XP, które to otrzymywało się po osiągnięciu progu 200 000 punktów.

Zobacz też