Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Snaptrapper transparent.png
Ta strona dotyczy smoka z komiksu i gier. Jeśli szukasz smoka z książek, sprawdź Fioletowa Śmierć (książka).
Krzyż Berk.png
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.
Artykuł

Fioletowa Śmierć (ang. Purple Death) — gigantyczny gatunek smoka, prawdopodobnie należący do klasy wodnej. Pojawia się w komiksach oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Wygląd

Fioletowa Śmierć jest smokiem monstrualnych wręcz rozmiarów, wyglądem przypomina połączenie Czerwonej Śmierci oraz Ripwreckera. Skóra smoka jest gruba i odporna na wiele ataków, posiada ciemnofioletową barwę. Gad ma jedną parę żółtych oczu, w przeciwieństwie do Czerwonej Śmierci, która ma ich trzy. Prawdopodobnie skóra smoka składa się z koralowców. Na nosie zwierzęcia znajduje się potężny róg, z jego brody wyrastają długie czułki. Posiada również ogromne, ostre jak brzytwa zęby i pazury. Nie posiada skrzydeł.

Siedlisko i dieta

Naturalnym siedliskiem Fioletowej Śmierci są prawdopodobnie morskie głębiny, w których przez większość czasu śpi. Fioletowa Śmierć pojawiająca się w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk zamieszkuje natomiast głębokie jezioro.

Nie wiadomo, czym żywią się smoki tego gatunku, ale ze względu na środowisko życia najprawdopodobniej są to ryby lub owoce morza.

Zachowanie i tresura

Smok ten przez większość życia jest spokojny, ponieważ śpi na dnie głębokich zbiorników wodnych. Po przebudzeniu jednak zaczyna wyrządzać wiele szkód – z powodu swojej masy poruszając się, wywołuje trzęsienia ziemi, biorące początek pod powierzchnią wody. Trudno go też zatrzymać – jest niezwykle silny, wytrzymały, a także odpowiada agresją, gdy zostanie zaatakowany.

Nie wiadomo, czy ten gatunek da się wytresować. Można go uspokoić z pomocą hipnozy Zmiennoskrzydłego, ale samo w sobie oswojenie go wydaje się niemożliwe.

Moce i umiejętności

Ogień

Ogień Fioletowej Śmierci przypomina ogień Gnatochrupa i Czerwonej Śmierci. Są to płonące chmury, prawdopodobnie podpalonego metanu.

Umiejętności bojowe

Fioletowa Śmierć jest jednym z najpotężniejszych smoków na całym Archipelagu. Połączenie jej wielkości z ogromną wytrzymałością i siłą czyni z niej przeciwnika niemal niemożliwego do pokonania. Z pomocą swoich szczęk, łap, ogona i ognia potrafi zmieść z powierzchni wody nawet dużą flotę. Dzięki swojej grubej skórze gad jest też odporny na wiele ataków, między innymi na ogień i pociski z katapult.

Inne

Smok potrafi poprzez swoje duże rozmiary nieumyślnie powodować trzęsienia ziemi.

Słabości

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Pojawienie się

The Legend of Ragnarok

Osobnik tego gatunku o imieniu Ragnarok pojawia się w jednym z komiksów w szóstym numerze magazynu "Dragons". Wikingowie wierzą w legendę, według której trzęsienie ziemi i pojawienie się wielkiego potwora pochodzącego z morza ma zwiastować nadejście Ragnaroku, mitycznego końca świata ludzi i bogów. Kiedy więc ziemia zaczyna się trząść, berkianie są przekonani, że zbliża się zapowiedziane wydarzenie. Rzeczywiście, tąpnięcia są spowodowane przebudzeniem się i poruszaniem ogromnej Fioletowej Śmierci, nazwanej od mitycznego końca świata właśnie Ragnarokiem. Berkianie razem z Albrechtem, który decyduje się im pomóc, próbują odeprzeć atak bestii, jednak ta bez trudu radzi sobie z flotą. W uratowaniu wyspy pomaga Phantom – samica Zmiennoskrzydłego wytresowana przez Czkawkę. Używa ona swojego hipnotyzującego wzroku do uspokojenia Fioletowej Śmierci i odesłania jej w głębiny.

Znani przedstawiciele

Inne

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Purple Death RoB 4.png

Fioletowa Śmierć pojawiła się w grze po aktualizacji czerwcu 2018 roku. Jest szóstym ze smoków legendarnych. Zamieszkuje północno-zachodnią część wyspy. Jej jezioro znajduje się nad Ragnarok Rock.

Aby odblokować tego smoka, należy:

  • mieć 6 800 wikingów na Berk,
  • mieć odblokowanego Oszołomostracha Drago,
  • uzbierać kolekcję lub zapłacić 175 000 run.

Dzięki posiadaniu Fioletowej śmierci:

  • zostaje odblokowany ląd Ragnarok Rock,
  • zostaje odblokowany dostęp do kolekcji, za które można dostać smoki porzucone,
  • można czasowo podwyższyć dwukrotnie statystyki dotyczące zbierania surowego bursztynu,
  • zostają odblokowane poszukiwania Fioletowej Śmierci (trwają 22 godziny).

Ciekawostki

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperSlumberjackThunderbottomZipplewraith
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Advertisement