FANDOM


Trailer44
UWAGA NA SPOILERY!
Poniższe treści mogą zdradzać fabułę krótkometrażówki "Jak wytresować smoka: Święta w domu".
Czytasz na własne ryzyko!
Artykuł

Eret lub także Syn Ereta jest smoczym kłusownikiem służącym Drago Krwawdoniowi i jednocześnie wrogiem wikingów z Berk. Po raz pierwszy  pojawia się w filmie Jak Wytresować Smoka 2.

Wygląd

Mężczyzna jest zadbany i barwnie odziany. Nosi grube buty, granatowe spodnie oraz jasnobeżowy podkoszulek bez rękawów. Na to założoną ma szkarłatną tunikę, również pozbawioną rękawów. Biegnie aż do ud, gdzie rozdziela się w dwa wiszące z przodu pasy. Na ramiona zarzucony jest szeroki, futrzany, jasnobrązowy szal, spięty z przodu na krzyż srebrną klamrą w kształcie sowy. U szerokiego, niebiesko-brązowego pasa Eret nosi kilka sztuk mieczy, schowanych w pochwach. Na obu rękach znajdują się ciemnoszare skórzane karawasze, oplecione brązowym sznurkiem. 

Eret ma trójkątną szczękę i wysoki podbródek. Sredniej długości sztywne włosy zaczesane są prosto do tyłu. Bardzo wyraźne są także długie, czarne brwi oraz ozdobne malowidło zamiast brody, mieniące się różnymi odcieniami szarości. 

Charakter

Eret jest pewny siebie oraz ma doskonale opanowaną sztukę chwytania smoków. Bezwzględnie spełnia rozkazy swojego przywódcy, sam ma wielu podwładnych, którzy pomagają mu w pracy. Lęka się Drago. Zrobi wszystko, byleby ocalić własną skórę. Szpadka będzie się do niego zalecać, lecz ten prawdopodobnie będzie odtrącał jej zaloty.

Zdolności

  • Łowca smoków: początkowo Eret wiernie służy Drago, łapiąc, porywając i zmuszając do posłuszeństwa mające służyć mu smoki. Według pierwszych oficjalnych informacji o bohaterze, Eret sam konstruuje smocze pułapki oraz bronie, doskonale się również nimi posługuje. Celnie strzela w ofiarę, ma jednak trudność ze schwytaniem Nocnej Furii.
  • Treser smoków: kiedy Eret przechodzi na stronę jeźdźców, dość łatwo porozumiewa się ze smokami, chociaż wcześniej zwierzęta traktowały go jak zabawkę i wykorzystywały jego strach przed nową formą kontaktu z bestiami. 
  • Walka: mężczyzna jest doskonałym wojownikiem, szczególnie wprawionym w walce mieczem. Zawsze nosi u boku kilka krótkich sztuk tej broni i jest przygotowany na starcie z wrogiem.
  • Celność: bardzo dobra, Eret jest w stanie zestrzelić niemal każdego smoka w locie, a nawet wycelować w konkretną głowę Zębiroga Zamkogłowego. Nie jest jednak w stanie schwytać Nocnej Furii, a czasem również Śmiertnika Zębacza.

Historia

Jak Wytresować Smoka 2

Eret pierwszy raz pojawia się w starej, zniszczonej przez Oszołomostracha twierdzy Drago Krwawdonia. Tam trafia Czkawka oraz Astrid. Dowiedziawszy się o Drago, Czkawka decyduje się przekonać wojowników do przyjaźni ze smokami. W tym celu ponownie odwiedza Ereta i jego grupę. Kiedy na ratunek mu przybywają jeźdźcy, Szpadka,ujrzawszy Ereta, natychmiast się w nim zakochuje. Później wielokrotnie usiłuje go poderwać, jednak bezskutecznie. 

Ostatecznie Eret staje po stronie smoczych jeźdźców.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier

Szablon:Spoiler-end

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.