Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Snaptrapper transparent.png
Artykuł dotyczy postaci. Jeśli szukasz odcinka serialu, zobacz Florek (odcinek).

Florek (ang. Snuffnut) — smok, przedstawiciel gatunku Zmiennoskrzydły, pojawiający się w serialu, w odcinku Florek, oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Wygląd

Barwa Florka jest typowa dla większości Zmiennoskrzydłych - ciemnoczerwona z beżowym podbrzuszem. Smok potrafi kamuflować się, przybierając barwę otoczenia.

Historia

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Smok pojawia się w odcinku Florek. Ze względu na fakt, że Throk chce sprawić, by Szpadka stała się jego oblubienicą, jej brat pozoruje własną śmierć wskutek pożarcia przez Zmiennoskrzydłego. Chce w ten sposób zapewnić siostrze wolność i pozwolić jej odejść z Throkiem. Szpadka jednak maluje Mieczyka na brzuchu Zmiennoskrzydłego, który rzekomo go pożarł, i nazywa go Florek, czyniąc go jej nowym "bratem". Zwierzę jednak atakuje ją. Dziewczynę ratuje Throk, który daje smokowi rybę.

Podczas rozmowy ze Śledzikiem i Sączysmarkiem, Throk zdaje sobie sprawę, że tresura Florka jest jedynym sposobem na zdobycie serca Szpadki. Próbując poskromić dzikiego smoka mężczyzna o mało nie ginie - uchodzi z życiem dzięki pomocy Czkawki. Florek ucieka do swojego stada, jednak to nie chce go przyjąć z powodu malunku - farba na brzuchu nie pozwala mu w pełni zniknąć, a smoki nie chcą się narażać. Mieczyk i Szpadka wciągają jednak gada w wodospad, który zmywa z niego malowidło. Florek znika i odlatuje ze stadem.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Ciekawostki

  • Smok jest drugim wytresowanym osobnikiem ze swojego gatunku, choć jego tresura nie była pełna. Pierwszym wytresowanym Zmiennoskrzydłym jest Phantom.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP.png
Dragon icon TOOTHLESS.png
Humans icon DRAGO.png
Humans icon GOTHI.png
Humans icon HEATHER.png
Scifim 2.png
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier