Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Fioletowy oleander

Fioletowy oleander (ang. Purple Oleander) — jeden z gatunków oleandra, który spotkać można na wyspach Archipelagu. Jest też jednym ze składników potrzebnych do stworzenia antidotum na sok ze smoczego korzenia.

Opis

Fioletowy oleander do złudzenia swoim kształtem i rozmiarem przypomina niebieskiego oleandra, nie czyni on jednak smokom krzywdy, a wręcz przeciwnie, zmieszany z odpowiednimi składnikami może posłużyć jako lekarstwo. Posiada on fioletoworóżową barwę, która czyni go niezwykle podobnym do gorzkotrawu. Jego kielich jest dość szeroko otwarty, a każdy kwiat zazwyczaj liczy sobie pięć płatków.

Znaczenie

Fioletowy oleander jest jednym ze składników potrzebnych do stworzenia antidotum na sok ze smoczego korzenia. Jest to najistotniejszy element mikstury, od którego m.in. bierze ona swój kolor.

Pojawienie się

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Fioletowy oleander pojawia się w odcinku Wróg mojego wroga. Jest on niezbędny do sporządzenia antidotum na dolegliwości wywoływane przez sok ze smoczego korzenia, którym został nasączony grot strzały użytej do zestrzelenia Szczerbatka. Smok bardzo źle znosi działanie trucizny. Dagur, widząc to, mówi Czkawce, że zna przepis na antidotum. Razem wyruszają w głąb wyspy, by zebrać potrzebne składniki.

Po pewnym czasie udaje im się odnaleźć poszukiwany kwiat, znajduje się on jednak na szczycie ogromnej skały, przez co mężczyźni potrzebują trochę więcej czasu, aby się do niego dostać. Gdy Czkawka próbuje zdobyć potrzebą roślinę, atakują ich Łowcy. Ostatecznie pomimo trudności wikingom udaje się zdobyć ostatni składnik i przyrządzić lekarstwo.

Zobacz też