FANDOM


Elektryczny węgorz (ang. Electric eel) — jedna z poznanych odmian węgorzy.

Opis

Podobnie jak wszystkie węgorze, elektryczne są długie i prawie pozbawione płetw. Poruszają się w wodzie dzięki falistym ruchom ciała i spłaszczonemu ogonowi. Mają stosunkowo małe, czarne oczy, osadzone blisko końca szczęki.

Ich barwa jest czarno-żółta, jednak nie w pręgi, a w nieregularne wzory przypominające cętki. Takie ubarwienie ma charakter ostrzegawczy przed potencjalnymi drapieżnikami. Dodatkową ochroną, a zarazem cechą charakterystyczną tego gatunku jest to, iż zwierzęta te wytwarzają wyładowania elektryczne.

Siedlisko

Węgorze z tego gatunku zamieszkują zbiorniki wodne w okolicach Końca Świata.

Pojawienie się

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Węgorze te pojawiają się w trzecim sezonie serialu, w odcinku Koszmarny koszmar Sączysmark, chcąc odzyskać względy Hakokła próbuje wypłoszyć z wyspy samicę Koszmara Ponocnika, podrzucając jej węgorza elektrycznego, jednak Hakokieł, który przebywając w obecności jeźdźców częściowo pozbył się strachu przed tymi rybami, chroni samicę odtrącając zwierzę ogonem, przez co trafia ono w Sączysmarka i razi go prądem.

W grach

School of Dragons

Elektryczne węgorze pojawiają się w grze Eel Roast. Trafiając w nie, pozbywamy się wszystkich węgorzy znajdujących się nad wodą.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.