Eruptodon Island (brak polskiego tłumaczenia) — jedna z lokalizacji pojawiających się w grach School of Dragons oraz DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Wygląd

Według gry School of Dragons ląd należy do tych typowo wulkanicznych. Wyspa jest niewielka, złożona z mnóstwa spiczastych, stromych skalnych występów otaczających komin wulkanu, a wokół niej znajdują się liczne formacje skalne. Z jednej strony lądu umiejscowiony jest łagodny stok, a w niewielkiej odległości od niego cumuje łódź Ereta. Między głazami wije się ścieżka, którą gracz może dotrzeć do leża Eruptodona w górnych partiach wyspy, a także wejść do środka komina wulkanicznego i przejść nad basenami z lawą. Na wyspie nie występują żadne rośliny. Wokół niej panuje półmrok i unosi się dym, przypuszczalnie popiół wulkaniczny.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

W grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk Eruptodon Island jest miejscem poszukiwania jaj Eruptodona i Księżniczki Ognioglist.

School of Dragons

Eruptodon Island pojawiła się w grze wraz z rozszerzeniem Return to Dragon Island. W trakcie fabuły dodatku okazuje się, że bohaterowie muszą wydrążyć otwory w ścianie wulkanu na Dragon Island, jednak żaden ze smoków nie jest w stanie wytrzymać temperatury panującej wewnątrz góry. Valka proponuje odnalezienie Eruptodona, a Eret zabiera gracza do znanego mu legowiska smoka na Eruptodon Island. Po wykonaniu kilku późniejszych zadań zwierzę staje się towarzyszem postaci już na stałe.

Ciekawostki

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.