FANDOM


Snaptrapper transparent
Ta strona dotyczy smoka z komiksu i gier. Jeśli szukasz smoka z książek, zobacz Fioletowa Śmierć (książka).
Krzyż Berk
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.
Artykuł

Fioletowa Śmierć (ang. Purple Death) — gigantyczny gatunek smoka, prawdopodobnie należący do wodnej klasy. Pojawia się w komiksach oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Wygląd

Fioletowa Śmierć jest smokiem monstrualnych wręcz rozmiarów, wyglądem przypomina połączenie Czerwonej Śmierci oraz Ripwreckera. Skóra smoka jest gruba i odporna na wiele ataków, posiada ciemnofioletową barwę. Gad ma jedną parę żółtych oczu, w przeciwieństwie do Czerwonej Śmierci, która ma ich trzy. Prawdopodobnie skóra smoka składa się z koralowców. Na nosie zwierzęcia znajduje się potężny róg, z jego brody wyrastają długie czułki. Posiada również ogromne, ostre jak brzytwa zęby i pazury.

Siedlisko i dieta

Naturalnym siedliskiem Fioletowej Śmierci są prawdopodobnie morskie głębiny, w których przez większość czasu śpi. Fioletowa Śmierć pojawiająca się w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk zamieszkuje natomiast głębokie jezioro.

Nie wiadomo, czym żywią się smoki tego gatunku, ale ze względu na środowisko życia najprawdopodobniej są to ryby lub owoce morza.

Zachowanie i tresura

Smok ten przez większość życia jest spokojny, ponieważ śpi na dnie głębokich zbiorników wodnych. Po przebudzeniu jednak zaczyna wyrządzać wiele szkód - z powodu swojej masy poruszając się, wywołuje trzęsienia ziemi, biorące początek pod powierzchnią wody. Trudno go też zatrzymać - jest niezwykle silny, wytrzymały, a także odpowiada agresją, gdy zostanie zaatakowany.

Nie wiadomo, czy ten gatunek da się wytresować. Można go uspokoić z pomocą hipnozy Zmiennoskrzydłego, ale samo w sobie oswojenie go wydaje się niemożliwe.

Moce i umiejętności

Ogień

Ogień Fioletowej Śmierci przypomina ogień Gnatochrupa i Czerwonej Śmierci. Są to płonące chmury, prawdopodobnie podpalonego metanu.

Umiejętności bojowe

Fioletowa Śmierć jest jednym z najpotężniejszych smoków na całym Archipelagu. Połączenie jej wielkości z ogromną wytrzymałością i siłą czyni z niej przeciwnika niemal niemożliwego do pokonania. Z pomocą swoich szczęk, łap, ogona i ognia potrafi zmieść z powierzchni wody nawet dużą flotę. Dzięki swojej grubej skórze gad jest też odporny na wiele ataków, między innymi na ogień i pociski z katapult.

Inne

Smok potrafi poprzez swoje duże rozmiary nieumyślnie powodować trzęsienia ziemi.

Słabości

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Pojawienie się

The Legend of Ragnarok

Osobnik tego gatunku o imieniu Ragnarok pojawia się w jednym z komiksów w szóstym numerze magazynu "Dragons". Wikingowie wierzą w legendę, według której trzęsienie ziemi i pojawienie się wielkiego potwora pochodzącego z morza ma zwiastować nadejście Ragnaroku, mitycznego końca świata ludzi i bogów. Kiedy więc ziemia zaczyna się trząść, berkianie są przekonani, że zbliża się zapowiedziane wydarzenie. Rzeczywiście, tąpnięcia są spowodowane przebudzeniem się i poruszaniem ogromnej Fioletowej Śmierci, nazwanej od mitycznego końca świata właśnie Ragnarokiem. Berkianie razem z Albrechtem, który decyduje się im pomóc, próbują odeprzeć atak bestii, jednak ta bez trudu radzi sobie z flotą. W uratowaniu wyspy pomaga Phantom - samica Zmiennoskrzydłego wytresowana przez Czkawkę. Używa ona swojego hipnotyzującego wzroku do uspokojenia Fioletowej Śmierci i odesłania jej w głębiny.

Znani przedstawiciele

Inne

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Purple Death RoB 4

Fioletowa Śmierć pojawiła się w grze po aktualizacji czerwcu 2018 roku. Jest szóstym ze smoków legendarnych. Smok zamieszkuje północno-zachodnią część wyspy. Jego jezioro znajduje się nad Ragnarok Rock.

Aby odblokować tego smoka, należy:

  • mieć 6 800 wikingów na Berk,
  • mieć odblokowanego Oszołomostracha Drago,
  • uzbierać kolekcję lub zapłacić 175 000 run.

Dzięki posiadaniu Fioletowej śmierci:

  • zostaje odblokowany ląd Ragnarok Rock,
  • zostaje odblokowany dostęp do kolekcji, za które można dostać smoki porzucone,
  • można czasowo podwyższyć dwukrotnie statystyki dotyczące zbierania surowego bursztynu,
  • zostają odblokowane poszukiwania Fioletowej Śmierci (trwają 22 godziny).

Ciekawostki

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały CieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomSkrzydłocieńStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class GruchotnikPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperDeathly GaleslashGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHushbogleRidgesnipper
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.