Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Frostfright's big bro (brak polskiego tłumaczenia) — smok, przedstawiciel gatunku Mroziczort, pojawiający się w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk, gdzie został nazwany. Jest starszym bratem Gothi's Frostfright i Frostfright's lil sis.

Wygląd

Według serialu smok ten posiada dość standardowy dla Mroziczortów śnieżnobiały kolor łusek i nie sposób go odróżnić od jego rodzeństwa. Natomiast według gry, choć gad również jest w większości biały, to już niebieski odcień znajdujący się na błonach, kolcach i brwiach smoka odróżnia go nieco od innych osobników jego gatunku.

Historia

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Smok pojawia się w odcinku Wieczna zmarzlina. Kiedy łowcy na czele z Rykerem planują wyłapać zapadłe w letni sen Mroziczorty i zdobyć klucz do Smoczego Oka, jeźdźcy ruszają na Wyspę Lodowców, by wyprzedzić przeciwników, znaleźć leże i zawczasu przenieść smoki w bezpieczne miejsce. Niestety zostają osaczeni przez łowców i zmuszeni do ucieczki w głąb tuneli Mroziczortów. Dotarłszy do gniazda, przez przypadek budzą śpiące smoki, wśród których znajduje się Frostfright's big bro, i muszą bronić się przed smoczym rodzeństwem. Mroziczorty uciekają na powierzchnię, gdzie zostają schwytane. Na szczęście jeźdźcom udaje się odbić smoki i przenieść je w bezpieczne miejsce.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk


Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP.png
Dragon icon TOOTHLESS.png
Humans icon DRAGO.png
Humans icon GOTHI.png
Humans icon HEATHER.png
Scifim 2.png
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier