FANDOM


Fireball frenzy
Fireball Frenzy (brak polskiego tłumaczenia) — jedna z minigier w grze School of Dragons, znajdująca się w lokalizacji Training Grounds, w Smoczej Akademii. Umożliwia ona graczom strzelanie do rozwieszonych w labiryncie tarcz.

Opis

Do gry można się dostać poprzez Smoczą Akademię w Training Grounds lub przez menu gracza. Polega ona na strzelaniu ogniem dosiadanego smoka lub bełtami z kuszy stworzonej z tarczy Czkawki do rozwieszonych w labiryncie tarcz. Każdy z zestrzelonych wizerunków daje określoną liczbę punktów. Zadaniem gracza jest osiągnięcie możliwie jak najwyższego wyniku.

Przebieg gry

Tryb Single Player

W trybie dla pojedynczego gracza w minigrę można zagrać na dwa sposoby: na smoku lub z kuszą. W pierwszym z nich gracz dosiada swojego smoka, jeśli ten ma już formę nastoletnią lub dorosłą, lub Szczerbatka, jeśli aktywnym smokiem gracza jest pisklę. Sterowany przez komputer wierzchowiec wędruje przez labirynt podziemi lub drewnianych barier ustawionych na arenie, a zadaniem gracza jest celować i strzelać do rozwieszonych wokół tarcz. W trybie z kuszą postać porusza się po tych mapach pieszo, choć gracz nadal nią nie steruje. Runda z kuszą wymaga też przejścia nie jednego, a dwóch labiryntów.

Fireball frenzy2
W grze można natknąć się na kilka rodzajów tarcz: z wizerunkami owiec, smoków, wikingów oraz jeźdźców, a także ze znakami zapytania. Za trafienie w wizerunki zwierząt i wikingów gracz otrzymuje punkty, jednak strzelenie w tarcze z wizerunkami Czkawki, Astrid lub Szczerbatka skutkuje obniżeniem wyniku. Tarcze ze znakami zapytania zapewniają natomiast losową liczbę punktów.

Na obu poziomach pojawiają się inne zestawy tarcz. Każdy z wizerunków ma przypisaną stałą ilość punktów, jaką daje lub odbiera.

Poziom ze smokiem:

  • Tarcza z owcą: +50 punktów
  • Tarcza z wikingiem: +200 punktów
  • Tarcza ze smokiem: +500 punktów
  • Tarcza z Astrid: -100 punktów
  • Tarcza z Czkawką: -200 punktów
Gronkleiron4 zps0101d280

Poziom z kuszą:

Tryb Multiplayer

W trybie wieloosobowym rozgrywka wygląda bardzo podobnie, a jedyną różnicą jest fakt, że na jednej planszy znajduje się dwóch graczy na swoich wierzchowcach. Aby zagrać w dwie osoby, należy zaprosić kogoś ze znajomych. Gdy ten pojawi się na mapie, rozpoczyna się standardowa rozrywka. W tym trybie pojawiają się też dodatkowe elementy interfejsu – dwa okienka z dodatkami, tak zwanymi wspomagaczami, które można nabywać w Store i używać w czasie zmagań. Należą do nich:

  • Inteligentna bomba (ang. Smart Bomb) – namierza i trafia wszystkie tarcze znajdujące się naprzeciw gracza.
  • Jaczy mogel (ang. Yaknog) – trafia drugiego gracza i czasowo ogranicza mu widoczność.

Po zakończeniu rozgrywki gracz z większą ilością punktów otrzymuje 15 pucharów, a z mniejszą – traci 15 pucharów.

Ciekawostki

  • Tryb z kuszą odblokowuje się po wykonaniu zadania Mysteries of Gronckle Iron.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.