Fireball frenzy.jpg

Fireball Frenzy (brak polskiego tłumaczenia) — jedna z minigier w grze School of Dragons, znajdująca się w lokalizacji Training Grounds, w Smoczej Akademii. Umożliwia ona graczom strzelanie do rozwieszonych w labiryncie tarcz.

Opis

Do gry można się dostać poprzez Smoczą Akademię w Training Grounds lub przez menu gracza. Polega ona na strzelaniu ogniem dosiadanego smoka lub bełtami z kuszy stworzonej z tarczy Czkawki do rozwieszonych w labiryncie tarcz. Każdy z zestrzelonych wizerunków daje określoną liczbę punktów. Zadaniem gracza jest osiągnięcie możliwie jak najwyższego wyniku.

Przebieg gry

Tryb Single Player

W trybie dla pojedynczego gracza w minigrę można zagrać na dwa sposoby: na smoku lub z kuszą. W pierwszym z nich gracz dosiada swojego smoka. Sterowany przez komputer wierzchowiec wędruje przez labirynt podziemi lub drewnianych barier ustawionych na arenie, a zadaniem gracza jest celować i strzelać do rozwieszonych wokół tarcz. W trybie z kuszą postać porusza się po tych mapach pieszo, choć gracz nadal nią nie steruje. Runda z kuszą wymaga też przejścia nie jednego, a dwóch labiryntów.

Fireball frenzy2.png

W grze można natknąć się na kilka rodzajów tarcz: z wizerunkami owiec, smoków, wikingów oraz jeźdźców, a także ze znakami zapytania. Za trafienie w wizerunki zwierząt i wikingów gracz otrzymuje punkty, jednak strzelenie w tarcze z wizerunkami Czkawki, Astrid lub Szczerbatka skutkuje obniżeniem wyniku. Tarcze ze znakami zapytania zapewniają natomiast losową liczbę punktów.

Na obu poziomach pojawiają się inne zestawy tarcz. Każdy z wizerunków ma przypisaną stałą ilość punktów, jaką daje lub odbiera.

Poziom ze smokiem:

  • Tarcza z owcą: +50 punktów
  • Tarcza z wikingiem: +200 punktów
  • Tarcza ze smokiem: +500 punktów
  • Tarcza z Astrid: -100 punktów
  • Tarcza z Czkawką: -200 punktów

Gronkleiron4 zps0101d280.png

Poziom z kuszą:

Tryb Multiplayer

W trybie wieloosobowym rozgrywka wygląda bardzo podobnie, a jedyną różnicą jest fakt, że na jednej planszy znajduje się dwóch graczy na swoich wierzchowcach. Aby zagrać w dwie osoby, należy zaprosić kogoś ze znajomych. Gdy ten pojawi się na mapie, rozpoczyna się standardowa rozrywka. W tym trybie pojawiają się też dodatkowe elementy interfejsu – dwa okienka z dodatkami, tak zwanymi wspomagaczami, które można nabywać w Store i używać w czasie zmagań. Należą do nich:

  • Inteligentna bomba (ang. Smart Bomb) – namierza i trafia wszystkie tarcze znajdujące się naprzeciw gracza.
  • Jaczy mogel (ang. Yaknog) – trafia drugiego gracza i czasowo ogranicza mu widoczność.

Po zakończeniu rozgrywki gracz z większą ilością punktów otrzymuje 15 pucharów, a z mniejszą – traci 15 pucharów.

Ciekawostki

  • Tryb z kuszą odblokowuje się po wykonaniu zadania Mysteries of Gronckle Iron.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.