Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Artykuł

Foreverwing (brak polskiego tłumaczenia) — jeden z największych poznanych gatunków smoków, przedstawiciel tajemniczej klasy. Po raz pierwszy pojawia się w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk, a później w komiksie The Serpent's Heir, gdzie odgrywa kluczową rolę.

Wygląd

Wszystkie poznane osobniki tego gatunku mają formę tytaniczną. Smok w tym stadium rozwoju osiąga ogromne rozmiary, sięgające ponad stu metrów długości, więc wielkością zbliżony jest do Czerwonej Śmierci.

Naturalną barwą skóry Foreverwinga jest brąz. Ze względu na stany hibernacji, w których smok może spędzić dziesiątki, a nawet setki lat, jego grzbiet często porośnięty jest bujną roślinnością, głównie drzewami. Także sama skóra smoka ma strukturę oraz barwę przywodzącą na myśl pnie drzew, połączone i poskręcane ze sobą w kształt masywnego stworzenia. Cechy te tworzą naturalny kamuflaż, przez co bardzo trudno rozpoznać smoka skrywającego się na lądzie.

Łapy są niezwykle grube i silne, podobnie jak tułów. Z grzbietu wyrastają sporych rozmiarów skrzydła, pozwalające smokowi latać. Krótka, gruba szyja łączy tułów ze spłaszczoną głową. Pysk jest duży, zęby stosunkowo małe i niezbyt ostre. Małe oczy osadzone są blisko siebie, za nozdrzami. Z tyłu głowy wyrasta charakterystyczna korona, która także sprawia wrażenie złożonej z wydłużonych, poskręcanych bali drewna.

Siedlisko i dieta

Jedyne poznane osobniki z gatunku zamieszkiwały Nepenthe Island. Foreverwing z gry DreamWorks Dragons: Rise of Berk zajmuje grotę i las za wioską Berk.

Nie jest znana dieta tych ogromnych gadów, jednak plują one płynną lawą.

Zachowanie i tresura

Foreverwingi są dosyć łagodnymi olbrzymami, które śpią przez większość swojego czasu i nie lubią, gdy przerywa im się ów sen. Mają raczej pokojowe nastawienie do swoich skrzydlatych pobratymców, niezależnie od tego, czy są to przedstawiciele innych gatunków, czy również Foreverwingi - przykładem jest Nepenthe Island, na której żyło obok siebie aż sześć osobników.

Choć spokojne w stanie hibernacji, nie tolerują tych, którzy przeszkadzają im w ich długim śnie. Zbudzone stają się niespokojne i wrogie, rozsierdzone powodują ogromne zniszczenia wokół siebie, jednak głównie za sprawą swojego rozmiaru.

Nieznana jest metoda tresury tych ogromnych gadów. Z natury są one nieszkodliwe i przesypiają większość swojego życia, więc pokojowa koegzystencja ludzi z nimi jest możliwa nawet bez tresury - wystarczy pozwolić im na spokojny sen.

Moce i umiejętności

Ogień

Foreverwing posiada zdolność wypluwania ze swojego pyska płynnej lawy, zupełnie tak samo jak smoki z kamiennej klasy. Zdaje się mieć ograniczoną kontrolę nad kierunkiem splunięcia, gdyż owa lawa po prostu wylewa się z jego szczęk, przywodząc przy tym na myśl wodospad.

Według gry DreamWorks Dragons: Titan Uprising smok pluje natomiast zielonkawą substancją przypominającą kwas.

Kamuflaż

Ze względu na charakterystyczne struktury na grzbiecie przypominające las iglasty, nawet pomimo ogromnych rozmiarów smok jest w stanie wtopić się w otoczenie i pozostać niezauważonym, przybierając wygląd typowo zalesionej rzeźby terenu. Inne, mniejsze smoki, nawet z klasy tropicieli, nie są w stanie wywęszyć Foreverwinga.

Słabości

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Pojawienie się

The Serpent's Heir

SerpentHeir-Foreverwing3.jpg

Smoki z tego gatunku zamieszkiwały Nepenthe Island. Przez wiele lat, śpiąc, tworzyły one powierzchnię tej wyspy, na której mieszkali niczego nieświadomi ludzie.

W pewnym momencie wyspę zaczynają nawiedzać tajemnicze trzęsienia ziemi. Mieszkańcy proszą o pomoc Czkawkę, który po przybyciu na miejsce razem z innymi jeźdźcami odkrywa śpiące Foreverwingi. Obudzone smoki z początku są zdezorientowane i niespokojne, niszczą zabudowania, które ostały się na wyspie, jednak po interwencji Szczerbatka jako Alfy uspokajają się, opuszczają wyspę i odlatują każdy w swoją stronę.

Znani przedstawiciele

Z gier

DreamWorks Dragons: Titan Uprising

Inne

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Foreverwing RoB.png

Foreverwing pojawił się w grze po aktualizacji w maju 2015 roku. Jest drugim ze smoków legendarnych. Zamieszkuje północną część wyspy. Jego las znajduje się między Ragnarok Rock a Freya's Field.

Aby odblokować tego smoka, należy:

 • mieć 160 wikingów na Berk,
 • mieć odblokowaną Zieloną Śmierć,
 • uzbierać kolekcję lub zapłacić 30 000 run.

Dzięki posiadaniu Foreverwinga:

 • zostaje odblokowane jedno dodatkowe miejsce do zbierania drewna,
 • zostaje odblokowany dostęp do kolekcji, za które można dostać smoki ziemne,
 • można czasowo podwyższyć statystyki dotyczące zbierania drewna,
 • zostają odblokowane poszukiwania Foreverwinga (trwają 12 godzin).

Ciekawostki

 • Smok prawdopodobnie pojawia się na początku Księgi smoków.
 • Jest to jedyny poznany smok, na którym występują struktury podobne do drzew iglastych.
 • Smok ten mimo swoich wielkich rozmiarów może latać.
 • Foreverwing może żyć stadnie z innymi smokami ze swojego gatunku
 • Jego organizm wytwarza substancję, która pozwala mu na tak długą hibernację. Gdy smoki z tego gatunku tworzyły powierzchnię wyspy, substancja przedostawała się do wody w "gorących źródłach", co powodowało senność u mieszkańców wyspy i u smoków jeźdźców. Tymi "źródłami" były w rzeczywistości nozdrza Foreverwingów.
 • Według gry DreamWorks Dragons: Rise of Berk Foreverwing posiada zdolność telepatii, z czego jeden z osobników posiada specjalną, telepatyczną więź z Czkawką. Tej zdolności nie potwierdza jednak komiks The Serpent's Heir.
 • Wszystkie poznane Foreverwingi były smokami tytanicznymi. Nieznany jest zatem ich wygląd i przyzwyczajenia w formie dorosłej[1].

Przypisy

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperThunderbottom
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Advertisement