Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Artykuł

Flame Whipper (brak polskiego tłumaczenia) — gatunek smoka, pojawiający się jedynie w grze School of Dragons. Przedstawiciel klasy ognistej. Słynie ze swojej zdolności odrzucania ogona.

Wygląd

Smok jest średniej wielkości, nie przerasta dorosłego człowieka. Zaopatrzona w duże oczy i niezwykle długi język w paszczy głowa jest bardzo duża w stosunku do ciała zwierzęcia.

Tułów jest wąski i smukły, wręcz nieproporcjonalnie mały. Flame Whipper porusza się na czterech łapach. Ich spore palce są opatrzone przyssawkami odpowiedzialnymi za możliwość przemieszczania się po ścianach i stropach – są dość mocne, by pozwolić zwierzęciu na ruch do góry nogami. Ogon gada bardziej przypomina odwłok, aniżeli faktyczny ogon, i kończy się czymś na wzór żądła.

Ubarwienia tego gatunku są dosyć jaskrawe, świadczące o tym, jak bardzo poszczególne osobniki są jadowite.

Siedlisko i dieta

Według gry School of Dragons Flame Whippery zamieszkują Impossible Island.

Podobnie jak inne gatunki, smok gustuje w rybach lub innym mięsie zwierzęcym. Urozmaica swoją dietę także o tropikalną roślinę, która rośnie na jego rodzinnej wyspie.

Zachowanie i tresura

Flame Whippery to smoki bardzo terytorialne i agresywne. Mają silny instynkt nakazujący im bronić członków swojego stada, przede wszystkim młodych. Żyją z dala od innych ludzi i smoków, a gdy intruzi zbliżą się do ich gniazda, bez wahania atakują. Jeśli nic ich nie niepokoi, można znaleźć je w tropikalnych zaroślach, zajadające się swoją ulubioną rośliną, lub przesiadujące na sklepieniu swojego gniazda.

Nieznana jest metoda tresury Flame Whippera. Dorosły smok jest prawdopodobnie zbyt agresywny, by dało się z nim w normalnych warunkach stworzyć więź. Możliwe jest natomiast oswojenie młodego zwierzęcia, ponieważ na tym etapie życia Flame Whippery są bardzo ciekawskie i śmiałe.

Moce i umiejętności

Ogień

Flame Whipper pluje wąskimi chmurami ognia, które z ogólnego wyglądu nieco przypominają zionięcia Gnatochrupa. W przeciwieństwie do splunięć większości smoków, z reguły kondensujących się w pojedynczy strumień czy pocisk, ogień Flame Whippera jest mniej skupiony.

Ogon

Podobnie jak gekony, smok jest w stanie odrzucić ogon od swojego ciała, jeśli wyczuje zagrożenie. Pozostawiona część ciała nawet po odłączeniu się nadal się porusza, przyciągając uwagę przeciwników wcześniej zainteresowanych smokiem. Ogon jest również nasycony słabą trucizną o kwaśnym odczynie, która może na krótko sparaliżować drapieżnika.

Język

Flame Whipper dysponuje długim, chwytnym językiem. Pomaga mu on między innymi w łapaniu pokarmu.

Zwinność

Dzięki szczupłej budowie ciała oraz szerokim przyssawkom na palcach Flame Whipper jest szybkim i zwinnym smokiem. Dodatkowo przyssawki sprawiają, że posiada on umiejętność wspinania się po ścianach, a nawet przemieszczania się do góry nogami.

Inne umiejętności

Flame Whipper jest jedynym smokiem, którego nie odstrasza Dragon Bloom. Gatunek ten wykształcił odporność na zapach, który roztacza roślina, dzięki czemu może spokojnie egzystować na Impossible Island i mieć dostęp do swojego ulubionego pokarmu, jakim są egzotyczne rośliny.

Słabości

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

W grach

School of Dragons

Flame Whipper pojawił się wraz z aktualizacją 2 marca 2017 roku. Jego jajo kosztuje 750 gemów i wykluwa się 12 godzin. Pisklę tego gatunku można też zdobyć, wykonując odpowiednią misję z rozszerzenia Secret of the Leviathan. Smok posiada własną animację.

Ciekawostki

  • Smoki są wzorowane na jaszczurkach z rodziny gekonowatych.
  • Nazwę dla gatunku wymyśliła Phlegma.
  • Z wypowiedzi Phlegmy w czasie pobytu na Impossible Island wynika, że tropikalna roślina będąca pożywieniem Flame Whipperów to monstera dziurawa.
  • Truciznę smoków można zneutralizować odtrutką o odczynie zasadowym.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperSlumberjackThunderbottomZipplewraith
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Advertisement