FANDOM


Artykuł

Foreverwing (brak polskiego tłumaczenia) - jeden z największych poznanych gatunków smoków, przedstawiciel tajemniczej klasy. Po raz pierwszy pojawia się w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk, później zaś w komiksie The Serpent's Heir, gdzie odgrywa kluczową rolę.

Wygląd

Smok osiąga ogromne rozmiary, prawdopodobnie sięgające kilkudziesięciu (lub nawet ponad stu) metrów wysokości i długości. Wielkością zbliżony jest do Czerwonej Śmierci.

Naturalną barwą skóry Foreverwinga jest brąz. Ze względu na stany hibernacji, w których smok może spędzić dziesiątki, a nawet setki lat, ich grzbiety często porośnięte są bujną roślinnością, głównie drzewami. Także sama skóra smoka ma strukturę oraz barwę przywodzącą na myśl pnie drzew, połączone i poskręcane ze sobą w kształt masywnego stworzenia. Cechy te tworzą naturalny kamuflaż, przez co bardzo trudno rozpoznać smoka skrywającego się na lądzie.

Łapy są niezwykle grube i silne, podobnie jak tułów. Krótka, gruba szyja łączy tułów ze spłaszczoną głową. Pysk jest duży, zęby stosunkowo małe i niezbyt ostre. Małe oczy osadzone są blisko siebie, za nozdrzami. Z tyłu głowy wyrasta charakterystyczna korona, która także sprawia wrażenie złożonej z wydłużonych bali drewna.

Smok posiada skrzydła pozwalające mu latać.

Siedlisko i dieta

Jedyne poznane osobniki z gatunku zamieszkiwały Wyspę Nepenthe. Foreverwing z Rise of Berk zamieszkiwał grotę za Wyspą Berk.

Nie jest znana dieta tych ogromnych gadów, jednak plują one płynną lawą.

Zachowanie

Foreverwing jest dosyć łagodnym olbrzymem, który śpi przez większość swojego czasu i nie lubi, gdy mu się ów sen przerywa. Rzadko kiedy są wrogo nastawione do smoków innych gatunków, czy nawet własnego - przykładem jest Wyspa Nepenthe, na której żyło obok siebie aż sześć osobników.

Choć spokojne w stanie hibernacji, nie tolerują tych, którzy przeszkadzają im w ich długim śnie. Zbudzone stają się niespokojne i wrogie, rozsierdzone powodują ogromne zniszczenia wokół siebie, jednak głównie za sprawą swojego rozmiaru. Foreverwingi ulegają władzy alfy.

Moce i umiejętności

Ogień

Foreverwing posiada zdolność wypluwania ze swojego pyska płynnej lawy, zupełnie tak samo jak smoki z kamiennej klasy. Zdaje się mieć ograniczoną kontrolę nad kierunkiem splunięcia, gdyż owa lawa po prostu wylewa się z jego szczęk, przypominając przy tym wodospad.

Kamuflaż

Ze względu na charakterystyczne struktury na grzbiecie przypominające las iglasty, to nawet pomimo ogromnych rozmiarów smok jest w stanie wtopić się w otoczenie i pozostać niezauważonym, przybierając wygląd typowo zalesionej rzeźby terenu. Inne (mniejsze) smoki, nawet z klasy tropicieli, nie są w stanie wywęszyć Foreverwinga.

Telepatia

Według gry DreamWorks Dragons: Rise of Berk, Foreverwing posiada zdolność telepatii, z czego jeden z osobników posiada specjalną, telepatyczną więź z Czkawką. Tej zdolności nie potwierdza jednak komiks The Serpent's Heir.

Słabości

  • Foreverwingi wydzielają pewną substancję, która nie tylko pozwala im przebywać w stanie hibernacji przez bardzo długi czas, lecz działa też usypiająco na inne smoki.

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Pojawienie się

The Serpent's Heir

SerpentHeir-Foreverwing3

Smoki z tego gatunku zamieszkiwały Nepenthe Island. Przez wiele lat śpiąc tworzyły one powierzchnię tej wyspy, na której mieszkali niczego nieświadomi ludzie. W pewnym momencie wyspę zaczęły nawiedzać tajemnicze trzęsienia ziemi. Poprosili oni o pomoc Czkawkę, który po przybyciu na miejsce razem z innymi jeźdźcami odkrył sekret wyspy. Obudzone smoki z początku były zdezorientowane i niespokojne, niszcząc zabudowania na wyspie, jednak po interwencji Szczerbatka jako alfy uspokoiły się, opuściły wyspę i rozleciały się w różne strony.

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Smok udostępniony został po aktualizacji w maju 2015 roku. Można go kupić za 30,000 run lub zdobyć przez wymianę kolekcji. Aby go odblokować, należy posiadać już Zieloną Śmierć oraz 500 Wikingów na wyspie. Mieszka w lesie.

Posiadanie Foreverwinga daje nam następujące udogodnienia:

  • Przyspieszenie pracy smoków zbierających drewno,
  • Dostęp do kolekcji, w których można zdobyć smoki z typu ziemne (ang. Seedling),
  • Nowe miejsce do zdobywania drewna.

Ciekawostki

  • Smok prawdopodobnie pojawia się na początku Księgi smoków.
  • Jest to jedyny poznany smok, na którym występują struktury podobne do drzew iglastych.
  • Smok ten mimo swoich wielkich rozmiarów może latać.
  • Foreverwing może żyć stadnie z innymi smokami ze swojego gatunku
  • Jego organizm wytwarza substancją, która pozwala mu na tak długą hibernację. Gdy smoki z tego gatunku tworzyły powierzchnię wyspy, substancja przedostawała się do wody w "gorących źródłach", co powodowało senność u mieszkańców wyspy. Tymi źródłami zaś były nozdrza Foreverwingów.
  • W przeciwieństwie do innych gatunków ogromnych smoków, Foreverwing nie jest odporny na kontrolę alfy.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały CieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomSkrzydłocieńStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtail
Boulder clas EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class GruchotnikPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class Biała FuriaMroziczortNight LightsNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperDeathly GaleslashGhastly ZapplejackHushbogleRidgesnipper
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.